י"ח אב תשע"ט
הבטיחו שיפוץ
ירוחם שמואלביץ ו' תמוז תשע"ו    18:37 הונגריה הבטיחה: שיפוץ 120 בתי עלמין יהודיים

חברי פרלמנט מהונגריה שנפגשו עם ח"כ הרב ישראל אייכלר היושב בראש קבוצת ידידות ישראל הונגריה, הבטיחו בפגישה עימו כי מדינתם תשפץ 120 בתי עלמין יהודיים, בהשקעה של שלושה מיליון דולר בשנה.

משלחת חברי פרלמנט הונגרים בראשות סגן יו"ר הפרלמנט, קיימו ישיבת עבודה בכנסת עם קבוצת הידידות ישראל הונגריה בראשות ח"כ הרב ישראל אייכלר. המשלחת מסיירת בישראל וביקרה אמש ביישובי עוטף עזה. הם באו לפגישה בכנסת, תחת הרושם העז של החיים בצל הרקטות והמנהרות.

המשלחת דיברה על שיתוף הפעולה בין ישראל להונגריה. הם הזכירו את בעיות ההגירה להונגריה של פליטים מן המזרח התיכון. "אנחנו לא מוכנים לקלוט אנשים שעלולים לפגוע בילדים וקשישים חפים מפשע", אמרו. נקיים משאל עם האם אנו מוכנים לקבל תכתיב של האיחור האירופי בקשר למספר הפליטים.

ח"כ הרב ישראל אייכלר הגיב ואמר: "יש להבדיל בין מהגרים שתומכים בטרור שמטרתו לפגוע בחפים בפשע, לבין שנאת זרים כללית בלתי מוצדקת. היהודים היו דוגמא טובה של בני מיעוטים שחיו בהונגריה בשקט ובהכנעה, במשך מאות שנים ולא פגעו אפילו בזבוב. אדרבה, הם פיתחו את הכלכלה והתרבות והחינוך בהונגריה. מאות אלפי יהודים שהגיעו מהונגריה חיים עד היום בארץ ישראל ובאמריקה. הם לא שכחו את הימים הרעים שהונגריה נשטפה באנטישמיות ובשנאת זרים ושיתוף פעולה עם הנאצים. אבל גם לא שכחו את הימים הטובים והשנים הרבות שבהם הונגריה היתה להם למקלט בגלות. גם היום כשהונגריה במצוקה בגלל גלי המהגרים הזרים, יש לחשוש שמפלגות גזעניות לא יכרכו את היהודים והמיעוטים השקטים, בשנאת זרים אנטישמית, יחד עם המהגרים האלימים".

הרב אייכלר הזכיר את מצבם של בתי הקברות היהודיים, בהונגריה ואת האיום של המפלגה האנטישמית הפועלת בהונגריה. חברי המשלחת הבטיחו לשפץ מאה ועשרים בתי קברות בהשקעה של שלשה מיליון דולר לשנה. כן סיפרו שהם מתקצבים את הקהילות היהודיות ומעודדות תיירות יהודית הבאים לסיורי שרשים בעיירות ובבתי העלמין. הם מאד מעוניינים במשקיעים יהודים וישראלים בכלכלה ובתעשיה ובמסחר ההונגרי. הם הזכירו את חב' טבע שהשקיעה מליארד דולר בהונגריה. הם טענו שהעם ההונגרי רחוק מאנטישמיות והממשלה תעשה הכל לבלום כל ניסיון לפגוע בבית כנסת או בכל מוסד דתי אחר.

בשיחה דובר על ההשפעה של הונגריה על עמדותיו של האיחוד האירופי, בקשר לישראל. הזדעזענו מן החיים בצל הרקטות והניסיונות לחתור במנהרות ולפגוע בילדים וקשישים, בישובי עוטף עזה. הם אמרו. אך לטובת שני הצדדים, חייבים להגיע להסדר. כך זה לא יכול להימשך.

ח"כ הרב ישראל אייכלר אמר כי כל זמן שהפלשתינים זוכים לתמיכה בינלאומית למרות שהם מנסים לפגוע באזרחים, אין להם סיבה להתקדם. הפלסטינים כבר מבינים שלא יוכלו לחסל את ישראל ביטחונית וכלכלית. אבל בזירה המדינית תקשורתית, הם מנצחים בכל מאבק מול ההסברה הישראלית הכושלת.

"התקשורת העולמית והאיחוד האירופי ומוסדות האו"ם מעניקים להם תחושה שרק בטרור ובמלחמה יוכלו להציג תמונות זוועה, נגד ישראל. רק תמונות הסבל והמצור, יכריעו את מדינת ישראל. לכן העמדה החד צדדית של האיחוד האירופי, מרחיקות את השלום. אסור לספור את "מיעוט" הנפגעים הישראלים לעומת  פלסטיניםולטעון ש"התגובה לא מידתית". זה עושה עוול לשני הצדדים", אמר אייכלר שהוסיף: "הרקטות הטסות לערי ישראל מסוגלות להרוג אלפים. רק בחסדי שמים ובניסי ניסים הם אינם מצליחים "לאזן" בין מספר הנפגעים בשני הצדדים. לכן חשוב שסיירתם ביישובי עוטף עזה ותוכלו לאזן קצת את עמדתו של האיחוד האירופי" -אמר.

האדמו"ר עדיין מאושפז, חסידיו עולים לקברי צדיקים י"ד אלול תשע"ז
ח"כ אייכלר: "הונגריה מעוניינת בשימור חיי הקהילה היהודית" כ"ו תמוז תשע"ז
צפו בתיעוד: החל ביקורו של ראש הממשלה בהונגריה כ"ד תמוז תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אוי, איזה הונגרים שהם...
12/07/2016
מויש

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה