כ"ג חשון תש"פ
רפואה וכבוד
אבי אפלבוים ה' טבת תשע"ז    19:46 דייני בעלזא נפגשו עם רופאים בכירים ב'הדסה'

"הדסה" - מפגש דייני בעלזא ורופאים בכירים בבית החולים 'הדסה עין כרם'. הדיינים: "נוכחנו לראות בעיננו כי ממשיך להתקיים שיתוף פעולה הדוק בין אנשי הרפואה ב"הדסה" להלכה, וכי כל הנעשה שם הוא תוך התחשבות מלאה בציבור החרדי"

מחזה לא שגרתי השבוע בבית החולים 'הדסה עין כרם' – מפגש ארצי של כלל דייני ק"ק בעלזא, אשר באו לסייר ולראות מקרוב את המערך הרפואי החדש והמשודרג שמונהג ע"פ כל כללי ההלכה. 

המפגש המשותף שכלל את כל דייני בעלזא, הינו חריג ונדיר ונועד לבטא את קשר האיתן והאמון שיש בין המערכות - כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא סומך את ידיו על כל הנעשה בבתי החולים של 'הדסה', תחת פיקוחו והשגחתו של רב המרכזים הרפואיים בבתי החולים בעין כרם ובהר הצופים, הרב משה קליין.

דייני בעלזא, מורי ההוראה בקהילה, וכן עסקני הרפואה מטעם החסידות, נטלו חלק במפגש הייחודי ב'הדסה' בראשות המשלחת לסיור היו הדיינים הגאון ר' שמאי גרוס שליט"א, הגאון ר' אהרן זיכרמן שליט"א, הגאון ר' שלמה בינט שליט"א, הגאון ר' שלום גרוס שליט"א, רב ק"ק בעלז גבעת זאב, הרב אליהו ווענטשטיין, והגאון ר' אהרן רייזמן שליט"א.

בפני הרבנים והדיינים, נשא דברים פרופ' שמחה יגל. דייני בעלזא יצאו בהתפעלות רבה מהדיונים הללו, ואמרו כי "ידענו תמיד על המחויבות ההלכתית של בתיה"ח של הדסה – עתה אנחנו רואים כי לבתיה"ח והרופאים נכונות ויכולת מקצועית עצומה לתת מענה לצרכים ולהיבטים ההלכתיים של ציבור המקפיד על קלה כבחמורה".

הדיינים והרבנים התפעמו לראות בעיניהם כיצד בכל הנושאים בעלי הזיקה ההלכתית כגון כשרות, שבת, צניעות ועוד, "הדסה" אימצה וקיבלה את ההלכה ע"פ כל החומרות והמנהגים.

במהלך הביקור, הציג רב המרכז הרפואי, הרב משה קליין בפני הרבנים את המערכת הממוחשבת שמעדכנת באופן מידי אזהרה לכהנים במקרה של פטירה רח"ל, במסך אדום בכל כניסות בית החולים.

בדברים שנשא בפני הרבנים והדיינים, הרב קליין, נאמר כי "את אשר נעשה ב'הדסה' כיום אין להשוות לכל תקופה אחרת. מעבר לכך שנקבעו מסמרות הלכתיות בכל תחומי בית החולים – רפואה כהלכה, כשרות האוכל, שבת, טהרת כהנים, וכדו', גישת הנהלת בית החולים המועברת לכל העובדים היא, ליישם את רצונו של המטופל ולתת לו את צרכיו ההלכתיים והרוחניים לצד הטיפול הרפואי המצויין". 

כמו כן, העלה על נס הרב קליין את שיתוף הפעולה המיוחד בין בתי החולים של "הדסה" לק"ק בעלזא – קהילה שהעמידה במרכז עשיית האת החסד והעזרה לחולים, וכל עסקני הרפואה שבחסידות, זוכים לקבל אוזן קשבת ועזרה תמידית בכל נושא ועניין.

במהלך הביקור, הוקדש פרק זמן לשאלות ודיונים הלכתיים בין הרב קליין לדיינים ומורי ההוראה, בנושאים מגוונים של טהרה ורפואה, כשבסופו הודו ושיבחו הדיינים את המרכז הרפואי 'הדסה' ע"כ שמקדיש זמן וממון רב בכדי שיתנהל כל הנעשה בין כתלי בתי החולים,גם על דעת ההלכה וגם לשביעות רצונם של המטופלים החרדים.

הרב מרדכי אייכלר, יועץ רפואי בארגון "עזרה ומרפא" שהשתתף בסיור ובמפגש כנציג החסידות, אומר: "ב'הדסה' ניכר מכל עבר המאמץ הנעשה בכל המחלקות בהעמקת המודעות לציבור החרדי, ובהטמעת כל ההיבטים ההלכתיים בקרב אנשי הרפואה. הדבר בא לידי ביטוי, לא רק בקיום הרצאות והעברת המידע על הרפואה המתחדשת לציבור הרבנים והדיינים, אלא גם ובעיקר בהבנה עמוקה לצרכי המגזר בכלל, ולפסיקה ההלכתית שמסורה לידי הדיינים ומורי הוראה בלבד".


אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות