י"ד אדר תשפ"א
מקוה מטהר
אריה ויזסצקי - רוסיה ט"ו אדר תשע"ו    16:28 במעמד הגר"ב לאזאר והגר"ש אליהו נחנך מקווה מפואר במוסקבה

מעמד רב רושם נערך אמש בבירת רוסיה, לכבוד חנוכת 'מקווה טהרה' משוכלל ומפואר, בקמפוס מכון חמ"ש בשכונת סקאלנקי בבירה הרוסית, המקווה החדש מצוייד במגוון שכלולים וחידושים, ונבנה ברוב פאר והדר.

אמש בבירת רוסיה נערך חנוכת 'מקווה טהרה' משוכלל ומפואר בקמפוס מכון חמ"ש בשכונת סקאלנקי בבירה הרוסית, המקווה החדש מצוייד במגוון שכלולים וחידושים, ונבנה ברובפאר והדר.

לאירוע המרגש, התקבצו יהודים מכל רחבי העיר יחד עם השלוחים, מנהלי בתי חב"ד ואורחים מארץ הקודש, להוקיר ולהודות לנגידים ולתורמים הנכבדים מר ברוך בן ציון גורביץ, מר איסיי זכרייב, ובראשם משפחת חנזין על נדבת לבם הנכבדה.

הרה"ר לרוסיה הרה"ג בערל לאזאר שליט"א כובד בטקס קביעת המזוזה, והרעיף ברכות נאמנות על התורמים היקרים, בדבריו הרחיב אודות הזכות הנפלאה שנפלה בחלקם בהאדרת וחיזוק עניין הטהרה  מתוך 'התנאהלפניו במצוות'.  דברי ברכה השמיע רבה של צפת הרה"ג הרב שמואל אליהו שליט"א, שבירך את הנוכחים שיזכו לשמור על חיים יהודים בקדושה ובטהרה,  בקביעת מזוזה נוספת כובד מרזבולון יעקובוב שפעל באופן נמרץ ומיוחד לבניית המקוה.

קהל המוזמנים התאסף לדינר מרכזי בו נשא דברים נרגשים ראש מכון חמ"ש השליח הרב אברהם בקרמן, שסיפר על ניסים גלויים ותיאר את רצף ההשגחות הפרטיות שליוו בכל צעד ושעל את כל תהליך הבניה , מתכנון היסודות ועד לגימור המפואר, בתוך כך הוקרנה מצגת ייחודית המתארת בפרוטרוט את כל מהלך הבניה.

הרה"ג הרב שמואל אליהו הזכיר לנוכחים את ביקורו של אביו הראשל"צ רבי מרדכי אליהו זצ"ל, לפני כחצי יובל במוסקבה, ושיתף את תחושותיו והתפעלותו האדירה של אביו זצ"ל מהפעילות המבורכת והניכרת של אימפריית חב"ד ליובאוויטש ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט. בדבריו שיבח עד מאוד את יופיו ויוקרתו של המקווה, והרבה לציין את הסטנדרטים הגבוהים של הידורי הכשרות עם כל החומרות הקיימות בפוסקים לדורותיהם.

בקשר רב נשמע המשא המרכזי מפי השליח הראשי הרה"ג בערל לאזאר, שהוסיף לדבר על החשיבות שבבניית מקווה וסיפר על הוראת הרבי מליובאוויטש למכור את בית הכנסת- 770 בשביל לבנות מקוה, בסיום דבריו בירך  אתכל הנוכחים ובראשם את התורמים הנכבדים שיזכו להמשיך ולעזור בכל הפעילות החשובה למען יהודי רוסיה והעולם כולו.

 


במעמד שר הדתות: נחנך מקווה טהרה ביישוב מיצד כ"ו אדר תשע"ו
נחנך מקווה טהרה מפואר בישוב 'בני דקלים' ל' שבט תשע"ו
משרד הדתות קבע: מקוואות של 'טהרת הבית' - הכי איכותיים כ"ב חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. כל הכבוד איציק חנזין על התרומה הנכבדה. גאים בך!
24/02/2016
רחל

הגב לתגובה
2. הדברים האלמנטריים שאנו מתחננות ולא מקבלות!!!
25/02/2016
אשדודית 1
1) למען הצניעות והטהרה: נא לשים מנעולים בחדרים ברובע ו' באשדוד. אם יש בעיה של "שעת חירום", אזי שמים מנעולים שאפשר לפתוח גם מבחוץ, עם מפתח וכדו'. (וזה הרבה יותר לעניין ממה שעשו עכשיו ששמו מנעולים רגילים ותלו ליד זה שלט אזהרה לא לסגור את הדלתות... זה פשוט פתרון לא מכובד... זאת ועוד, עיקר הבעיה היא, ששמו את השלט המוזר הזה בכל החדרים, אך ישנם חדרים שבכלל לא שמו שם מנעולים! ז"א מציעים שלא לסגור הדלתות, כשבכלל אין אפשרות לסגור...)
הגב לתגובה
3. הדברים האלמנטריים שאנו מתחננות ולא מקבלות!!!
25/02/2016
אשדודית 2
2) למען הצניעות והטהרה: זה לא דבר נכון שכל הצוות נמצא בכניסה לבנין ברובע ו' באשדוד ו/או בתוך החדר המתנה ששייך לכלל הציבור. בכזה בניין ענק, קל מאד לסדר חדר אחר לצוות. (וכך גם נרוויח שיפסיק הנוהל הקלוקל שמשאירים את הציבור לחכות ממש בכניסה והיציאה, בעת שמתקיימת "חגיגה" לכלה בתוך חדר ההמתנה. כי גם את ה"חגיגות להכלות" תתאפשר לעשות בחדר החדש שיתנו לצוות!) לאחראים במועצת הדתית אשדוד: זה כל-כך פשוט! כל-כך מובן! וכל-כך צודק! קצת יראת-שמים, קצת אכפתיות, ואפשר לסדר הכול בקלי-קלות עבור הציבור שמבקש ומתחנן לדברים אלו כ"כ הרבה זמן! הדבר היחיד שעשו בינתיים כתגובה לבקשות צודקות אלו, זה לתלות פתק "כאן לא מקבלים תלונות אנונימיות"!!! הפוך! "אם כנים אתם", אם באמת מחפשים לעזור ולשפר ולא רק לסתום פיות ולקבל "שקט תעשייתי", אזי צריכים לעודד את הציבור לדווח! היו צריכים לתלות הודעה הפוכה: "כאן מקבלים כל התלונות, כולל אנונימיות" וע"י הודעה כזו תוכלו לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שצריך תיקון!!!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים