כ"ה אב תש"פ
גם לומדים
ירוחם שמואלביץ ה' כסלו תשע"ז    16:09 שיעור מיוחד לכונני איחוד הצלה בחיפה

הגרד"ש זולדן שליט"א: "כונני 'איחוד הצלה' בחיפה מקדשים שם שמים במעשיהם" במסגרת שיעור הלכה שמסר בפני הכוננים, ליבן הרב זולדן שליט"א את השאלות העולות במסגרת הפעילות השוטפת ואשר נידונות בשיעורי ההלכה הקבועים לכוננים

שעה ארוכה של חיזוק, התעלות ובירור הלכה לאמיתה של תורה, נערכה במוצאי השבת האחרונה, כאשר במסגרת שיעורי ההלכה הקבועים הנערכים עבור כונני 'איחוד הצלה' ברחבי הארץ, התקיים בחיפה שיעור מיוחד מפיו של הגאון הגדול רבי דוד שלמה זולדן שליט"א, דמו"ץ חסידי סערט ויז'ניץ ורב מערכת הכשרות חוג חתם סופר ב"ב.

כמאה כוננים ואנשי רפואה מהעיר חיפה וסביבתה, המתנדבים להצלת חיים ב"איחוד הצלה", משתתפים מידי שבוע - כמו שאר אלפי המתנדבים ברחבי הארץ- בשיעור הלכה קבוע, בו עולות ונדונות השאלות המעשיות המתעוררות במהלך הפעילות השוטפת להצלת חיים.

במוצאי השבת האחרונה פרשת תולדות, זכו הכוננים בעיר חיפה לשעה מיוחדת, כאשר הגאון הגדול רבי דוד שלמה זולדן שליט"א טרח והגיע במיוחד כדי למסור את השיעור וכן להשמיע דברי חיזוק ולענות על השאלות המעשיות.

במשך שעה ארוכה, נהנו המשתתפים משעה של קורת רוח ושאבו חיזוק רב מדבריו הנפלאים. הגרד"ש שליט"א הרעיף על הכוננים דברי שבח על פעילותם המאומצת להצלת חיים בכל ימות השנה, ועל אשר הם עומדים הכן נכונים לזנק בכל שעה משעות היממה ובכל מזג אוויר, פעילות אשר באה לידי ביטוי גם בשריפה הנוראה שהתחוללה בשבוע שעבר. "אתם מקדשים שם שמים במעשיכם", אמר הרב. "כל תושבי חיפה מודים לכם ועל הקידוש ה' העצום שעשיתם".

לאחר מכן השיב הרב זולדן שליט"א במתינות ובהירות על כל השאלות ההלכתיות ששטחו בפניו הכוננים. במקום התפתח משא ומתן הלכתי עד לבירור ההלכה על תילה, הן בהלכות היומיות והן הנוגעות להצלת חיים בשבתות וימים טובים.

בסיום דבריו, שיבח הגרד"ש שליט"א את פעילות איחוד הצלה בחיפה ואת הנוהל הקבוע של שיעורי ההלכה וליבון השאלות בניצוחו של רכז ההלכה באזור חיפה הרב שלמה בלוטניק, כיאה וכראוי לארגון שכל כולו על טהרת הקודש הפועל על ידי מתנדבים בני תורה, בארגון העומד תחת נשיאות מרנן ורבנן שליט"א, בפיקוח וועדת הרבנים. בנוסף, הציע הרב שליט"א כי לאחר השיעורים הקבועים, יקיימו המתנדבים מיוזמתם דיונים בקבוצות קטנות יותר, וילבנו את השאלות ההלכתיות על צדדיהן ופרטיהן.

ראש סניף איחוד הצלה בחיפה הרב משה אדלר, אשר גם הנחה את הדיון שהתקיים לאחר השיעור, אמר כי "ההנחיות ההלכתיות, עומק הדיון וליבון ההלכה, נעשים ברמה גבוהה בדיוק כפי שההכשרה הרפואית של המתנדבים היא ברמה הגבוהה ביותר. כשם שאין באיחוד הצלה פשרות ברמת ההכשרה המקצועית, כך אין פשרות ברמת דקדוק ההלכה. אנו אסירי תורה לגרד"ש זולדן שליט"א על החיזוק הרב שהעניק לנו, הכוננים שאבו עידוד רב מדבריו להמשך פעילות הקודש להצלת חיים בכל עת ובכל שעה בחיפה וסביבותיה".
 

מתנדב באיחוד הצלה שנפצע באומן הוטס לירושלים כ"ד סיון תשע"ח
איחוד הצלה ואיחוד האמבולנסים חברו ויפנו חולים כ' סיון תשע"ח
צפו: רגעי החילוץ של בחור הישיבה ממימי הכנרת ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. השיעור התקיים בביה"מד הגדול של שאץ ויזניץ ברח הרצל
05/12/2016
חיפאי

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי