כ"ט שבט תש"פ
מדד הבריאות
יעקב עזרא כ"ג סיון תשע"ו    17:50 הדסה מובילה בסקר מדדי האיכות הלאומיים של בתי החולים בישראל

הדסה מובילה בסקר מדדי האיכות הלאומיים של בתי החולים בישראל של משרד הבריאות. בית החולים הדסה עין כרם עמד בכל מדדי האיכות הכלליים ואף היה בכולם מעל לממוצע הארצי.

רפואה איכותית: בית החולים הדסה עין כרם עמד בכל מדדי האיכות הכלליים אותם קבע משרד הבריאות והציג תוצאות מרשימות בהחלט בשיעור העמידה ביחס למדד הלאומי-הארצי, וביחס לציוני המקסימום אותם ניתן לקבל, כך עולה בדו"ח הארצי שפרסם משרד הבריאות.

המדדים שנבחנו בכלל בתי החולים בארץ הינם קבועים ונמדדים בכל שנה, בהם מתן טיפול אנטיביוטיקה מניעתית לפני ניתוח קולון בחלון הזמן של שעה לפני ביצוע החתך הניתוחי, שברים בצוואר הירך – מנותחים תוך 48 שעות, ביצוע PCIתוך 90 דקות מההגעה לבית חולים בחולים עם סטנט, מתן אספירין בשחרור אחרי אוטם חד בלב, ביצוע CT או MRI תוך 25 דקות מהכניסה לבית החולים בחולים עם אירוע איסכמי חד במוח, ועוד.

הדו"ח של משרד הבריאות מציג את אחוזי העמידה הגבוהים של בתי החולים של הדסה עין כרם והדסה הר הצופים במדדים, כאשר המובילים הם מתן המלצה לנטילת אספירין בשחרור לאחר אוטם בלב בהדסה הר הצופים – בו עמד בית החולים בתוצאות המקסימליות –100%, ובהדסה עין כרם, בו עמד בית החולים בציון גבוה ביותר- 98% , נתון חשוב ביותר מאחר והטיפול באספירין בחולים לאחר אוטם בלב מפחית את הסיכון לאירועים לבביים חוזרים ולתמותה ב- 20%. ההנחיות הקליניות של האיגודים המקצועיים תומכות במתן טיפול ארוך טווח באספירין לחולים אלו.

מדד נוסף בו עמדה הדסה בהצטיינות הינו מתן טיפול מניעתי לפקקת ורידים בהתאם לביצוע הערכת סיכון, היכול למנוע היווצרות קרישי דם ולהציל חיים.

זאת ועוד, הדסה הציגה את זמן ההמתנה הקצר ביותר בארץ לביצוע MRI /CT ראש.

בדו"ח שפרסם משרד הבריאות היום, נכתב כי "משרד הבריאות משבחאת בתי החולים על המאמץ המושקע לשיפור איכות הטיפול, המאמצים ותשומת הלב הניהולית המוקדשת לנושא חשוב זה" ואף ציין כי"ניתן לראות כי במרבית המדדים חל שיפור ניכר בין נתוני שנת 2014 לנתוני שנת 2015. בתי החולים מבצעים הליכים של מיפוי חסמים ומשפרים לאורך הזמן את תהליכי העבודה ואיכות הטיפול".

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה: "הקרדיט כולו מגיע לפרופ' תמר פרץ, קודמתי בתפקיד. תמיד ידענו שבהדסה יש רפואה מעולה ואת הצוותים הטובים ביותר בארץ. אני תקווה שנוסיף לרפואה המצוינת של הדסה גם חוסן כלכלי ונזניק את הדסה החדשה שוב להיות בית החולים מספר אחד במדינה".


בל נטעה: למרות הגשם – המצב בישראל עגום מאוד ז' טבת תשע"ח
הכנרת על סף שפל חסר תקדים - מתקרבים לקו השחור י"ד אלול תשע"ז
טבע הירוקה מורידה את הבורסה וצובעת באדום י"ד אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות