כ"ה אב תש"פ
צילום: אהרן ברוך ליבוביץ
אבן הבונים
אבי אפלבוים ז' תמוז תשע"ו    11:56 חיפה: מעמד הודיה לרגל רכישת והתחלת השיפוץ לבנין "בית מלכה"

המעמד התקיים בתוך המבנה החדש כאשר ברוב עמל ויגיעה הכשירו קומה אחד לעריכת הסעודה. את מכתב הקודש ששלח כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א למעמד הקריא נכדו הרה"ג ר' אברהם שמואל צבי שליט"א.

ברוב פאר והדר ובהתרגשות עצומה חגגו ק"ק חסידי בעלזא בחיפה, מעמד הודיה והוקרה לרגל סיום הרכישה והתחלת השיפוץ לבנין "בית מלכה",

כהכנה לאירוע הגו הנהלת חברת "יגדיל תורה" רעיון שכדאי לקדשא ת המקום בראשונה בשעה של לימוד התורה הק', וע"כ התקיים סדר קביעת עיתים וכל השיעורים ביום זה במבנה החדש במקום שהוכשר לכך.

לאחר תפלת מעריב נטלו הציבור ידיים לסעודת ר"ח כיד המלך, דברי פתיחה נאמרו מפי הרה"ח ר' זאב נחמן שליט"א, חבר וועד הנהלת המוסדות ומהמייסדים, בדבריו הרחיב אשר נתקיים בנו מן המצר קראתי קה ענני במרחב קה, ואבן מאסו הבונים הייתה לראש פנה, וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, כמו"כ ציין דבר מעניין אשר כ"ק מרן מהר"א מבעלזא זי"ע בהגיעו לארץ ישראל, הגיע כידוע לראשונה לעיר חיפה, ועבר במסלול שמתחיל מהכביש מתחת לבניין הישיבה דרך הבניין שכעת נקנה לבית מלכה, והאכסניה הייתה ליד בנין התלמוד תורה והתפילות התקיימו בביהמ"ד בו נמצא כעת השטיבל.

את מכתב הקודש ששלח כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א למעמד הקריא נכדו הרה"ג ר' אברהם שמואל צבי שליט"א.

כנציג ההורים דיבר הרב צבי אלימלך לווינשטיין שליט"א - מנהל מוסדות צאנז בחיפה, בדבריו הרחיב אשר גם עסקני המוסדות וגם הנהלה הרוחנית של המוסדות הוא מודל לחיקוי לעסקני ומחנכי העיר, כמו"כ הרחיב בדיבורו על הקשיים שעוברים מנהלי המוסדות.

את המשא המרכזי השמיע אורח הכבוד הרה"ג ר' גרשון לוי שליט"א – ממייסדי הישיבה הק' בחיפה, שהאריך בדבריו אשר אין בעל הנס מכיר בניסו, הדור הצעירל א יודעים להאריך את החסד הגדול והטובות ברוחניות ובגשמיות שיש לכל חסיד בעלזא ממוסד זה שהקים מר''ש ששמו "בית מלכה", וכמה שכ"א חייב הכרת הטוב ולתרום למעלה מכפי יכולתו כדי שיהיה הבנין משוכלל ביופיו.

בדברי סיום הרחיב מנכ"ל המוסדות הק' הרה"ח ר' אליעזר נחמן הי"ו, על מסירות נפשם של אברכי אנ''ש, כאשר העסקנים הנמרצים חברי הוועד של המוסדות כיתתו רגליהם בימים ההם, בבתי אנשי שלומינו הורי הבנות היקרות, והתחננו בפניהם ממש להזרים הסכום הראשוני כדי שיוכלו לגשת לעסקת ענק זו, וציטט מספר דוגמאות למסירות נפשם של אברכים היקרים ובני ביתם ומשפטים שנשמעו מפיהם.

העסקן הרה"ח ר' אנשל פרידמן הי"ו באופן ספונטני לקח את המיקרופון, ובקול בכי הביע את רגשותיו כאשר לפני יותר מחמישים שנה הוא היה הילד הראשון והיחיד בעלזער חסיד בשטיבל, ועתה הרחיב ה' לנו ופרינו בארץ, ועורר את הציבור שעדיין לא הרימו את תרומותיהם להצטרף לעזרת ה' בגיבורים וגם הוא מוסיף מדיליה תרומה מכובדת והגונה.

ואכן אנ''ש לא חשבו פעמיים וכל אחד ואחד שעדיין לא תרם חתמו על שטרי התחייבות על סכומים הגונים ובעידודו של הרב ר' אהרן פרנקל הי"ו ר''מ בישיבתינו הק' שעורר את הקהל בדברים נפלאים שכל אחד יוסיף עוד סכום לטובת השיפוצים.

לאחר ברכת המזון על ידי הדומ''ץ הגרמ''ד רכניצר שליט"א שעורר שבעת אמירת ברשות מורינו בעל הבית הזה החדש לבניין זה יתקיים מה שכתוב תקומה הייתה לו.

בשעת לילה מאוחרת לאחר ריקוד "אשרינו מה טוב חלקינו" התפזר הקהל ברגשות התעלות שאכן "אשרינו" בעלזער חסידים ו"מה טוב חלקינו" בעלזער חסידים בחיפה ו"מה נעים גורלינו" בעסקנים כאלו ומה יפה ירושתינו במסירות נפש של אברכים אלו.


עיריית חיפה הגישה ערר על ניצחון חסידות בעלזא כ"ו אב תשע"ו
יד החסידים על העליונה: ניצחון לבעלזא על העירייה י"ז אב תשע"ו
כ"ק האדמו"ר מבעלזא קבע מזוזות בבית מלכה - גלריה י"ז טבת תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי