כ"ב תמוז תש"פ
פתרונות תחבורה
אשר הלפרין כ"ו תמוז תשע"ו    18:46 בני ברק: ראש העיר דורש פתרון ליציאה נוספת מהעיר

בדיון שעסק במצב עומסי התחבורה הציבורית בבני-ברק והצורך בקידום מהיר של פיתרונות למצב השורר, הגיעו חברי ועדת המשנה לתחבורה וחברי הועדה לפניות הציבור בכנסת לדון על פתרונות אפשריים.

צוות מקצועי של עיריית בני-ברק ומשרד התחבורה יגבש תכנית לפיתרון בעיות התחבורה הציבורית בעיר, ובשלב ראשון- לגבי קווי התחבורה הבינעירוניים המרכזיים- כך סוכם במפגש רב-משתתפים, שהתכנס באולם הישיבות של העירייה, בראשות ח"כ דב חנין במסגרת ועדת משנה לתחבורה ציבורית של הכנסת ובראשות חנוך זייברט, ראש העיר מטעם העירייה.

בדיון שעסק במצב עומסי התחבורה הציבורית בבני-ברק והצורך בקידום מהיר של פיתרונות למצב השורר, כיום, השתתפו גם ח"כ הרב ישראל אייכלר, יו"ר הועדה לפניות הציבור של הכנסת; ח"כ יעקב אשר; אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; מנחם שפירא, סגן רה"ע; מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה וראש האגף לתשתיות ולפיתוח; ח"כ תמר זנדברג; צוות בכיר של משרד התחבורה ונציגי עמותות העוסקות בתחומי תחבורה ציבורית. הדיון בבני-ברק התקיים בהמשך לסיור ועדת המשנה לתחבורה ציבורית של הכנסת גם בעיריות רמת-גן וגבעתיים.

זייברט הדגיש בישיבה, כי עם כל הרצון של העירייה למצוא פיתרונות הולמים לתחבורה ציבורית להגיע לעיר ואליה, לא יתכן שמופעלים 164 קווי תחבורה, מבלי לשתף את העירייה ומבלי לתאם עימה כלל, כשהפיתרון העירוני הוא הוצאת כל התחבורה הבינעירונית מרחובות העיר לתחנה מרכזית אחת והפעלת שאטלים של אוטובוסים גדולים ורחבים, כפי שבימי חג הפורים מופעלת שיטה דומה בהצלחה, לנוכח המוני האוטובוסים המציפים את העיר. כמו"כ חזר ראש העיר על חיוניות פתיחת יציאה נוספת מהעיר ברחוב אברהם בן דוד, ובכך להקל על עומס התנועה בצומת "קוקה קולה" ובדרכים המובילות אליו.

ח"כ אשר הטעים כי העיר בני-ברק, המונה למעלה מ- 194,000 תושבים, הינה מוקד מרכזי לאוכלוסייה החרדית מכל רחבי הארץ, ויש בה גם אזור מסחרי ומשרדי המושך מבקרים רבים, וכל אלו מביאים לעיר עתירת תחבורה ציבורית, ומשום כך על משרד התחבורה, כמשרד העוסק, בין היתר, גם בתחבורה הציבורית, חובה שלא להתעלם מהפיתרונות המוצעים וגם להעמיד תקציבים הנחוצים לקידומם.

ח"כ אייכלר, יו"ר הועדה לפניות הציבור הזכיר, כי במסגרת תפקידו, הוא מקבל פניות רבות של תושבים מהעיר ומחוצה לה הקוראים לקידום פיתרונות למצב השורר בתחבורה הציבורית, ומשום כך הוא קרא למשרד התחבורה לקדם את הפיתרונות המוצעים ע"י העירייה למציאת שטחי תחנות מוצא לאוטובוסים ולפתיחת יציאה נוספת מהעיר.

מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה וראש האגף לתשתיות ולפיתוח טען בישיבה, כי לא יתכן מצב שמשרד התחבורה מאשר פתיחת קוים, בלא להגיע לכל תיאום עם העירייה לא לגבי מסלולי הקווים ולא על מיקום תחנות האוטובוסים, כאשר ברור שאנשי העירייה חיים את נושאי העיר יום-יום ומכירים יותר מכל גורם אחר את הפיתרונות המתאימים למצב התחבורתי.

גבי נבון, ראש תחום תכנון תחבורה ציבורית במשרד התחבורה סקר את מצב התחבורה העירונית והבינעירונית בבני-ברק ומסר כי מתבצעות, מידי יום, כ- 6200 נסיעות של אוטובוסים,באמצעות 162 קווים לכל רחבי הארץ, מצפת שבצפון ועד לדימונה שבדרום ולערים רבות במרכז הארץ. כמו"כ מתבצעות בעיר אלפי נסיעות פנימיות.

בדיון סוכם על מינוי צוות מקצועי בכיר של העירייה ושל משרד התחבורה לגיבוש הצעות לקידום הפיתרונות למצב התחבורתי, ועל הצוות להגיש  את המלצותיו-מסקנותיו לועדת המשנה לתחבורה ציבורית עד לתחילת מושב החורף של הכנסת.


מוזס דורש: תגבור קו הרכבת לכרמיאל בליל לג' בעומר ז' אייר תשע"ח
הוזלות של עשרות אחוזים בתעריפי הנסיעה הבינעירוניים ג' ניסן תשע"ח
ירושלים: נהגי אוטובוסים מפסיקים למכור או לטעון רב קו כ' אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי