י' חשון תשפ"א
חיים ברקוביץ ט"ו אלול תשע"ב    21:12 גפני ומקלב סיירו במוסדות החינוך בנשר

לרגל פתיחת שנה"ל התשע"ג סיירו חכ"י דגל התורה יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני וח"כ הרב אורי מקלב בערי הצפון, במהלך הסיור הגיעו החכי"ם לביקור מיוחד בעיר נשר וסיירו במוסדות החינוך שבילי אור בראשות הרב פרץ מאייר שליט"א.

לרגל פתיחת שנה"ל התשע"ג סיירו חכ"י דגל התורה יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני וח"כ הרב אורי מקלב בערי הצפון, במהלך הסיור הגיעו החכי"ם לביקור מיוחד בעיר נשר וסיירו במוסדות החינוך שבילי אור בראשות הרב פרץ מאייר שליט"א.

 

מוסדות החינוך שבילי אור חווים בס"ד התפתחות בלתי רגילה, המוסדות המהווים רשת חינוך ברמה גבוהה קיימים בחיפה זה למעלה מעשור ומונים כ 500 תלמידים גני ילדים, בית הספר 'ביחד', וחטיבת בינים כאשר מידי שנה נרשם ביקוש של מאות ילדים המבקשים להימנות על ילדי בית הספר.

 

עקב הביקוש הגדול מהעיר נשר הסמוכה לחיפה הוחלט לפתוח בשנה"ל תשע"ג שלוחה נוספת של גני  הילדים ובית הספר בעיר, יצוין כי למרות גודלה כעיר ואם בישראל לא היו קיימים בנשר מוסדות חינוך המחנכים ע"פ ערכי היהדות ומשכך עלה הצורך הדחוף להקמת בית הספר בעיר.

 

לצורך הקמת הפרויקט נקרא אל הדגל חבר מועצת העיר חיפה הרב מרדכי מיכאל אלפר שמאז נכנס לתפקידו לפני פחות מארבע שנים הספיק לחולל מהפיכה של ממש בחיפה בכל הקשור לחשיבה וסדרי הגודל של תקציבים, שדרוג תשתיות והקצאות שטחי ציבור הן לציבור החרדי והן לציבור הכללי בכל שכונות העיר.

 

כדרכו נכנס הרב אלפר בעובי הקורה, ובמשך כל התקופה האחרונה הסדיר מגוון רחב של בעיות שצצו להקמת המוסדות בנשר.

 

לצורך כך קידם בסיועו של יו"ר וועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני את הקצאת המבנה מול מינהל מקרקעי ישראל ומול שאר בעלי הזכויות בנכס בו הוקם בית הספר, במקביל נפגש עם משרדי ממשלה ושאר הגורמים הרלוונטיים ועם סיום הסדרת העניינים הטכניים אף סייע בנושאי שיפוץ המבנה בכדי שילדי נשר יוכלו להתחיל את שנת הלימודים בזמנה.

 

חכ"י דגל התורה שהגיעו יחד עם מזכ"ל המחלקה המוניציפאלית הרב מנחם שפירא עמדו משתוממים ונפעמים איך הצליח בס"ד תוך תקופת זמן קצרה כ"כ להסדיר הן את נושא המבנה והן את שאר הנושאים תוך התמודדות עם גופים בירוקרטים שהתנהלות מולם אורכת בד"כ אף שנים ארוכות.

 

הרב פרץ מאייר ראש המוסדות סקר בפני החכי"ם את הפעילות שנעשית סביב לשעון הן במוסדות החינוך והן במקוואות טהרה ובדירת אירוח, ברשת הכוללים, בישיבת רינת אהרן, בהרצאות התורניות לגברים ולנשים ובשאר שלל הפעילות הנעשית במוסדות שבראשותו כן סקר את הקמת ביה"ס בנשר שלמרות כל הקשיים שהערימו ומערימים גורמים שונים שעינם צרה בפעילות הברוכה, איש לא יכול לה ושנה"ל נפתחת כסידרה, הרב פרץ הודה נרגשות לחכי"ם ולהרב אלפר על הסיוע שהם מעניקים למוסדות  תוך זמינות מלאה בכל שעות היממה.

 

במהלך הביקור קבע ח"כ הרב גפני מזוזה בפתח ביה"ס ולאחמ"כ העניקו החכי"ם להרב אלפר תעודת הוקרה והערכה מטעם המוסדות על פעילותו הרבה והתנדבותו למרות כי אין הדבר כלל בתחום המוניציפאלי עליו הוא מופקד.

 

ח"כ הרב גפני ציין כי הוא רואה לעצמו לזכות לעמוד לימין העושים פעילות ברוכה זו וכי דלתו תמשיך להיות פתוחה לסיוע לבקשות המופנות מהנהלת המוסדות, ח"כ גפני ציין לשבח פעילותו של הרב  אלפר בהפעלת לשכה לפניות ציבור כשהוא מטפל בפניות בנושאי חינוך, ארנונה, מים, תכנון ובנייה, ביטחון, תחבורה, רווחה, ובמגוון נושאים נוספים, הן מחיפה והן בקרית שמואל, טירת הכרמל ועתה גם בעיר נשר.

 

ח"כ הרב מקלב ציין כי אם בתחילת הביקור חשבו שבאו על מנת לבוא ולחזק הרי שבסופו של יום הם יצאו מחוזקים ומעודדים מההיקף הגדול של העשייה למען הרחבת גבולות הקדושה.

 

הרב אלפר ציין כי 'לבקשת הרב פרץ נפגשנו לפני חודש וחצי אני והרב שלמה ארלנגר מהנהלת ביה"ס עם הורי התלמידים, ההורים עדיין לא ידעו היכן ממוקם המבנה בו ילמדו ילדיהם, אך  דבר אחד הם ידעו כי לא יוותרו בשום מחיר על החינוך שמעניק הרב פרץ במוסדותיו, כמו ילד לאימו כך ההורים מרגישים כי מקומם אך ורק אצל הרב פרץ, ההורים הביעו בפגישה את אמונתם החזקה ורצונם העז שיוסדר נושא המבנה ולכן לא העבירו את ילדיהם לחינוך הכללי למרות חוסר הבהירות עד לשבוע האחרון', בדבריו הודה לחכי"ם ולמנחם שפירא ששומר פינה חמה ומיוחדת לעיר חיפה ולצרכיה.

 

החכי"ם עזבו את המקום כשהם אחוזי התרגשות והתפעלות הן מחיי התורה ועולם התשובה המופלא המפכה כמעין המתגבר ומהפעילות הציבורית הברוכה ברחבי ערי הצפון.

 

בסיום הביקור שחרג זמן רב מהזמן שהוקצב לו מלכתחילה ביקשו החכי"ם כי יועבר אליהם סיכום ממוסדות שבילי אור עם כל העניינים שעדיין נשארו בלתי פתורים בכדי שיוכלו לטפל בהם באופן אישי עד להסדרתם על הצד הטוב ביותר. 


צפו: הנשר שוחרר לחופשי בהר הכרמל י"ב אלול תשע"ז
ניצחון לשס! הרב יצחק לוי נבחר לרב העיר נשר ט"ז אדר תשע"ז
תיקו במאבק בין שס והבית היהודי על רב העיר נשר כ"ה שבט תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי