י' סיון תש"פ
טוב מאוחר
חיים ברקוביץ ד' תמוז תשע"ו    20:42 צפו: סיעת 'הליכוד' בבית שמש הצטרפה לקואליציה

הקואליציה העירונית בבית שמש מתרחבת עם הצטרפות סיעת הליכוד, יו"ר סיעת הליכוד שלום אדרי: זהו מהלך שהגיע מהשטח, לאור דרישות המצביעים שלנו להצטרף להנהגת העיר.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול ממשיך במדיניות הפיוס והאחדות בעיר, וכשנתיים וחצי לאחר מערכות הבחירות הסוערות החוזרות ונשנות, ושנה לאחר הצטרפותה של סיעת הבית היהודי לקואליציה, כעת גם סיעת הליכוד בעירייה מצטרפת לקואליציה העירונית המורחבת והכוללת כמעט את כל סיעות הבית.

סיעת הליכוד במועצת העיר המונה 3 חברים: מר שלום אדרי, גב' סטלה וולטר ומר משה שיטרית יכהנו מעתה כחברי הנהלת העיר ויהיו ממונים על תיקי הקליטה, קשרי חוץ וקהילות, מדע וטכנולוגיה, ושיקום שכונות חברתי ועוד. בנוסף, חבר המועצה משה שיטרית ימונה לסגן ראש העיר בתואר.

במסגרת ההסכם שנועד להרבות שלום ואחדות בבית שמש ולפעול במשותף למען כלל תושבי העיר, תוקם מנהלת לעיר הוותיקה שבראשה ימונה נציג הליכוד, ותהיה אחראית על כלל הפרויקטים הנוגעים לעיר הוותיקה, כפעילויות פיתוח ותרבות, תנועת נוער, הקצאות ועוד.

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, אמר במעמד חתימת ההסכם: "הצטרפות הליכוד זהו רגע מבורך לעיר, אנו כעת לאחר תהליך ארוך אולי המשא ומתן הארוך ביותר בהיסטוריה הפוליטית שארך כשנתיים, אך ב"ה כעת זכינו לברך על המוגמר בהסכם מגובש ובנוי היטב".

"סיעת הליכוד מורכבת מאנשים איכותיים היכולים לתרום רבות למען העיר, בפרט מול שרי הליכוד, יו"ר סיעת הליכוד מר שלום אדרי הינו ידיד ותיק, אי אפשר לשכוח את תרומתו הגדולה בגיבוש המחנה החברתי שתמך בי בבחירות הראשונות לראשות העיר לפני כשמונה שנים, אמנם לא זכינו אז ששלום ימשיך איתנו במהלך עד הסוף, אולם כעת הושלם המהלך שהוחל אז והמחנה החברתי חבר בקואליציה. זוהי גם סגירת מעגל של המשך שיתוף הפעולה מאז שהצטרפנו בזמנו לקואליציה העירונית של דניאל ועקנין ושלום אדרי בהנהגת הליכוד בבית שמש".

בסיום דבריו הודה ראש העיר להרב משה מונטג ממונה ההנדסה שדחף ופעל רבות למען ההסכם, ולחברי המועצה שעודדו ותמכו בהרחבת השורות למרות שהוא בא על חשבונם כביכול, במיוחד למר מאיר בלעיש, הרב מרדכי דירנפלד ומר אליאסף ורמן שוויתרו על תיקים וסמכויות למען צירוף החברים החדשים.

"אני משוכנע שנפעל יחדיו בהרמוניה, ומכאן תצא הקריאה לכל הארץ ולשרי הממשלה כי בבית שמש כולם חיים יחדיו באחדות ובנועם" סיים ראש העיר.

מר שלום אדרי, יו"ר סיעת הליכוד בעירייה, הודה לראש העיר הרב משה אבוטבול  ולממונה ההנדסה הרב משה מונטג שעשו מאמצים רבים והקדישו ימים ולילות למען ההסכם הזה לטובת העיר כולה.

אדרי הוסיף כי "חשוב שתהיה התחשבות ורגישות לתחושתם של בני העיר הוותיקה, מייסדי העיר, ולאפשר להם את כל התנאים הדרושים ותחושה טובה שאין כוונה לדחוק את רגליהם, כולל הקצאת שכונות מגורים לדור ההמשך".

חברת מועצת העיר מטעם הליכוד, גב' סטלה וולטר, ציינה כי כעת נפתח עידן חדש בבית שמש ותקוות הכל כי המהלך יצליח.

סגן ראש העיר החדש, מר משה שיטרית, ברך על ההסכם ואמר "הצטרפותנו לקואליציה באה לאור דרישת השטח שלנו, תושבי בית שמש הוותיקה ומצביעי הליכוד, שדרשו שנהיה חלק מהנהגת העיר ובכך נשפיע על קבלת ההחלטות".

חברי הנהלת העיר מכל הסיעות ברכו על מהלך האחדות והפיוס בעיר. סגרה"ע ומ"מ מר מאיר בלעיש אמר: לפני שמונה שנים יצאנו לדרך עם שלום אדרי יחד עם מספר מפלגות שהרכיבו את המחנה החברתי ותמכנו במשה אבוטבול, אני שמח מאוד שכעת חזרתם אלינו ומקדם בברכה את החברים החדשים, זהו מהלך שיתרום רבות לעיר הוותיקה, בפרט עם הקשרים המסועפים שיש לשלום אדרי עם שרי הממשלה, ואני מציע לשתף פעולה ביחד.

המשנה לראש העיר מר חיים בן מרגי, יו"ר סיעת הבית היהודי, אמר: הדרך לאיכות חיים למגזרים שלנו ולהבאת אוכלוסייה נוספת לעיר היא אך ורק באמצעות אחדות ורגיעה בעיר, אין זה סוד כי המשא ומתן עם הליכוד החל עוד לפני שסיעת הבית היהודי נכנסה לקואליציה, אנו שמחים שכעת המהלך הושלם.

סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג, אמר: בשלטון המקומי אין באמת הבדל גדול בין קואליציה לאופוזיציה וגדול המאחד מאשר המפריד, תהליך הפיוס בעיר החל בצירוף סיעת הבית היהודי לקואליציה, והוא ממשיך כעת עם צירוף הליכוד, הצעד הזה יביא תועלת בהנמכת הקיטוב בעיר למען הרבות שלום ואחדות בבית שמש, ובנוסף יסייע לפיתוח העיר עקב העובדה כי מדובר במפלגת שלטון.

שושבין ההסכם, חבר הנהלת העיר הרב משה מונטג, אמר: "תהליך גיבוש ההסכם וקירוב הלבבות ארך אכן זמן רב מאוד, זאת מתוך הבנה כי איננו חותמים על נייר אלא חותמים על שותפות אמת, עד שבשלו לכך התנאים, הזמן והלבבות."

"כעת עומדים אנו גם ערב חתימת הסכם נוסף והוא הסכם הגג של עיריית בית שמש עם המדינה שבמסגרתו תקבל בית שמש 300 מיליון ₪ לפיתוח העיר, במסגרת ההסכם הקואליציוני כעת יוקצה לבית שמש הוותיקה חצי מהסכום העתק, כך שמדובר בנקודת זמן היסטורית לעיר כולה ולבית שמש הוותיקה בפרט".

"נדיר לראות נחישות כזו של ראש עיר למען עתיד טוב יותר לעיר, של פיוס ושלום בעיר, למרות שניצח בבחירות פעם אחר פעם ולמרות כל מערכות הבחירות הסוערות, גילה ראש העיר אורך רוח והצליח בעקביות ובנחישות להוציא אל הפועל את הבלתי יאומן פוליטית".

חבר הנהלת העיר הרב ישעיהו ארנרייך, אמר: הרחבת השורות באחדות ופיוס הינה צו השעה לבית שמש, ונעשה הכל כדי שהמהלך יצלח, יישר כוח לראש העיר שלא מוותר ומצליח להפתיע פעם אחר פעם בהעברת סיעות האופוזיציה אל עבר הקואליציה.

חבר הנהלת העיר הרב מרדכי דירנפלד, אמר: מדובר ביום חג לעיר, חתימת ההסכם הזה היא קיום שליחות למען תושבי העיר. שלום אדרי הינו נציג נאמן לתושבים, גם עד היום כשהיה באופזיציה היינו פוגשים אותו הרבה כשבא לעזור לתושבים.

חבר הנהלת העיר הרב ישראל סילברסטיין, אמר: כולנו עדיין אסירי תודה לשלום אדרי שעזר וסייע רבות למען השכונות החדשות עוד בימי דני ועקנין. אין ספק כי הצטרפותו לקואליציה מהווה תרומה של ממש לעשייה הציבורית בעיר.

חבר הנהלת העיר מר אליאסף ורמן, אמר: חיכיתי רבות לרגע הזה שהליכוד יצטרף אלינו, לסיעת הבית היהודי, במהלך הכניסה לקואליציה, אמנם חבל על כל יום שעבר בלי הליכוד בקואליציה אך טוב מאוחר מלא כלום.

חבר הנהלת העיר הרב יגאל חדד, חתם את מסכת הברכות ואמר: סיימנו כעת עם פרשת קורח שהיא פרשת המחלוקת והגענו לפרשת חוקת בה הצליחו להוציא מים בסלע, תקוותנו כי אף כעת נסיים עם המחלוקת ונצליח למצוא כדי חלוקת עוגת התקציב לכולם.

סקר חדש: הליכוד מוביל בפער ניכר, הימין מתחזק א' אייר תשע"ח
נתניהו לשרים: המצב רגיש לא להתבטא ביטחונית כ"ו ניסן תשע"ח
סקר: הליכוד עם 32 מנדטים - שס באחוז החסימה י"ח ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. כניעה מבזה
11/07/2016
שמוליק
.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי