י"א שבט תשפ"א
צילום: pixabay.com
כמו גדולים
תוכן שיווקי ז' תמוז תשע"ו    16:32 5 טיפים שיעזרו לכן בכל הקשור לגמילה מחיתולים

הורים שרוצים לגמול את ילדיהם מחיתולים נתקלים בשורה ארוכה של בעיות. כמו כן, משפחות גדולות צריכות להשקיע בתהליך הגמילה גם כדי לחסוך כסף. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור

גמילה מחיתולים הינה תהליך ארוך שדורש סבלנות מצד כל המעורבים. את הדוגמא הכי טובה לכך ניתן לראות בקרב הורים שמנסים לגמול את ילדיהם מחיתולים. בנוסף, יש להביא בחשבון את המשמעות הכלכלית של הגמילה. משפחות מרובות ילדים יכולות לחסוך מאות שקלים בחודש על גמילה אפקטיבית ומהירה. לעומת זאת, הורים שלא מצליחים להגיע ליעד הגמילה הנדרש צפויים לחוות תחושות של תסכול ודאגה.
הנה כמה טיפים שיכולים לעזור להורים בכל מה שקשור לגמילה נכונה:

1. בחירת הגיל
הטעות הנפוצה היא להכריח את הילד להיגמל מחיתולים לפני שהוא מוכן לכך. אין גיל נכון לגמילה ולכל ילד קצב אחר, לכן מדובר על עניין סובייקטיבי. עם זאת, תהליך הגמילה מתרחש ברוב המקרים בין גיל שנתיים לשלוש. בנוסף, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע במידה והילד הגיע לגיל 4 ועוד לא נגמל מהחיתול.

2. תשומת לב לסימנים
הטיפ החשוב ביותר הוא לשים לב לסימנים שמעידים על כך שהילד בשל לגמילה. סימנים כאלה יכולים להופיע אצל ילד שיושב, הולך וכמובן מודיע על כך שהוא עושה את צרכיו או עומד לעשותם. שליטה על הסוגרים מגיעה בדרך כלל עם יכולת להתפשט, להתלבש ולהפגין התעניינות בשירותים וכדאי לנצל זאת לטובת גמילה מחיתולים באופן יעיל.

3. הקפדה על השלבים הנכונים
יש כמה שלבים שעליהם כדאי להקפיד על מנת להעניק את התמיכה הרצויה לילד. השלב הראשון הוא לקנות סיר במיוחד לילד, השלב השני הוא לקבוע איתו לוח זמנים לשימוש בלי לחץ ולצרכי משחק והשלב השלישי הוא לספר לילד על תפקיד הסיר באמצעות סיפורים יצירתיים. כך ניתן להתייחס לגמילה כתהליך טבעי ולשמור על פרופורציות נכונות.

4. הקניית תחושת הישג
ילד יגיב טוב יותר לעידוד חיובי מאשר לתגובה שלילית. התפקיד של ההורים הוא לעודד את הילד, לחזק את הצלחתו והישגיו ולתת לו מקור סיפוק והנאה. במידה והילד מפספס, יש לזכור שמדובר על חלק בלתי נפרד מהתהליך ולא לכעוס עליו. אלו הדברים הקטנים שיכולים לעשות הבדל גדול בגישה לתהליך הגמילה.

5. התמודדות עם תקופת נסיגה
האופן שבו ההורים בוחרים להתמודד עם תקופת נסיגה חשוב לא פחות מתהליך הגמילה עצמו. נסיגה עלולה להתרחש בגלל שינוי סביבתי, החלפת מקום מגורים ותהליכים רגשיים שעוברים על הילד ועל המשפחה. במהלך התקופות הללו יש להקדיש את מלוא תשומת הלב לילד ולהיות זמינים עבורו. כדאי לשוחח עם הילד על תחושותיו ואפשר גם לחזור לחיתול עד שהוא ירגיש שוב מוכן. כך מתמודדים עם תקופת הנסיגה ועוברים אותה בהצלחה.לכל אמא מנוסה יש את הסודות שלה, ניסיון של שנים י"א כסלו תשע"ז
לראשונה בישראל: "טיטולים פרימיום" במהדורה מוגבלת ומעוצבת כ' אדר תשע"ו
סודות של אמהות מנוסות - טיפים כ"ח שבט תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה