כ"ו שבט תש"פ
צילום: אגף מדיה איחוד הצלה
חושבים חיים
ירוחם שמואלביץ כ"ט אייר תשע"ו    16:03 ליצמן חנך רכבי שטח וחילוץ לאיחוד הצלה

שר הבריאות יעקב ליצמן שסייר במרכז ההשתלמויות של 'איחוד הצלה' באוניברסיטת אריאל בשומרון נחשף לתכנים המקצועיים אשר נלמדים במסגרת ההשתלמות השנתית של מתנדבי איחוד הצלה. לאחר מכן, השתתף השר ליצמן בטקס חנוכת רכבי שטח וחילוץ חדשים אשר נרכשו על ידי איחוד הצלה שיסייעו לפעילות הצלת החיים של המתנדבים.

שר הבריאות יעקב ליצמן סייר במרכז ההשתלמויות של 'איחוד הצלה' באוניברסיטת אריאל בשומרון. במהלך הביקור נחשף השר לתכנים המקצועיים אשר נלמדים במסגרת ההשתלמות השנתית של חובשי איחוד הצלה.

במהלך יום ההשתלמות המתנדבים תרגלו תרחישים ומיומנויות טיפול בנפגעי טראומה וכן מתעדכנים בכל החידושים הרפואיים בתחום זה. במקום קיים מרכז סימולציה מתקדם וחדשני ביותר אשר מסייע למתנדבים לתרגל את הנלמד בצורה מעשית.

לאחר מכן, השתתף השר ליצמן בטקס חנוכת רכבי שטח וחילוץ חדשים אשר נרכשו על ידי איחוד הצלה ויצטרפו ל"יחידה 4" המופעלת על ידי אגף התחבורה בארגון ומרכזת מתנדבים בעלי רכבי שטח אשר מוזנקים בכדי לתת מענה באזורים בהם לא ניתן להיכנס ברכב פרטי ולסייע בחילוץ נפגעים במקומות אלו. 

שר הבריאות יעקב ליצמן שיבח את מתנדבי איחוד הצלה וציין כי "מה שאתם עושים הוא הצלת נפשות ממש יום יום" עוד הוסיף השר כי יסייע לאיחוד הצלה בכל מה שניתן ובירך את המתנדבים הרבים על פעילותם למען הצלת חיים ללא כל תמורה וכל זאת במסירות ובמקצועיות הראויים לשבח. 

יו"ר איחוד הצלה הרב זאב קשש אמר בסיום הטקס כי לא פעם אנו מוזעקים לאירועי חירום אשר מתרחשים בזירות שאין בהם גישה לכלי רכב רגילים, ובעקבות כך ממתינים זמן רב עד  להגעת כוחות הרפואה והחילוץ לחולים והנפגעים,  רכבי שטח אלו אשר נחנכו היום ומצטרפים ל"יחידה 4" המפעילה מגוון רכבי שטח 4×4 יסייעו לנו להגיע ליעד המרכזי שלנו של הגעה מהירה לכל אדם הזקוק לעזרה בזמן הקצר והיעיל ביותר. 

מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים התייחס לסוגיית ההשתלמות ואמר כי כארגון אשר חרט על דגלו את עניין המקצועיות ללא כל פשרות אנו מקפידים כי כל חובש אשר מתנדב אצלנו ישתתף  ביום השתלמות לפחות פעם בשנה וזאת בנוסף לכל ההדרכות המקצועיות אשר מועברות מדי פעם ובהתאם לצורך. יום זה הינו הזדמנות ליישר קו בנושאים מקצועיים וכן לוודא שכלל המתנדבים מעודכנים בכל החידושים הרפואיים הקימים. בהזדמנות זו אני רוצה להודות להנהלת אוניברסיטת אריאל על שיתוף הפעולה והסיוע הרב שניתן על ידם בכדי שנוכל לקיים את ההשתלמויות המקצועיות לאלפי המתנדבים.

לסיום ביקשו מנהלי הארגון  להודות לכבוד השר יעקב ליצמן על שהקדיש מזמנו ובא להתרשם באופן בלתי אמצעי מעבודת הקודש שאנו עושים, וזאת מעבר לליווי והתמיכה שאנו מקבלים ממנו כל העת במסגרת תפקידו במשרד הבריאות.

ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
מה מאחוריי דרישת ליצמן לסגור את 'מחנה יהודה' י"ח סיון תשע"ח
ליצמן וגפני לנתניהו: יש לזרז מיידית את חוק הגיוס ב' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות