ט"ו אדר תשפ"א
מדשן עצם
אבי אפלבוים כ"ה אב תשע"ו    11:45 חדש מעוז והדר: הופיע הכרך הראשון חק לישראל המבואר

יום חגנו כי חק לכל ישראל הוא. שמחה של תורה עם הופעת הכרך הראשון "חק לישראל המבואר" מבית 'עוז והדר'. על המהדורה החדשה עמלו ברוב שקידה ויגיעה, חברי כולל האברכים שעל ידי ממלכת התורה "עוז והדר".

דורות רבים היה ה'חק' בן-לוויה קבוע וצמוד ליראי השם הקובעים עיתם לתורה. שיעור ב'חק' היה חוק ולא יעבור, בו החל יומם של יהודים שחפצים היו לזכות לאורה של תורה, ויש שאף קבעו בו משנת לימודם מספר פעמים ביום.

זכה דורנו, ואורו הגדול של ה'חק' יאיר מעתה שבעתיים. שיתוף פעולה מבורך ומוצלח בין ממלכת התורה "עוז והדר" לבין "מפעל חק לישראל העולמי" הניב תוצאה משובחת ומפוארת של חק לישראל חדש ומבואר, וזה יצא ראשונה – חומש דברים כרך ראשון. מעתה כל מדוריו של ה'חק' יזכו לביאור צמוד, בשפה ברורה וצחה, שווה לכל נפש ונוחה לכל לומד באשר הוא, ובתוספת מרובה של מדורים חדשים המעטרים אותו כציצים ופרחים.

על המהדורה החדשה עמלו ברוב שקידה ויגיעה, חברי כולל האברכים שעל ידי ממלכת התורה "עוז והדר" בנשיאות הגאון הצדיק רבי יהושע לייפער שליט"א אב"ד באר משה.

חשיבות יתירה נודעת ללימוד הקבוע בספר הקדוש 'חק לישראל', וכבר הגיד הגה"ק משינאווא זצוק"ל במליצת קדשו על פי דברי הגמרא "חק לישנא דמזוני" - שהלימוד ב'חק' מסוגל למזוני ולפרנסה, וכפי שמספר בהקדמתו למהדורה זו הרה"ג ר' מרדכי זאב הלברשטאם שליט"א, אב"ד צאנז קרעניץ ונשיא ומייסד "מפעל חקלישראל העולמי", ממקרה ישועה לו היה עד בזכות קביעות חדשה בספר 'חק לישראל', והוא אשר גרם לו להקים את הארגון ולהפיץ בישראל את חוק הלימוד ב'חק לישראל'.

כמיטב מסורת 'עוז והדר', שוכללה היצירה ומעתה חידושים מרנינים יחנו להסביב, מלאכת קודש מיוחדת זו, הודרכה ולוותה על ידי ריש מתיבתא 'עוז והדר', הג"ר מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, אשר ברוחב בינתו ניווט את מלאכת העריכה בתבונה בדעתו בשום שכל, וזכה להאהיב את התורה על לומדיה, ולקרב את כל מכמני התורה באופן בהיר השווה לכל נפש.

חלוקה יומית נוספת לתרי"ג מצוות התורה על פי דעת הרמב"ם, מספר 'מצות ה'' שנתחבר על ידי רבי ברוך היילפרין ז"ל, מסייעת ללומדים ולהוגים ב'חק' מדי יום, לסיים בכל שנה ושנה את לימוד תרי"ג המצוות.

זאת ועוד, ליקוט ערוך של הלכות נחוצות מתוך שלחן ערוך הרב שנתחבר על ידי הרב בעל התניא, ועליהם תוספת מפסקי המשנה ברורה, כדי שיוכלו הלומדים לחזור עליהן מידי שנה בשנה.

אכן מה נכבד היום הזה, עם הופעת החלק הראשון מהמהדורה החדשה, פאר היצירה הכלולה בהדרה, ובזכותה יוכלו רבים להצטרף בחדווה ללימוד קדוש זה, ובוודאי יזכו כל הלומדים והעוסקים לברכת ה' ולהשלמת הסדרה כולה.


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
יצא לאור ספר 'משלי' עם פירוש 'כאיל תערוג' מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם הרביעית" - שבת טיש ד' צבי גלברד - רוסיה
מתנות ייחודיות מוצעות ב'שמחונים' לקראת ט"ו בשבט מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם השלישית" - שבת טיש ג' חיים ברנרזון
'יקבי ברקן' גאים להשיק: בציר חדש ליין קברנה סוביניון מערכת אתר לדעת
למדור על המדף