כ"ב אב תש"פ
צילום: צילום מסך
אריאל עציוני כ"ח אלול תשע"ו    23:53 ויהי לאחר הלווייה

כתום ההלווייה ההיסטורית של הנשיא לשעבר שמעון פרס שמעטים מקרב אנשי הממשל בישראל - אם בכלל זכו לה, לאחר שבוע שהתקשורת מספידה בגוזמאות את האיש, מגיע גם היום שאחרי בו הכל חוזר לשגרה ומותר ואף רצוי להחזיר את הדברים לפורפורציה. את הכבוד וההערכה על הדברים החיובים שעשה, ביצור עוצמתה הצבאית של ישראל ולנו היהודים האותנטיים הדבר החשוב יותר והעולה על כל שבחיו מתן פטור לבני ישיבות, הוא הרוויח בצדק ואף קיבל אותה במנה גדושה.

לאחר שטיפת המוח עוצמתית שעברנו השבוע בכל כלי התקושרת על המיתוס הזה, בשביל הצדק ההיסטורי מותר להאיר את הצדדים הפחות מאירים שהיו בתוכו, עם הכבוד הראוי.

אסון אוסלו שגבה מעל 1500 הרוגים ישירים, ובעצם אינו מפסיק עד להיום. צרה שישראל עד היום מתבוססת בביצתה, כל תכונות איש החזון מדינאי דגול וכו' שמצמידים לו כעת גדול מבקריו מהליכוד אינם מכסים על העיוולת הזו, ועל המחיר הקשה והכואב ביותר שהרפתקאותיו גרמו. קול דמי הקדושים הללו זועקים מן האדמה. כ"ק מרן האדמו"ר הפני מנחם מגור זי"ע סירב ללחוץ לפרס את היד לאחר שזה לחץ לערפאת המגועל בדם יהודי את היד.

איני מן הטוענים שפרס ידע לקראת מה הוא הולך ועשה את זה בכדי לקבל כבוד בעולם, אלא הוא האמין בנאיביות ותמימות ובחלומות דמיון פוריים במזרח התיכון החדש שלו, שרק מקצין ומתפורר מיום ליום, אבל אדם שנכשל בכישלון כה חרוץ לא מעלים על נס אלא דואגים להחליף בנהג מיומן ומציאותי יותר.

לראות את החרמת הלווייתו של אנשי הרשימה הערבית בכדי לזהות על נקלה את הפנטזיות שהאיש הזה חי בתוכו. הם עדיין מכנים אותו פושע מלחמה.... מי שנתן להם רובים ואוטונומיה והמציא עבורם עם פלסטיני, הקים מרכז פרס לשלום העסוק במפגשים ערבים-יהודים, ללווייה שלו לא יכלו לבוא.
הגעתו המאוד מאולצת והכפוייה של אבו מאזן הוא חלק מאותו תסמונת הערבי הכפוי הטובה הקורבן הנצחי גם מגדול מיטיביו. כי עד שלא נסתלק מכאן כולנו על הסנטימטר האחרון לים נהיה "פשועי מלחמה" "וסרבני שלום".

ההערכה שהוא זכה בסוף ימיו בארץ אינם בגלל הסכמי אוסלו, אלא למרות. זוכרים לו את היותו איש ביטחון ואיש התיישבות בשנים הראשונות. מנהיגי העולם כן מגיעים בגלל הסכמי אוסלו, ואנו יודעים שטובת היהודים אינם טובת מנהיגי העולם.

איני מזלזל בבעייה המדינית של החזקת יו"ש בלי לתת לתושביה הערבים מעמד אזרחי, זה בעייתי. זה לא לבלוע (לספח לישראל את יו"ש לתת להם אזרחות ישראלית) ולא להקיא (לתת להם מדינה עצמאית) שתי האופציות גרועות. אחד זה מדינה דו לאומית עם מיעוט יהודי ואחד זה מדינת טרור עם סכנה מוחשית לקיומנו. אבל בעיות קשות לא פותרים בדמיונות ופתרונות עוד יותר קשים, ובוודאי כשאלה נכשלו לא מחזיקים בהם כבקרנות המזבח אלא מודים על הטעות ומפנים את המקום לרעיונות אחרים.

את היותו של פרס יהודי שזכר את בית סבא החרדי ולכן היה קשוב למסורת ומבין את צרכי הציבור החרדי היה אכן דבר חשוב מאוד שנעזרנו בו רבות. אבל הוא לא מעט סילף פסקי נביאים ופרשן אותם להשקפתויו החילוניים. זכור לי את הבכי המתפרץ של ח"כ לשעבר הרב משה זאב פלדמן ע"ה בכנסת לאחר אישור חוק תועבה מסויים (מפני הכיעור לא אזכר את שמו) לאחר שפרס הביא כביכול ציטוטים מדוד המלך ע"ה. וזה לא היה מקרי יחיד בכלל ואין כעת הזמן לפרט.

צרם מאוד להבחין בשידורי ההלווייה שנכדותיו של פרס היו לבושים בחוסר צניעות בולט. במעמד כזה שגם אובמה יודע לחבוש כיפה היה מצופה מהם להתלבש באופן צנוע ומכובד. ואספק בכך. תישארו יהודים זה לא צה"ל ותוכניות שלום. זה מתחיל מהיהדות עצמה. מערכי המשפחה שצניעות הוא ליבת היסוד שבה.

הוא היה בעל כשרון ענק, וחרוץ באופן קיצוני. חבל שברכת החפץ חיים שיעלה לגדולה הוא לא תיעל לגדול בתורה ובעבודה, אלא התמסר לציונות הכפרנית והיה עבד לעוקר הדת דוד בן גוריון
.
את צוואתו של סבו הרב מלצר הי"ד "תישאר יהודי" הוא נשא על ליבו, אבל האם זה היהדות שסבו התכוון ? תירשו לי לומר שממש לא. ובל נתפלא שצאצאיו כבר גם את המעט שהוא קיים ינטשו. מכל ההספדים מי שאמר את השבח הכי לעניין הייתה דווקא ביתו "שאבא היה קם ראשון לקידוש בשבת ושר את הזמירות בגרון מלא". הלוואי וזה ימשיך אצל צאצאיו. זה הביטחון. זה השלום. זה ה"תישאר יהודי". זה בעצם הערובה היחדיה והאמיתית להמשך קיומו של העם היהודי כל השאר טפלים לזה.

שנדע טוב מאוד לעצמנו ולא נתבלבל ונסתנוור לרגע קט. יהודי חרדי שמקיים תורה ומצוות ויושב באוהלה של תורה תורם לעם היהודי יותר מכל דבר אחר. הכבוד האמיתי מגיע להם. הנצחיות שלנו במשך כל הגלגולים היא אך ורק הודות להתדבקות בתורה. בלי פרס נובל ובלי רוזנים ונשיאים בלוויה. אלא במסירות נפש יום יומית להמליך את הרוח על החומר. להתבטל למלך מלכי המלכים בלי קושיות ובלי תירוצים. שנזכה לשנה טובה וטהורה.
  


נחשף הסכם התיווך של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כ"ט אדר תשע"ח
צפו: אחמד טיבי תוקף את שר הביטחון ליברמן ז' תשרי תשע"ז
צפו: מנהיגי עולם עוזבים את ישראל בתום ההלוויה כ"ז אלול תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אמת ויציב ונכון
28/10/2016
מרדכי
צודק בדבדריך מוזר לי שהקול הצלול הזה נשמע על ידי אדם אחד. מה שברור לכל אחד שזוכה את יחסיו הא הרעועים עם הציבור החרדי עד שהפך לזקן השבט
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות