י"ז תמוז תש"פ
יו"ר ארגון טהרת המשפחה והמנכ"ל. תמונת ארכיון צילום: יח"צ
משדרות ועד מינסק
חיה לוין י' אייר תשע"ו    17:08 מאות נשים בימי עיון והדרכה של ארגון 'טהרת המשפחה'

ביוזמת המרכז, התקיימו גם השנה בתקופה שבין פסח לעצרת מס' ימי עיון והדרכה בנושא הטהרה לנשות ישראל עפ"י הוראת גדולי הדור שליט"א * העיר שדרות אירחה מאות נשים מאזור הדרום * גם בעיר מינסק בירת בלרוס התארחו עשרות נשות הגוש הקומוניסטי לשעבר מאוקראינה, ליטא, רוסיה ועוד.

למעלה מעשור מתקיימת פעילות ענפה חובקת עולם בימים הקדושים של ספירת העומר, הימים שביןחג הגאולה לעצרת. בהוראת גדולי הדור, פועלים רבני המרכז לטהרת המשפחה ומחזקים אתנשות ישראל, וזה כהמשך ישיר לפעילות הקדושה שמתקיימת 365 יום בשנה כבר עשרותבשנים. בזכות נשים צדקניות  נגאלו, ובזכותן עתידים להיגאל.. מאמר חז"לזה מקבל משמעות נוספת כשרואים את המסירות הרבה של הנשים הצדקניות בימים אלו כשהןמתאספות בימי עיון וכנסים המחזקים את המשמעות של טהרת עם ישראל.


אחד מימי העיון החשובים התקיים בעיר שדרות בדרום הארץ. העיר שדרות זכתה לארח מאותנשים שבאו מכל אזור הנגב והדרום להשתתף בכינוס החשוב.

 
באירוע נשאו דברים הרבנים הגאונים, הרב משה הבלין שליט"א רב העיר קרית גת,הרב חיים בוקובזה שליט"א רב אזורי מרחבים והרב אורן מלכה משדרות. האירועהמרשים כלל סדרת הרצאות והדרכות בנושא וכן ארוחת צהרים עשירה ומפנקת. בסיום האירועיצאו הנשים מחוזקות ומרוגשות וציינו לשבח את הפעילות החשובה של המרכז הארצי לטהרתהמשפחה שלקח על עצמו את האחריות לשימור ועידוד טהרת עם ישראל.


גם בעיר מינסק, בירתה של בלרוס התקיים אירוע רב רושם של קידוש השם, זה השנההשביעית במספר. לאירוע המיוחד הגיעו עשרות נשים מ 12 קהילות המפוזרות ברחבי הגושהסובייטי ומרחבי ברית המועצות לשעבר. הסמינר המיוחד מתקיים בשיתוף מכון 'בארדבורה' בניצוחו של הרב גדליה אולשטיין שליט"א המוסר את נפשו למען טהרת עםישראל בגולה הרחוקה. עם פריחתם של עשרות קהילות יהודיות שנבנות בעשור האחרון עלחורבתן של קהילות פאר שנעלמו ונכחדו בשנות הזעם, התגבר הצורך בגוף שיקח על עצמו גםבקהילות אלו את נושא הטהרה. ואכן, במרכז הארצי לטהרת המשפחה, פועלים כבר כ 15 שנהבקהילות אלו ברחבי אירופה המזרחית, ומתקנים מתקני טהרה ומכשירים עשרות נשיםשתוכלנה להיות מדריכות ומפקחות לאלפים מבנות ישראל שקיבלו על עצמן את עול המצוותבטהרה גמורה.


המרכז מתפעל במשך השנה את תחזוקת המקוואות, וכן מדריך את הרבנים שליט"א שיכלולפקח על כשרות המקוואות לפי הסטנדרטים ההלכתיים המחמירים ביותר גם בגולה הרחוקה.ואכן, סמינר ייחודי זה שהתקיים בימים אלו, מהווה נדבך נוסף של הפעילות הקדושההנעשית רחוק מהעין אבל לא מהלב החם ורגש האחריות של רבני המרכז.


גם בסיום הסמינר הייחודי הזה, ציינו עשרות המשתתפות את התרומה הרבה והחשובה שלהמרכז, על הכלים הרבים שקיבלו המשתתפות באירוע. גם ציידה לדרך קיבלו המשתתפות,כאשר בסיום האירוע חולקו מאות ספרוני הדרכה בשפה הרוסית שהוציא המרכז, במטרה להפיץאת בשורת הטהרה בכל נקודה יהודית ברחבי העולם.

 


נחנך מחדש המקווה הוותיק והראשון שנבנה בראש העין י"א טבת תשע"ז
טהרת המשפחה משיקה בימים אלו קו מידע טלפוני חדש כ"ו אב תשע"ו
נחנך המקווה המשופץ במושב עגור לאחר שיצא מפעילות כ"ה תמוז תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה