ט' תשרי תשפ"א
מהרס להתחדשות:
יוסי לוין ל' שבט תשע"ו    10:45 נחנך מקווה טהרה מפואר בישוב 'בני דקלים'

המקווה המפואר נבנה ביוזמת 'המרכז הארצי למען טהרת המשפחה באר"י' הפועל לבניית עשרות מקוואות ביישובי ארץ ישראל

באירוע מרגש ורב רושם נערך טקס חנוכת המקווה בישוב 'בני דקלים'.לאחר שנים של בניה מאסיבית התרגשו מאות מתושבי הישוב להשתתף בטקס של חנוכת המקווה.באירוע נכחו הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו שליט"א, נשיא המרכז לטהרת המשפחההגאון רבי מרדכי אוירבך שליט"א, יו"ר טהרת המשפחה הרב חיים לוישליט"א, הרב אהוד אחיטוב רב הישוב והרב האזורי, אישי ציבור, ראשי המועצההאזורית והמועצה הדתית.

 

הטקס המרומם החל עם הסרת הלוט משלט ההנצחה במקווה שנתרם לע"נהאשה החשובה מרת אסתר ראשע בת רפאל ע"ה ומיד לאחר מכן נשא דברים נשיא ארגון'טהרת המשפחה' הגאון רבי מרדכי אוירבך שליט"א שציין את חשיבות בניית המקווהבמקום שעד כה לא היה כלל מקווה טהרה תוך שילוב של מצוות ישוב ארץ ישראל וטהרת עםישראל. כמו כן העלה על נס את גבורת נפשם של תושבי המקום כאשר רואים אנו את כוחותהנפש הגדולים שנדרשו להם להעמיד מחדש את ביתם לאחר הגירוש הנורא ולהתחיל הכל מחדשוזאת מתוך תחושת שליחות אמיתית. לאחר מכן נשא דברים הרב הראשי לישראל הרב הגאוןרבי דוד לאו שליט"א, בדבריו ציין כי הוא רואה בהשתתפותו בחנוכת המקווה סגירתמעגל, לאחר שזכה להיות נוכח במקום בעת יציקת היסודות של המקווה ועכשיו הוא זוכהלהשתתף בטקס של סיום המלאכה החשובה.  כמו כן הרחיב הרב לאו בדבריו שמבנההמקווה הינו למעשה יסוד קיומו של עם ישראל להמשך קיום הדורות. בהמשך הטקס נשאודברים רבני הישוב וציינו את ההקרבה הגדולה של תושבי המקום והשמחה לראות אתההתפתחות המרשימה של חיי הקהילה באווירה תורנית תוך שימת דגש על קיום מצוות בהידורוהדר.

 

גם הרב חיים לוי שליט"א יו"ר המרכז 'לטהרת המשפחה' נשאדברים מרגשים במהלך הטקס, ובדבריו ציין כי במעמד חנוכת מקווה זה נזכר הוא בטקסחנוכת המקווה בישוב נווה דקלים בגוש קטיף כאשר המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בנתהגם את מקווה בנווה דקלים ובשאר יישובי גוש קטיף שנהרסו כליל במסגרת הפינוי. מהשגרם צער גדול לאביו הרב יהושע לוי זצ"ל שטרח ועמל שנים רבות בבנייתם. חנוכתהמקווה בישוב בני דקלים אינו עוד אירוע אלא הוא ציון דרך בדברי ימיו של ארגון טהרתהמשפחה אשר בונה ופועלת ללא לאות ימים כלילות למען הגברת הטהרה בישראל תוך מתן דגשלצוואתו של מרן הגרש"ז אויערבך זצ"ל שלא להותיר נקודת ישוב אחת בארץישראל ללא מקווה טהרה.

 

בסיום הטקס נשא דברים מר אליעזר אויערבך יו"ר בני דקלים אשרהודה למרכז טהרת המשפחה על תרומתה העצומה לישוב בבניית מקווה הטהרה, מבנה אשר נבנהברוב פאר והדר תוך מתן דגש על ההידורים ההלכתיים מחד והשקעה עצומה ברמת הגימורועיצוב מיוחד ויוקרתי והכל למען יצא תחת ידם מבנה נאה ומתוקן כיאה וכיאות למצווהחשובה זו.

עם סיום המעמד רב הרושם נערך סיור במבנה החדש בהשתתפות הרב הראשילישראל ויו"ר טהרת המשפחה ורבני הישוב, כשהקהל הגדול מביע את תודתו להנהלת"המרכז" על המבנה המהודר והמפואר מכל הבחינות של בניית המקווה, אשרמצטרף לעוד מאות המקוואות שכבר נבנו על ידם ברחבי הארץ.


במעמד שר הדתות: נחנך מקווה טהרה ביישוב מיצד כ"ו אדר תשע"ו
במעמד הגר"ב לאזאר והגר"ש אליהו נחנך מקווה מפואר במוסקבה ט"ו אדר תשע"ו
משרד הדתות קבע: מקוואות של 'טהרת הבית' - הכי איכותיים כ"ב חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה