כ"א תמוז תש"פ
יופי יופי
ירוחם שמואלביץ כ"ב חשון תשע"ז    07:04 בית שמש זכתה בחמישה כוכבי יופי בתחרות 'עיר יפה בישראל'

העיר בית שמש זכתה בחמישה כוכבי יופי, וראש העיר בירך על ההישג שבא כחלק מהמשך ההתרחבות המסיבית של העיר, זכינו להגשים חלקים נרחבים מתוכנית 'מפיתוח לטיפוח'.

הישג חשוב לעיר בית שמש, לעירייה ולאגף שיפור פני העיר, לאחר שנתיים וחצי של עבודה מאומצת והשקעה תקציבית גדולה במיוחד: שופטי המועצה לישראל יפה החליטו להעניק לבית שמש חמישה כוכבי יופי בתחרות השנתית 'עיר יפה בישראל', לאחר שביקרו בעיר והתרשמו מהשינוי העצום שהתחולל בה בכל הקשור לטיפוח ושיפור חזותה החיצונית של בית שמש.

באירוע מכובד של המועצה לישראל יפה בהשתתפות כלל ראשי הרשויות המקומיות בארץ, קיבלו ראש העיר הרב משה אבוטבול  וממונה אגף שפ"ע הרב שמעון גולדברג את התעודה היוקרתית מידי שר הפנים הרב אריה דרעי.

השופטים סיירו ברחבי העיר, ופקדו את משרדי אגף שפ"ע, שם עודכנו בפעילות הענפה שמבצעת העירייה באמצעות האגף.

הרב גולדברג ממונה האגף פרש בפני השופטים את התוכנית המפורטת שהוכנה על ידי מיטב אנשי המקצוע לשיקום העיר לאחר שנים ארוכות שבהם נושא הטיפוח לא זכה לכבוד הראוי לו במסגרת התקציבית ובתקני כח האדם שהוקצו עבורו.

בין היתר הציג הרב גולדברג בפני השופטים את הציוד החדש שנקנה בדמים מרובים, רכבי הטיאוט המסיירים מדי יום ברחבי העיר משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה. כמו"כ הוצגה בפני השופטים מצבת כח האדם של האגף שהוגדלה באחרונה באופן משמעותי, ונמסרו סיכומים של הפעילות האינטנסיבית שבוצעה על ידי העובדים במשמרות כפולות בתקופות שלפני החגים.

צוות השופטים התרשם מאוד מהנתונים שהוצגו לנגד עיניו, והסכים פה אחד כי במשך שנים לא ניצבה בית שמש במקום טוב כל כך מבחינת ההשקעה בניקיון ובטיפוח חזות העיר. השופטים הדגישו כי על אף שהמהפכה עדיין לא באה לידי ביטוי מובהק בחלקים מהעיר, ולמרות שעדיין יש מקום לשיפור משמעותי במראה הכללי של העיר, התוכנית שיצאה לדרך ושמתקדמת בקצב משביע רצון מדברת בעד עצמה, ומלמדת על כך שנושא הטיפוח אכן תופס את המקום הראוי לו בקרב הנהלת העיר.

"כשקיבלתי לידי את התפקיד כממונה אגף שפ"ע, ידעתי שהוטל על כתפי עול כבד במיוחד", אומר הרב גולדברג. "העיר היתה במצב של הזנחה מתמשכת. במשך שנים לא השקיעו כמעט תקציבים וכוחות בנושא הניקיון והטיפוח, ומטבע הדברים יש צורך בפעולות שיקום ממושכות כדי להפוך את בית שמש למקום שבאמת יבלוט בטיפוח וביופי שלו.

"על כל אלו נוספו גם קשיים תקציבים. מצבה הכלכלי של בית שמש אינו בכי טוב, וצרכי עמך מרובים. תקציבי הטיפוח חשובים מאוד, אבל הם עומדים בשורה אחת עם עוד נושאים רבים וחשובים. הגענו להחלטה שבמקום להשקיע תקציבים בצורה לא מסודרת, נגבש תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח, שתאפשר לנו לנצל בצורה מקסימלית את התקציב המוגדל, ושאם ניצמד אליה לאורך שנים אחדות השינוי יהיה ניכר לעין".

ראש העיר הרב משה אבוטבול ברך על זכייתה של בית שמש בחמישה כוכבי יופי ואמר: כהמשך להתפתחות המאסיבית של בית שמש בבננית אלפי יחידות דיור, תשתיות ואזורי מסחר ותעסוקה, זכינו להגשים כעת חלק נרחב מתוכנית 'מפיתוח לטיפוח', בעז"ה בתקופה הקרובה נמשיך ליישם חלקים נוספים שיתבטאו בשיפור איכות חיי התושבים בעיר".

בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. שלחו עוורים לבדוק?
23/11/2016
מאן דאמר

הגב לתגובה
2. לא רואה איפה יש מקום לכוכב יופי אחד בעיר
23/11/2016
חרדי שגר בבית שמש
כל הכבישים מוזנחים למשל הרחוב הגדול לוי אשכול שסועה וקרועה ברמה מטורפת שהורסת רכבים, שאלו את מי שכבר נסע על זה, לא יודע מי בדק את העיר, עיריית בית שמש החרדית: במקום להשקיע מליונים בהופעות ובבידור תשקיעו בפיתוח הכבישים לרווחת אלפי התושבים הסובליפ קשות... ואתר נכבד אל תרפה מהנושא החשוב
הגב לתגובה
3. כנראה שהם לא ביקרו בחפציבה וסלונים...
23/11/2016
1

הגב לתגובה
4. מצב ההזנחה צועק לשמים
29/11/2016
תושב בית שמש
איך למען השם קיבלו 5 כוכבי יופי? אולי 5 כוכבי כיעור. אנחנו גרים בשכונה חרדית, מרגישים בעזה
הגב לתגובה
5. בית שמש
11/12/2016
יוסף
זה מצחיק שאפר לומר יופי על בית שמש כשאין כביש אחד שלם שאפשר לנסוע הכל שבור וסדוק כל מי שרוצה יכול לבוא ולראות מסתמא המבקרים מגיעים עם מטוס שאין שם כבישים
הגב לתגובה
6. נקי
27/01/2017
איש חכם
נכון ביותר
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי