46
יום

שהם שישה שבועות וארבעה ימים לעומר

 ב' סיון תש"פ
שעת שאלות
חזקי גולדברג י"ב תמוז תשע"ו    20:35 אייכלר לרה"מ: למה אתה שותק כשמסיתים נגד החרדים? צפו

במסגרת 'שעת שאלות' לראש הממשלה נתניהו, פנה ח"כ אייכלר לראש הממשלה בשאלה: "למה אתה מוחה על פגיעה בציבורים שונים ושותק כשמסיתים נגד החרדים שהם החשוכים הפרימיטיבים שילדיהם חיים על חשבון המדינה וצריך להרעיב ילדי ישראל שלא לומדים ליב"ה?

ח"כ אייכלר פנה היום במליאת הכנסת במסגרת 'שעת שאלות' לראש הממשלה נתניהו , בשאלה: "למה אתה מוחה על פגיעה בציבורים שונים ושותק כשמסיתים נגד החרדים שהם החשוכים הפרימיטיבים שילדיהם חיים על חשבון המדינה וצריך להרעיב ילדי ישראל שלא לומדים ליב"ה? מה היית אומר אם היינו דורשים הפסקת תיקצוב לבתי ספר שאינם מחנכים לשמירת שבת?

ח"כ מנחם אליעזר מוזס התייחס אף הוא במליאת הכנסת להסתה של חכ"י 'יש עתיד' נגד החרדים, ואמר כי "חברי הכנסת של יש עתיד, בא לי לקחת ממחטה ולהזיל דמעות יחד איתכם על דאגתכם בשל ביטול לימודי ליבה לילדים החרדים.... ראינו כמה דאגתם לנו ולילדנו כשהייתם בשלטון. ראינו זאת במוחש כשגזרתם עלינו עשר גזירות על הילדים שלנו. יזמתם גזירות!" וכאן מנה לפניהם הרב מוזס אחד לאחד את החוקים המצרים את צעדי הציבור החרדי, מבית היוצר של יש עתיד: "ביטלתם שעות שילוב לילדים מתקשים בתלמודי תורה, ביטלתם תקציב לסייעות במוסדות הפטור, ביטלתם את חוק נהרי. פגעתם בתלמידים בסיכון, לקחתם לנו את תקציב תל"י, ואת תקציבי הטיפוח. ומעל הכל, בקייטנות: אמרתם שהבאתם תקציב קייטנות לכולם, כולם למעט משפחות חרדיות גם אם הם מתגוררים בקו עימות! כך נהגתם! שאלתי אז את שר החינוך פירון מה עם התלמידים החרדיים, ענה לי בזלזול: "שיעברו לחינוך ממלכתי חרדי".

"כשהחלטתם להילחם במוסדות הפטור, לא האמנתם שניתן לשנות את תכנית הלימודים. ידעתם שזה חסר סיכוי ולפיכך, דחיתם זאת ל 2018, גם אתם הבנתם שאין לכך שום סיכוי! פשוט רדפתם אותנו!"

ח"כ מוזס המשיך ותקף "כל האמרות היפות של ח"כ אלעזר שטרן, תוך ציטוט אמרות מהחתם סופר, לא מרשימות אותנו. אתה חושב שגדולי ישראל לא מכירים את כל זה?? אתה חושב שאתה מלמד אותם משהו? כל סוגיה בנושא חינוך מובאת לגדולי ישראל והם היחידים שיקבעו כיצד עלינו לנהוג".

גם אל האמירה לפיה הציבור הכללי מממן את הציבור החרדי התייחס ח"כ הרב מוזס "אתם  מממנים אותנו? מנין אתה מביא את זה? ההיפך הוא נכון. אנחנו, המשפחות ברוכות הילדים ממנים אתכם, עם תשלומי המיסים והרכישות הרבות של מוצרי יסוד".
 
"לסיכום, אמר מוזס, אנחנו זכינו בשנה של הממשלה הנוכחית לעשות "סור מרע" – לבטל את כל גזירות לפיד ופירון. עתה נעבור ל"עשה טב" בנושא הדיור. ובניגוד אליכם, אנחנו נדאג ולכולם ולא רק לציבור החרדי".

בפעילות ח"כ אייכלר: 4 מיליון ש"ח נוספו לקמחא דפסחא ג' ניסן תשע"ח
מ. האוצר הבטיח: תקציב ה"קמחא דפסחא" לא ייפגע ב' ניסן תשע"ח
הוועדה לפניות הציבור דנה בהערכות לל"ג בעומר כ"א אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. זו דרך פרטית בבעלותנו ורק אנחנו נקבע מי ראשי לעבור
19/07/2016
בגלל חידוש גזירת גיוס השמד והזימה

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה