כ"ו שבט תש"פ
ידידים רוממוך
יעקב עזרא י"ט כסלו תשע"ז    10:40 ערב הוקרה 'מושב הידידים' לציון עשור ל'הצלה אוקראינה'

בהשתתפות אדמו"רים, רבנים, אישי ציבור, ועשרות ידידי הארגון, נערך ערב הוקרה 'מושב הידידים' לציון עשור לארגון 'הצלה אוקראינה'. בהתרגשות רבה קיבלו המשתתפים את פניו של האדמו"ר ממכנובקא בעלזא שליט"א שטרח להגיע ל'מושב הידידים'.

דינר הוקרה למען הארגון החשוב 'הצלה אוקראינה' נערך ברב פאר והדר במוצאי שבת באולמי הסיטי בבני ברק.

בהשתתפות עשרות ידידי הארגון ואישי ציבור נערך הדינר 'מושב הידידים' לרגל ציון עשר שנות פעילות של ארגון 'הצלה אוקראינה' בראשותו של ר' הלל כהן הי"ו.

כידוע, 'הצלה אוקראינה' הפך לכתובת מרכזית לכל דבר ודבר הקשור לעזרה רפואית והצלת יהודים ברחבי אוקראינה, ומלווה משך כל ימות השנה את הבאים להשתטח על קברי הצדיקים ברחבי אוקראינה.

דברי פתיחה הושמעו על ידי ידיד הארגון נחמן בנשעיה שיחי' יו"ר אגודת ישראל במודיעין עילית. אשר ידיו רב לו בעסקנות ציבורית, ועומד ללא הרף לימין הארגון בידידות אמיצה ובנאמנות רבה.

את המושב הנחה בטוב טעם ר' יעקב זלברמן הי"ו שכתושב אוקראינה בעבר זכה להכיר את הפעילות של 'הצלה אוקראינה' והיטיב להביא לתודעת הידידים את הצורך הרב בנושאים אלו.

בהתרגשות רבה קיבלו המשתתפים את פניו של האדמו"ר ממכנובקא בעלזא שליט"א שטרח להגיע ל'מושב הידידים' להביע את הערכתו ליו"ר כהן, האדמו" רשליט"א האציל מברכותיו לעוסקים במלאכת הקודש, ולכל המסיייעים.

דברי ברכה נשמעו מפי מאיר רובינשטין שיחי' ראש עיריית ביתר עילית, שלו היכרות אישית עם ר' הלל כהן שיחי' ומפעליו הברוכים, וסיפר בשבח ארגון הצלה אוקראינה.

נואם הכבוד היה הרב שמואל רבינוביץ שליט"א רב הכותל והמקומות הקדושים שנשא דברי ברכה והעלה על נס את גודל הצורך בארגון החשוב הצלה אוקראינה ומפעליו הכבירים.

במהלך האירוע הוקרנה מצגת מיוחדת שהופקה במיוחד עבור ארוע זה, בשילוב סיפור אישי מפעים, על נס ההצלה שארע עם אחד שחייו ניצלו ב"ה הודות לפעילותם של'הצלה אוקראינה'.

שיאם של רגעים היה עת עלה יהודי תושב שדרות וריגש את המשתתפים בסיפורוהמרטיט, בו חווה אף הוא נס הצלה אישי. טלטלה אחזה במשתתפים עת נשא קולו ואמר 'לולא הלל כהן היקר לא הייתי עומד ומדבר כאן היום, ותודה לקב"ה ששלח שליח כמו ר' הלל היקר'.

לאחמ"כ נשא דברי ברכה סגן שר החינוך מאיר פרוש הי"ו שאף העיד שזה לו כמה פעמים - רק בשנה וחצי האחרונים - בהם ראה בחוש את נחיצותה של פעילות 'הצלה אוקראינה' בראשות הרב הלל כהן הי"ו.

יצויין, כי גם בנו ישראל פרוש שיחי' ראש עיריית אלעד כיבד את המעמד בהשתתפותו.

דברי נעילה נשא הרב פנחס בונקר שליט"א מגדולי המשפיעים בקהילת ברסלב בביתר עילית. בדבריו אמר למשתתפים שמכיר אישית כמה וכמה מקרים שנעזרו ע"י הצלה אוקראינה, ועל כן מצווה להירתם למען ארגון קדוש זה, כי אפילו בשביל מקרה אחד זו זכות להציל נפש יהודי, בפרט במקום נידח כמו אוקראינה שידוע ששירותי הרפואה במקום זה הם מהגרועים ביותר בתחום.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות