י"א שבט תשפ"א
דו קיום
חזקי גולדברג י"ד תשרי תשע"ז    04:54 הערבי שהמליץ למתבוללת לבקש סיוע מיד לאחים

בחורה יהודית שנקלעה לקשר משמעותי עם צעיר ערבי, סירבה בכל תוקף לפניות יד לאחים ולניסיונות לדבר על לבה לחדול מהקשר המפוקפק, אך העזרה דווקא הגיעה מכיוון בלתי צפוי בעליל.

כשאמה של ר', צעירה בת כ-20 ממרכז הארץ, פנתה ליד לאחים היא היתה אובדת עצות. ר' נולדה וגדלה בסביבה דתית ביישוב מרכזי במרכז הארץ, למדה במסגרות דתית, ולפני כשנה נוצר קשר בינה ובין צעיר ערבי עד שבחודשים האחרונים עברה להתגורר עמו באחד הכפרים באזור הצפון. על פניו דומה היה המקרה של ר' למקרים רבים שמתקבלים, למרבה הצער, חדשות לבקרים בארגון הפעילים יד לאחים.

"לפני כחודש", סיפרו השבוע ביד לאחים, פנתה אלינו אמה של ר' בבקשה לעזרה. כשמעבר לרצון שלה לסיים את הקשר של השניים, היא ביקשה מאיתנו גם הדרכת הורים על מנת לדעת כיצד להתמודד עם בת צעירה שנפלה לתוך סיטואציה כזו ולהעניק לה כלים על מנת שתוכל לתמוך בה ולהעלותה על דרך המלך".

במשך תקופה ארוכה ניסו גורמי מקצוע ביד לאחים,יחד עם אמה של ר', לנסות ולשכנע אותה לסיים את הקשר. כל זאת מבלי שאף אחד במשפחתהיודע על כך. הניסיונות לדבר על לבה של ר' עלו בתוהו."בשלב מסוים", מספרת יעל, עוזרת סוציאלית בכירה ביד לאחים, "קיבלנו עזרה מכיוון בלתי צפוי כלל. ביום אחד הודיעה לנו ר' שהיא מסכימה לבוא ולהיפגש עמנו. כשניסינו לברר בעדינות מה גרם למפנה בעמדה העיקשת, היא סיפרה לנו כי הערבי שעמו היא בקשר ואשר עברה להתגורר עמו בכפר הערבי הוא שיעץ לה לפנות ליד לאחים".

"האמת היא", ממשיכה העובדת הסוציאלית של יד לאחים, "שדי נדהמנו לשמוע על התפתחות כה בלתי צפויה. וכאן בא תורה של ר' להסביר לנו את הרקע".

כך סיפרה ר' בפגישה המפתיעה: "כילד סבל בן זוגי הערבי מאלימות במשפחה ומהסביבה הערבית שבה גדל. בתקופה האחרונה הוא החל להביע דאגה בכל פעם שדיברנו על עתידם של הילדים שייוולדו לנו. הייתי משוכנעת שהוא ירצה שנגדל את הילדים בבית שלנו שהוא בעצם בתוך ביתה של משפחתו הערבית, יחד עם כל החמולה, אבל הוא חושש מאוד מאחר והוא זוכר כיצד הוא גדל כילד וכמה הוא סבל. מה גם שילדיו שנחשבים יהודים יכולים לסבול על הרקע הזה שבעתיים.

"הוא אמר לי שהוא שמע על גוף ישראלי בשם יד לאחים שמסייע לבנות ונשים כמוני ושכדאי לפנות אליהם ולבקש עזרה בקשר לחינוכם וגידולם של הילדים שלנו. הוא אמר שבדק ומצא של ערבים אין סוג כזה של עזרה או עמותהשיכולה להגיש סיוע בנושא הזה והיות ויש לו טראומה מכך כדאי מאוד להקדים את המאוחר".

ביד לאחים אמרו השבוע כי אמנם מדובר מקרה יוצא דופן אם כי בעבר היו פניות של ערבים לארגון אולם לא על ידי אחד מגיבורי הקשר וכי ללא ספק מדובר בתפנית מעניינת ומרגשת. "אפשר לומר שגם הצד השני לא מאושר מקשרים של יהודיות ובני מיעוטים. הם מבינים את אי ההתאמה והמורכבות הכרוכה בקשרמפוקפק הזה.


"כיום", מציינים ביד לאחים, "אנו מלווים את ר' בסיוע מקצועי ורגשי וכן את אמה שביקשה לקבל כלים נוספים ויש לנו סיבות טובות לצפות לבשורות טובות משמעותיות".

גם חברי הכנסת הערביים נגד נישואי התבוללות ח' שבט תשע"ח
סקר: רוב הציבור היהודי בארץ מתנגד לנישואי יהודים וערבים י"א שבט תשע"ו
קריאה לנתניהו: טפל בנגע ההתבוללות בארץ י"ח תמוז תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה