ו' שבט תשפ"א
מהפכת שרות
יעקב עזרא ז' תשרי תשע"ז    13:11 רבני בית שמש ו'הדסה' סללו את הדרך לשרות חדש לתושבי העיר

במעונו של הגר"נ קופשיץ שליט"א, מרא דאתרא בית שמש, התכנסו רבני העיר יחד עם רב המרכזים הרפואיים 'הדסה', הרב משה קליין, לברך על פריצת הדרך המשמעותית בכל נושאי ההלכה והכשרות.

בשבוע האחרון הושג הסכם היסטורי שיחבר יותר את הקשר בין העיר בית שמש ל'מרכז הרפואי הדסה'. לאחר פגישת רבני העיר בית שמש יחד עם רב המרכז הרפואי הדסה, הרב משה קליין ועם יו"ר "עזרת אחים", הרב אברהם אנשיל קאפ, נתנו הרבנים את ברכתם והסכמתם לקראת כל שיתוף פעולה שייעשה בעיר.

לאור ההסכמה הנלהבת וכאות מחווה לצעדים החדשים, יפעיל "עזרת אחים" מעכשיו "שאטל" אקספרס ומערך הסעות במשך כל שעות היום והערב בין "הדסה" לבית שמש. כמו"כ, הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' שסיירה בעיר באחרונה, מקדמת שורה ארוכה של שירותי רפואה שיינתנו ע"י 'הדסה' בתוך העיר בית שמש.

במעונו של המרא דאתרא, הגאון ר' נתן קופשיץ שליט"א, התכנסו משך כמהשעות ארוכות יחד עם רב המרכזים הרפואיים 'הדסה', הרב משה קליין, כמה מרבני ועסקני העיר וביניהם, רב קהל חסידים ברמת בית שמש, הגאון ר' צבי הכהן דודידוביץ' שליט"א ורב קהילת הגר"א ברמב"ש, הגאון ר' אלימלך קורנפלד שליט"א. המפגש המשותף הינו פריצת דרך היסטורית בשינוי והתקרבות של "הדסה" למגזר החרדי.

בתחילת המפגש, סקר הרב קליין את כל אשר נעשה ב'הדסה' בכל הגישה לציבור החרדי ואת המסמרות ההלכתיות שנקבעו בכל תחומי בית החולים – רפואה כהלכה, כשרות האוכל,שבת, טהרת כהנים, וכדו'. הרב קליין ציין כי "גישת הנהלת בית החולים המועברת לכל העובדים היא, ליישם את רצונו של המטופל ולתת לו את צרכיו ההלכתיים והרוחניים לצד הטיפול הרפואי המצויין".

רבני העיר בית שמש דרשו וחקרו בכל הנושאים ההלכתיים ונפעמו לשמוע על כל ההידורים שקיימים רק בהדסה. בין הדברים שצוינו לשבח, היה כי בכל מחלקות בית החולים, מקבלים המטופלים ארוחות בכשרות מהודרת – בישול יהודי לחומרא גם לדעת מרן זי"ע, הפתרונות המתוחכמים שאושרו ע"י גדולי ישראל שליט"א, ומאפשרות את הכניסה והמעבר בדלתות בית החולים בשבת, העירוב המהודר שאושר הן ע"י הרבנות המקומית, הן ע"י איש העדה החרדית והן ע"י הרב מושקוביץ, איש העירוב של וועד רבני השכונות.

כמו"כ, פרק נרחב בשיחה הוקדש לכל נושאי טומאת כהנים בבית החולים בו הוברר כי המערכת ב'הדסה' להתראת אזהרת כהנים היא המהודרת ביותר וכן אין כל חשש לגבי כל טומאה קבועה בכל מחלקות בתי החולים של 'הדסה'.

בתום הפגישה, נתנו הרבנים את ברכתם והסכמתם לקראת שיתוף פעולה שייעשה בין הצדדים בעיר בית שמש, בתווך והכוונת ארגון "עזרת אחים" שיהיו השופר של הציבור לכל צרכי העיר בבית שמש וכן לכל הנחיית הרבנים והשילוב של בית החולים "הדסה החדשה" לבין העיר בית שמש. כמו"כ, בימים הקרובים עתידים הרבנים שליט"א להשיב בביקור בבתי החולים של 'הדסה' ולהתרשם ממראה עיניהם מקרוב.   


אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי