י"ד אדר תשפ"א
צילום: שחר כהן
רואה פתרון
יעקב עזרא ל' סיון תשע"ו    11:05 דרעי: תל ציון מהווה פתרון מיטבי לציבור החרדי

במהלך ביקורו של דרעי במטה בנימין כאורחו של ראש המועצה מר אבי רואה הוא סייר ביישובים השונים, יצק אבן פינה לבניין חדש למועצה האזורית וקיים ביקור רב רושם בתל ציון.

ביקור ממושך ורב רושם ערך שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי ביישובי המועצה האזורית מטה בנימין כאורחו של ראש המועצה מר אבי רואה. בסיור נטלו חלק בין היתר מנכ"לית משרד הפנים הגב' אורנה הוזמן בכור, מנכ"ל מעיין החינוך התורני הרב חיים ביטון , מנכ״ל מועצת מטה בנימין מעוז ביגון, הנהלת היישוב תל ציון בראשות היו"ר דוד אזולאי והמנהל נחמניאל סבן ונציגי משרד הפנים.

הביקור הרשמי נפתח באולפנת דולב שם הוצגה בפני השר ופמלייתו מצגת מרגשת על פעילות המוסד במגזר החרדי. מנהל האולפנה אילן ביטון סקר את הפעילות הענפה של המוסד. דרעי שהתרשם מהפעילות אמר כי "לא ידעתי את היקף הפעילות של האולפנה ועל עבודת קודש שאתם עושים. זה לא רק הצלת נפשות אלא גם בניית והקמת נפשות". השר הוסיף ואמר כי בכוונתו לסייע להרחיב את הפעילות ולפתוח סניפים נוספים.

בעמדות תצפית מרהיבות על גוש דן ועל העיר הערבית רוואבי, קיבלו השר וצוותו סקירה נרחבת מנציגי המועצה המקומית.

ישיבת עבודה מקצועית התקיימה במרכז המבקרים נחלת בנימין, וביקב פסגות כאשר בפגישה משתתפים הצוותים המקצועיים במועצה המקומית מטה בנימין ובמשרד הפנים.

מעמד רב רושם התקיים בטקס הנחת אבן הפינה לבניין החדש של מועצת מטה בנימין. השר דרעי וראש המועצה המקומית התכבדו ביציקת אבן הפינה, ונשאו דברי ברכה.

בהמשך סיירה הפמליה ביישוב החרדי תל ציון. הביקור נפתח באתר הבניה לפרויקט של החברות  'אמנה' ו'ש.א.ג (ולול) בניה ופיתוח',שם קיבלו את פניו ראשי ונציגי החברות וסקרו בפני השר את התפתחות הבניה ביישוב. בין היתר סייר השר בדירה לדוגמה והביע את שביעות רצונו מתנופת הפיתוח והבניה בישוב החרדי. 

משם המשיך השר לת״ת המסילה כאשר עם כניסתו לרחבת הת"ת, קיבלוהו ילדי הת״ת בשירה. במעמד נשא אריה דרעי דברים בפני ילדי הת"ת, ושיבח את הפעילות החינוכית הענפה ביישוב.

בקבלת הפנים שערכו ראשי היישוב תל ציון אמר השר דרעי "סיירנו מהבוקר במטה בנימין וזכיתי לראות כמה מוסדות קיימים ומתפתחים ברחבי מטה בנימין, והדבר הכי נכון היה לסיים את הסיור בתל ציון ולראות את חיי הקהילה המתפתחת".

השר ציין ואמר "שמעתי את בקשתכם ואני מודיע על החלטתי לאשר ולקדם את בניית בניין למועצה. אני רואה בתל ציון מקום הכרחי לגידול ולהתרחבות. כיום אין לציבור החרדי איפה לקנות דירות. בעיני תל ציון הוא הפתרון המיטבי. היישוב גם קרוב לירושלים וגם מציע מחירים הגונים".

בסיום הטקס שהתקיים על ידי מנהל היישוב נחמניאל סבן הודה ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה לשר על הסיור לאורך כל היום וחיזק את דבריו על תל ציון: ״זכיתי להיות ממקימי היישוב תל ציון. אני משתדל לעמוד מידי ליום לימינם ולסייע בכל בקשה״.


תל ציון: ח"כ יואב בן צור קיים ביקור רשמי ביישוב כ"ט סיון תשע"ו
אבנים על האוטובוס בדרך לתל ציון כ"ט אייר תשע"ו
מקלב: כל הורה יכול לאחל לעצמו לתת לילדיו דירה בתל ציון כ"ג אייר תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי