כ"א חשון תש"פ
צילום: pixabay.com
דע את זכויותיך
תוכן שיווקי י"ד אב תשע"ו    18:37 כל מה שרציתם לדעת על משמורת משותפת

החלטתם לפרק את החבילה הזוגית ועדיין לשמור על טובת הילדים? מדובר על החלטה נבונה. המון זוגות שבוחרים ללכת איש לדרכו, בוחרים להישאר נוכחים בחיי הילדים ועל כן בוחרים בפורמט של המשמורת המשותפת. מדובר על מצב שבו לשני ההורים אחריות מלאה על גידול ילדיהם. האחריות המדוברת באה לידי ביטוי בתדירות שבה הם רואים את ילדיהם ובמידת המעורבות בחייהם.

איך מחלקים את הימים במשמורת המשותפת?
אחת השאלות המעניינות ביותר את ההורים היא אודות חלוקת ימים במשמורת משותפת. העיקרון המניע את המשמורת המשותפת הוא המעורבות השווה של שניכם בגידול הילדים, כך שמדובר פחות או יותר על ימים קבועים ושווים ביניכם. על מנת להוציא לפועל את הפורמט הזה של גידול הילדים, חשוב שיהיו ביניכם יחסים המאפשרים תקשורת נעימה ורציפה ביניכם, וזאת כאמור לטובת הילדים שלכם. בעת שיהיו ביניכם רגשות טינה ותקשורת לא טובה, הרי שיהיה קשה מאד לבצע את פורמט הגידול הזה. מדוע? לטובת גידול הילדים, נדרש מכם לא אחת לקבל החלטות משותפות אודות טובת הילד, ובעת שלא תוכלו לנהל שיחה תקינה, הרי שמי שנפגע באופן ישיר מההתנהלות שלכם הוא ילדכם. לכן, רגע לפני שאתם בוחרים במשמורת המשותפת, נסו להבין האם אכן תוכלו לתקשר אחד עם השנייה.

תשלומי המזונות במשמורת המשותפת
מזונות במשמורת משותפת שונים ומקלים מאלו הנקבעים בפורמט של הסדר ראייה. בעת שמדובר על המשמורת המשותפת, הרי שישנה התחשבות בעובדה כי הילד גדל בצורה שווה אצל ההורים. אם לדוגמא מדובר על האב, הרי שהילד מתגורר זמן ניכר אצל האב ועל כן גם ישנה התחשבות והפחתה בדמי המזונות הנדרשים. בהסדרי הראייה לדוגמא, מדובר על דמי מזונות רבים יותר מאחר ומדובר על ילד שמתגורר לרוב עם אמו וכל נטל הגידול והמחייה הוא באחריותה, ועל כן נדרש האב לשלם יותר מזונות.

משמורת משותפת – כל הסיבות למה כן
חשוב לזכור, כי בעת שזוגות מתגרשים, הדבר החשוב ביותר להעניק לו תשומת לב הוא טובת הילד. בעת שמסכימים על המשמורת המשותפת, הרי שמצהירים על מעורבות שווה והדדית של שני ההורים בגידולו של הילד. כך גם ההורים זוכים להיות חלק מהותי בחייו, וגם הילד זוכה לנוכחות מלאה של ההורים שלו בחייו. בהסדרי ראייה לדוגמא, מגיע הילד אל ההורה לכמה שעות ולאחר מכן חוזר אל ביתו. כאן מדובר על פורמט שונה לחלוטין שלשני ההורים אחריות מלאה.

בעת שמחליטים על המשמורת המשותפת, הרי שההורים מחוייבים לדאוג לחדר המיועד לילד בכל אחד מהבתים. מדובר על דבר חשוב מאד, שכן חשוב לתת לילד את התחושה כי בעת שהוא נמצא אצל כל אחד מההורים, הוא אכן נמצא בבית. כמו כן, ישנה דרישה שהבתים של ההורים יהיו במרחק סביר, על מנת לאפשר לילד להנות ממוסדות החינוך והפנאי שבהם הוא לוקח חלק.

למידע נוסף וייעוץ משפטי בנושא משמורת משותפת לחצו כאן


חריג: בית הדין ביטל הסכם גירושין אחרי מספר שנים י"ג שבט תשע"ח
פסיקה: האברך חויב בדמי מזונות אך לא בדמי הכתובה כ"ח טבת תשע"ח
מודיעין עילית אחת הערים עם ריבוי מקרי הגירושין כ"ו סיון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה