י"א שבט תשפ"א
ראשי היישוב מודים להרב חיים לוי, יו"ר ארגון טהרת המשפחה העולמי
חנוכת הבית
יוסי לוין כ"ה תמוז תשע"ו    17:05 נחנך המקווה המשופץ במושב עגור לאחר שיצא מפעילות

את השיפוץ ביצעו וזימו בארגון 'טהרת המשפחה' * עלות השיפוץ עמדה על כחצי מיליון שקלים שנתרמו על ידי משפחת נדיבים החפצים בעילום שמם

בתחילתו של השבוע התקיים טקס מרגש במושב עגור השוכן כבוד בטבורה של המועצה אזורית מטהיהודה, בהרי ירושלים, ליד פארק בריטניה שהינו אחד מאזורי היערות היפים ביותר בישראל. במקום מתגוררת קהילה איכותית ומגוונת המורכבת מחילונים, דתיים, ותיקים,ועולים חדשים. המושב הוקם בשנת 1950 על ידי קבוצת יהודים עולי תימן. שלוש שנים לאחר מכן, דור המייסדים עזב את המקום והקים את מושב נחלה הסמוך. במקומם, התיישבו בנקודה עולים אשר הגיעו היישר מנמל חיפה לאחר עלייתם מחלקה הטורקי של כורדיסטאן.

עם השנים, הצטרפו למקום משפחות נוספות וכיוםמדובר בקהילה חמה ומשפחתית המהווה פסיפס תרבותי של החברה הישראלית, במקום ישנהתוכנית להקמת שכונה חדשה אשר תגדיל באופן משמעותי את מספר התושבים במקום. המושבמונה כיום כ-75 משפחות ונהנה מצמיחה מוגברת של כמעט חמשה אחוזים בשנה. דבר זה עורראת הצורך הדחוף בשיפוץ המקווה הישן במקום שיצא משימוש והרחבתו באופן שיתן מענה לכללהתושבים הישנים והחדשים כאחד.


גם פה ביוזמת רבני המרכז הארצי לטהרת המשפחה, אשר פועלים במסירות רבה בשיפוץ מקוואות בנוסף לבנייתם בי שובים בהם אין בנמצא מקווה. שופץ מבנה המקווה הקיים במושב.

השיפוץ כלל חידוש מבנה חיצוני, פרוק והריסה פנים, בינוי פנימי וחלוקה מחדש, חשמל ואינסטלציה, חיפויים, כלים סניטריים, חלונות ודלתות, תאורה ואביזרי מקווה על פיתכנון אדריכלי מתקדם ומודרני. תוך שימת לב מרובה להקפדה דקדקנית של פרטי ההלכה.

 

יו"ר הארגון הרב חיים לוי ציין את הסייעתא דשמיא המיוחדתשהיתה בשיפוץ המקווה כאשר השיפוץ הסתיים במהירות שיא של כארבעה חודשים של עבודה אינטנסיבית ולו רק מהעבודה שאין בנמצא מקווה טהרה אחר. ''ההצלחה של השיפוץ המהירבראש ובראשונה בזכות הצוות המיוחד של הארגון ובנוסף בזכות משפחת התורמים היקרה שלאחסכה ובנדיבות לב האצילה ממון רב בעבור חידוש המקווה במהירות האפשרית''.


בחנוכת המקווה השתתפו ראשי המרכז הארצי לטהרת המשפחה, רבני המושב, נציגי המושב והמועצההאזורית, ותושבי המקום.

 

בסיומו של שבוע נוסף של עשייה, מציינים בסיפוק במרכז הארצי לטהרת המשפחה. את תודתם לעשרות אלפי תומכי המרכז שרק בזכותם מתאפשר על ידם להעמיק את ולבנות בארץ ישראל את המקוואות שמחזקים את טהרת עם ישראל.


נחנך מחדש המקווה הוותיק והראשון שנבנה בראש העין י"א טבת תשע"ז
טהרת המשפחה משיקה בימים אלו קו מידע טלפוני חדש כ"ו אב תשע"ו
התייעצות בביתו של רבה הראשי של רחובות ט"ו סיון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. המקובל מעגו'ר
01/08/2016
יוסף
במושב יש קבר של המקובל יצחק גברא ז"ל שרבים ראו שם ישועות זה נמצא בחצר של בית הדרך להגיע לשם הוא בכניסה לישוב פונים ימינה עד הסוף ולאר מכן עוד פעם ימינה ושם הדירה השלישית בערך בצד שמאול
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה