ט' סיון תש"פ
נאום תקיף
לוי אשכנזי י"ט אלול תשע"ו    20:33 נתניהו: האו"ם החל כארגון מוסרי והפך לפראסה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא נאוף תקיף בעצרת האו"ם, שם תקף ואמר: הארגון שהחל כארגון מוסרי הפך לפראסה מוסרית. נאת ארגוני האום השונים הגדיר כבדיחה, ושאל איך אפשר להתכחש לקשר בין הר הבית והיהודים?

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים נאום ארוך בעצרת האו"ם בני ויורק, ואת חלקו הארי הקדיש לתקיפת מוסדות האו"ם והיחס שלהם לישראל.

כבר בפתח נאומו אמר ראש הממשלה כי הוא הולך לומר משהו שיזעזע את היושבים באולם. "יש לישראל עתיד ורוד באו"ם. "אני יודע שכאשר אתם שומעים זאת ממני זה מפתיע, בגלל ששנה אחר שנה אני עומד כאן בדוכן ואומר על האו"ם שהוא אובססיבי נגד ישראל וזה מגיע לאום".

נתניהו מנה את ההחלטות שעברו בעצרת האום, כאשר מדובר ב-20 החלטות שעברו נגד ישראל אותה ובאותו זמן שלוש החלטות בלבד נוספות נגד שאר המדינות שעל הגלובוס. הוא גם התייחס למועצת זכויות האדם של האו"ם, אותה הגדיר בדיחה.

ראש הממשלה גם תקף את ארגון אונסק"ו של האום ואמר כי הגוף הזה שאמור לשמר את מורשת העולם , מכחיש קשר של 4000 שנה בין העם היהודי והאתר הקדוש – הר הבית. זה אבסורד, זה כאילו לומר שאין קשר בין החומה הסינית וסין.  

גם בהמשך נאומו תקף ראש הממשלה את האו"ם ואמר כי זהו ארגון שהחל ככוח מוסרי אך הפך לפראסה מוסרית. "כשזה מגיע לישראל ולאום אתם בוודאי חושבים ששום דבר לא ישתנה, נכון? אז תחשבו שוב. הכל ישתנה הרבה יותר מוקדם ממה שאתם חושבים  כי בביתכם שלכם הנציגים שיושבים כאן, הממשלות שלכם משתנות ובמוקדם או מאוחר זה ישנה את הצורה שאתם מצביעים על ישראל באו"ם. יותר ויותר מדינות באסיה, אפריקה ועוד רואות בישראל שותפה במלחמה בטרור של היום, בטכנולוגיה של המחר".נתניהו שב והזכיר בהמשך נאומו את העובדה כי ממשלות שונות משנות את יחסיו לישראל. "הן משנות את היחס כי הן יודעות שישראל יכולה לעזור להן להגן על עמיהן, לתת להם חיים טובים יותר. נתניהו ציין גם את מדינות אפריקה ואלו שביקר בהן בקיץ האחרון. הוא גם ציין כי שינויים נעשים במדינות ערביות. "אפתיע אתכם עוד יותר. השינוי הגדול ביותר כלפי ישראל מתרחש במקום אחר. בעולם הערבי. הסכמי השלום שלנו עם ירדן ומצרים, הם אי של יציבות במזרח התיכון, אבל בפעם הראשונה בתקופת חיי, מדינות רבות באזור לא רואים במדינת ישראל כאוייבת שלהם, הן מבינות כי ישראל לא אוייב, אלא איראן ודאע"ש, והמטרה המשותפת לנו ולהם זה השגשוג והשלום.

בהמשך נאומו נתניהו החמיא גם לארה"ב, כאשר אמר כי הברית הגדולה ביותר של ישראל זה עם ארה"ב, אותה הגדירה אומה החזקה ביותר. "זה קשר בלתי ניתן לשבירה, קשר שחוצה מפלגות ופוליטיקה, ומשקף יותר מכל דבר אחר את הקשר עם ישראל בקרב העם האמריקני. זו תמיכה שנמצאת כעת בשיאה ואנו אסירי תודה", אמר ראש הממשלה.

הוא המשיך בנושא זה ואמר כי כי בשעה שהאו"ם מגנה את ישראל, ארה"ב תומכת בישראל באו"ם באופן עקבי, ואני מעריך את מחוייבותו של אובמה. הוא גם הזכיר כי בתקופת כהונתו של הנשיא האמריקני, ארה"ב הטילה פעם אחת וטו למען ישראל, וזה היה ב-2014  כאשר הנשיא אובמה הכריז ששלום לא יבוא מהצהרות והחלטות באו"ם. "אני מאמין שבקרוב יגיע היום שישראל תוכל לסמוך על מדינות רבות שיעמדו לצידנו באום". "אני בטוח שהימים האלו ששגרירים של מדינות שונות כאן באו"ם מגנים את ישראל באופן אוטומטי אלו ימים שיחלפו".


המשלחת הישראלית באו"ם

נתניהו שב ופנה לשגרירי המדינות באו"ם ואמר להם: "יש לי מסר אחד אליכם היום, תניחו נשקיכם. המלחמה נגד ישראל באו"ם נגמרה. אולי כמה מכם לא יודעים היום, אבל אני בטוח שיום אחד לא רחוק מהיום, כולכם תקבלו את המסר מהנשיא שלכם או מראש הממשלה שלכם שיודיע שהמלחמה נגד ישראל באו"ם נגמרה. יכול להיות שיש סערה לפני השקט, אני יודע שיש דיבורים על איזה מצור על ישראל באום במשך השנה, אבל אני רוצה לומר לכם, עם כל ההיסטוריה של העוינות, מישהו באמת מאמין שישראל תיתן לאו"ם להחליט על ביטחוננו ועל האינטרסים החיוניים? אני מודיע כאן, לא נקבל שום ניסיון של האו"ם להכתיב לנו את התנאים ואת הדרך לשלום. הדבר הזה עובררק דרך ירושלים ורמאללה ולא דרך ניו יורק".

נתניהו הוסיף: "בלי קשר למה שיקרה בחודשים הקרובים יש לי ביטחון מוחלט במהפכה ביחס לישראל שתגיע גם לאולם הזה, ואני מנבא שעשר שנים מהיום, ראש ממשלה ישראלי יעמוד כאן ויודה לאו"ם. ואם כן אני רוצה לשאול  אתכם, למה לחכות עשר שנים, למה להמשיך להשמיץ את ישראל?" "אולי כי אתם לא מבינים שהבעיה היא לא של ישראל, כי אם האום עסוק לגנות את ישראל, כנראה אין לו זמן לעסוק בבעיות האמיתיות שקיימות בעולם. האם הגינוי של ישראל עוצר את הטבח בסוריה?. ככל שהאובססיה נגד ישראל תסתיים מהר יותר, כך ייטב לאו"ם".ראש הממשלה מצא לנכון לתקוף גם את אבו מאזן שנשא דברים חצי שעה לפניו. הוא גיחך על דבריו של אבו מאזן שאמר כי בכוונתו לתבוע משפטית את בריטניה בשל הצהרת בלפור. "זה כמעט לפני מאה שנה הצהרת בלפור, ואתם מדברים איתי על להיות תקוע בעבר? אולי הפלסטינים יתבעו את איראן על הצהרת כורש?", גיחך נתניהו ואמר ליושבים באולם, אתם לא צוחקים כי זה מגוחך.ראש הממשלה הזכיר כי האו"ם הכיר בהצהרת בלפור שמכירה בישראל כבית של העם היהודי, ואולם הפלסטינים לא מכירים בכך, וזהו לב הסכסוך ביננו, על מדינה יהודית בכל גבול שהוא. "זה לא עימות על התנחלויות, אלא עימות שנמשך עשרות שנים עוד לפני שהיו התנחלויות, שעה שיו"ש ועזה היו בידיים פלסטיניות, הם תקפו אותנו שוב ושוב". "כאשר הוצאנו את כל 21 היישובים מעזה, מה קיבלנו? קיבלנו אלפי רקטות שנורו לעברנו. הקונפליקט הזה מתרחש כי הפלסטינים רוצים זה את חיפה, את יפו ואת תל אביב".


נציג הפלסטינים באו"ם

עם זאת נתניהו שב וחזר על דבריו מהעבר בנושא מדינה פלסטינית, כאשר הוא אומר שצריך לפתור את הנושא במו"מ של פתרון כולל. "ישראל מוכנה ואני מוכן לדון בכל נושאי הפתרון הכולל, אבל אף פעם לא אדון על הזכות היחידה שלנו, על הזכות למדינה יהודית אחת ויחידה". בשלב זה נתניהו זכה למחיאות כפיים באולם, והוא הגיב בציניות, "מחיאות כפיים לראש ממשלה ישראלי כאן באולם האו"ם? כנראה השינוי מגיע מוקדם מכפי שחשבתי".  

בהמשך נאומו הוא שב ותקף את אבו מאזן ואת יתר המנהיגים הפלסטינים, שעה שאמר כי הם מרעילים את העתיד, וכי הם לא רק תקועים בעבר. הוא מנה על הדרך גם את יועציו של אבו מאזן והביא דוגמאות על רצונם להשמיד את ישראל ולהרוג יהודים, כאשר באותה שעה שישראל מחנכת את הילדים לשלום, אצל הערבים מחנכים לטרור.  "המנהיגים הפלסטינים מהללים את הטרור, הם משלמים לטרוריסטים, אני קורא לאבו מאזן, יש לך ברירה אתה יכול להמשיך בדברי השנאה כמו
לסיום דבריו הוא דיבר על הטכנולוגיה הישראלית, על השאיפה הישראלית לעולם טוב יותר וקרא למנהיגי העולם לשתף פעולה עם ישראל, לחלום יחד איתנו. "קבלו אותנו ונוכל לבנות עתיד טוב יותר, עתיד של ביטחון ושל שלום, תנו לישראל את המקום הראוי לה בין האומות".
נתניהו: אנו לא מתכוונים להמתין שאיראן תעביר נשק כ"ד סיון תשע"ח
נתניהו התקבל במשמר של כבוד בארמון האליזה כ"ב סיון תשע"ח
השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. נאום נתניהו
23/09/2016
heshel
טעות כתב
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה