י"ד אב תש"פ
עזרה ראשונה
יעקב עזרא י"ג אדר תשע"ו    11:11 עשרות ערכות ברנשילד חולקו למתנדבי 'צוות הצלה'

עשרות ערכות לטיפול בכוויות חולקו בימים האחרונים לצוותי הרפואה הדחופה בארגון 'צוות הצלה' הפועל בשת"פ עם מד"א. הצורך בהכנת ערכה שכזו עלה מהשטח, לאחר ריבוי מקרי חירום של כוויות אליהם הוזנקו הצוותים.

הכל החל ביוזמה מבורכת של אדם יקר שנעזר בפעילות הכוננים ונחשף לעשייתם שלא על מנת לקבל פרס, וכאות הכרת הטוב פנה לארגון בבקשה לתרום סכום מכובד לצורך בניית ערכה ייחודית לטיפול בכוויות אותה בכוונתו להעניק למתנדבים.

לאחר שבחנו בעלי התפקידים בארגון מגוון אופציות, החליטו על מארז איכותי וחזק שעונה על הצרכים, ומכאן היתה הדרך קצרה לרכישת כמות גדולה של ברנשילד והכנת ערכה מושלמת.

בתקופה האחרונה הוזנקו מתנדבי 'צוות הצלה' המשמשים גם ככונני מד"א, למספר אירועים בהם נפגעו ילדים ומבוגרים ממים חמים, שמן שנשפך מסיר רותח, פגיעות ממים של רדיאטור ועוד.

הבולט ביניהם היה לפני מספר שבועות, כאשר כוננים הוזנקו לשני בני אדם שעסקו בעבודת איטום בזפת בבניין שנמצא בשיפוץ ברח' נהר הירדן בבית שמש. מסיבה לא ברורה התנתק צינור ההזנה ממיכל הגז בו השתמשו, דבר שגרם לפיצוץ ופציעתם של שני הפועלים. עם הגעתם של כונני 'צוות הצלה', נמצאו השניים כשהם עם כוויות משמעותיות בפלג גופם העליון כשהם גונחים וזועקים לעזרה. אודות לתחבושות הברנשילד שהונחו על שטחי הכוויות הנרחבים, הוקל כאבם משמעותית ובכך אף נמנע התפתחות של זיהום וצלקות.

אברהם רייכמן יו"ר צוות הצלה הוסיף: "אני מבקש להודות מעומק הלב לתורם הנכבד, עליו נאמר "כל הבורח מן הכבוד" שיזכה בפועליו הברוכים להמשיך להיטיב עם הבריות. בעזרתו האדיבה נוכל לסייע להמשיך ולסייע להקלת סבלם של נפגעים ולהיותע רוכים בצורה טובה יותר. עם זאת חובה לזכור שהטיפול בברנשילד אינו פוטר אבחנה וטיפול מקצועי בחדר מיון ובעת הצורך חובה לפנות לקבלת ייעוץ רפואי מרופא מוסמך כמו"כאני רוצה להודות למד"א שפועלים אתנו בשת"פ מקצועי ובהתאם להנחיות הרפואיות שלהם אנו פועלים בשטח.


ראש מועצת רכסים חילק ערכות 'ברנשילד' לחובשי 'איחוד הצלה' י"א אב תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות