ט' תמוז תשע"ח
הצעת השר
לוי אשכנזי י"א טבת תשע"ז    18:16 ליברמן לאזריה: "מציע לא להגיש ערעור על פסק הדין"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפסק הדין של אלאור אזריה, והציע לחייל ולמשפחתו שלא להגיש ערעור על פסק הדין. עם זאת ליברמן הבהיר: "בסופו של דבר מדובר בחייל מצטיין ומדובר במחבל ולא להתבלבל בין השניים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן קרא לחייל אלאור אזריה ומשפחתו לקבל החלטה שלא להגיש ערער על ההרשעה. 

"חשוב מאוד מה שאנחנו אומרים ואני מציע לכולם להיות צמודים לסעיף 442 לחוק השיפוט הצבאי, אני חושב שהוא מאוד מאוד ברור ומי שלא מכיר את הסעיף יכול להיכנס לאינטרנט ולקרוא אותו. חוק השיפוט הצבאי אומר שאפשר להתחיל בתהליכים רק לאחר מתן גזר הדין, צריך להמתין עוד 15 יום שגזר הדין יהפוך לפסק דין חלוט ורק אז אפשר להתחיל בהליכים, וזה למשך 30 יום. כלומר ביום ה-16 ממתן גזר הדין ניתן לפנות לערכאות בהתאם לחוק וזו הדרך הכי נכונה".

"אם אני יכול לתת עצה לאלאור אזריה ולמשפחתו, ואנחנו צריכים לזכור שבסופו של דבר מדובר בחייל מצטיין ומדובר במחבל ולא להתבלבל בין השניים, מחבל שרק רבע שעה, או פחות, לפני זה ניסה להרוג את חיילי צה"ל ואם אני יכול לתת עצה לאלאור אזריה ולמשפחתו, קודם כל למענו ולמען חיילי צה"ל ולטובת עם ישראל, זה להיות צמודים לחוק השיפוט הצבאי, ללכת במסלול הזה ולא ללכת לערעור, אני חושב שערעור לא יוביל לשום דבר, אלא בדיוק כפי שכתוב בחוק, לאחר גזר הדין להמתין 15 יום ולפנות, במקרה הזה מכיוון שמדובר בבית דין צבאי-מחוזי, לפנות לאלוף פיקוד המרכז וללכת לפי המסלול ולא שום דבר מעבר לכך. כמה שנדבר פחות על החנינה ככה זה יקל על המערכת".

ליברמן התייחס גם לחקירת ראש הממשלה ואמר כי אין לי שום מידע מעבר למה שאני שומע בתקשורת. "אני חושב שממהרים פה קצת, אין חכם כבעל ניסיון, אני יכול להגיד לך שמכל מה שאני רואה, גם לגבי כתב האישום, הייתי מציע שלא תמהרו. אני לפחות לא מתרשם מן העובדות שהיו בתקשורת שזה מחייב בכלל הגשת כתב אישום, אבל אני לא מכיר את העובדות לאשורן ולכן אני מציע שנמתין".

בישיבת הסיעה התייחס ליברמן גם לדברים של בנט בנוגע להחלת הריבונות על מעלה אדומים. "אני יכול לדבר אך ורק על עמדתי ואני אומר לך שההחלטה הכה דרמטית היא משהו אסטרטגי, החלת ריבונות ישראלית על מעלה אדומים, או על כל גושי ההתיישבות, או על כל יהודה ושומרון, אי אפשר לעשות את זה באמצעות חקיקה בכנסת ישראל. אם מישהו חושב שניתן להעביר מהלך כזה ללא תיאום עם ארה"ב הוא טועה. אני חושב שכל המהלכים האסטרטגיים הגדולים מחייבים הסכמה מוקדמת בין מדינת ישראל לארה"ב. לכן עצתי לכולנו להמתין עד ל-20 לחודש ולהתחיל בדיאלוג עם הממשל החדש ורק אחר כך להחליט לגבי צעד כזה או אחר".

צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת השבוע בראי האקטואליה ט' תמוז תשע"ח
ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
אם לא תיהיה הפתעה הרצוג ימונה ליו"ר הסוכונת ח' תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
בין משבר ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס
על הפרשה צפו: הרב דוד חבושה עם פרשת השבוע בראי האקטואליה
מי ישלוט אם לא תיהיה הפתעה הרצוג ימונה ליו"ר הסוכונת
נתניהו נאשמת כתב אישום הוגש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות
ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ירוחם שמואלביץ
אם לא תיהיה הפתעה הרצוג ימונה ליו"ר הסוכונת ירוחם שמואלביץ
כתב אישום הוגש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות ירוחם שמואלביץ
נהרסה דירת משפחתו של מחבל שביצע פיגוע דריסה שלום בר ששת
צפו: כך פיענחה המשטרה את השוד בכפר סבא שלום בר ששת
למדור אקטואליה