ט' תשרי תשפ"א
הצתה מאוחרת
חיים ברקוביץ כ"ב שבט תשע"ו    16:42 שנתיים אחרי אסון הגז הוצאו היתרי בניה לשיקום המבנים

שנתיים לאחר אסון הגז בשכונת גילה בירושלים, הוציאה עיריית ירושלים את היתר הבניה לעבודות שיקום הדירות שניזוקו באסון הגז בגילה.

שנתיים לאחר אסון הגז בשכונת גילה בירושלים, הוציאה עיריית ירושלים את היתר הבניה לעבודות שיקום הדירות שניזוקו באסון הגז בגילה.
 
כזכור, בחודש נובמבר 2015 הושג מתווה פתרון למשפחות נפגעי אסון הגז, שאירע ברחוב שבתאי הנגבי בשכונת גילה, לפני כשנתיים.
 
במסגרת הפתרון אותו יזם והוביל ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, הדירות שניזוקו  ישוקמו וזאת באמצעות מתווה משותף של עיריית ירושלים, חברת מוריה, חברת סופרגז וחברת הביטוח שלה,  יחד עם כספי הביטוחים של דירות הנפגעים. 
 
לאחר עבודה מאומצת הצליחה עיריית ירושלים לייצר לפנים משורת הדין, מתווה בו הדירות ישוקמו ובעליהן יוכלו לשוב ולגור בדירותיהם המחודשות. במסגרת המתווה עיריית ירושלים תממן את שלבי התכנון וחברת סופרגז וחברת הביטוח שלה, יחד עם חברות הביטוח של הדיירים יממנו את שלבי הביצוע. תהליך הבניה יבוצע בידי קבלן חיצוני אך ילווה על ידי חברת מוריה. המתווה שהושג והוצג לדיירים ולחברות הביטוח קיבל בשבוע שעבר היתר המאפשר יישומו.
 
סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, מאיר תורג'מן, אשר מונה על-ידי ראש-העיר, לטפל בנושא, ילווה את שיקום הדירות באופן אישי ויעקוב אחר קצב ההתקדמות.
 
האחראי על הפרויקט מטעם העירייה, שילווה את עבודות השיקום הוא שמואל מהלה, אשר יעבוד בתאום מהנדס העיר, שלמה אשכול אשר מלווה את שלבי התכנון וילווה את מהלך הביצוע באופן צמוד.
 
יש לציין כי מאז האסון העניקה העירייה סיוע נפשי לדיירים שדירותיהם נפגעו, מימנה לינות בבתי מלון, סייעה בפינוי השטח ובטיפול במפגעים בטיחותיים והעניקה תמיכה וסיוע כלכלי באמצעות גיוס תרומה מחברת סופר-גז שהועברה למשפחות גם עבור תשלומי שכר דירה וחולקה באופן אחיד. כמו כן, מאז האסון עובדים סוציאליים מלווים את המשפחות. 
 
ראש העיר ניר ברקת ציין כי"אסון הגז בגילה היה אירוע טרגי, חריג ומצער ואני שמח שהצלחנו להציע מתווה בו הדיירים יוכלו לשוב בהקדם ובכבוד בחזרה לבתיהם. העירייה תמשיך ללוות את שיקום הדירות עד חזרת הדיירים לבתיהם". 
 
סגן ראש העיר מאיר תורג'מן: "אני שמח כי השבוע אנחנו אנשי בשורה לנפגעי אסון הגז וכי כבר בימים הקרובים יחלו העבודות לחיזוק המבנה ולהכשרתו ברמה הבטוחה ביותר לאכלוסם של הדיירים".

ח"כ מקלב: לחתוך את הבירוקרטיה - לשלם ואח"כ לחפש מימון י"ב חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי