כ"ג אב תש"פ
הלכה ומקצוע
חיים ברקוביץ ט' שבט תשע"ו    20:11 "יחד עם נאמנות להלכה רכשנו גם מקצוע בעולם הפיננסי"

בטקס שהתקיים השבוע בקמפוס לוסטיג סיפר הרב פרנקל על הקשר האישי שלו עם המרכז ועל החיבור המיוחד בין דרך של התורה יחד עם לימודים אקדמאיים: "גם אחת מנכדותי בין הבוגרות" גילה הרב.

בקמפוס לוסטיג של המרכז האקדמי לב התקיים השבוע טקס הענקת תארים ל-95 תלמידות שסיימו את התואר במגוון מקצועות ובהם: הנדסת מחשבים, מדעי המחשב, חשבונאות ומערכות מידע, מנהל עסקים והוראת המדעים. רוב הבוגרות הספיקו כבר להשתלב בעבודה בבנקים, חברות מחשבים, חברות ביטוח, משרדי רו"ח ועוד.

באירוע השתתפו הרב שמעון פרנקל רב אזורי לב תל אביב, הרב ד"ר אילני ראש קמפוס לוסטיג, הנהלת המרכז האקדמי לב, יו"ר חבר נאמנים עו"ד סנדי קולב, מנהלי קמפוס לוסטיג משפחות הבוגרות ואחרים.

הרב בנימין מצגר, מנהל סמינר לוסטיג אמר באירוע: "רצון הבורא שאדם יעשה את ההשתדלות שלו, ולאחר מכן באופן טבעי אם מגיע לאדם ונגזר עליו מן השמים הוא יזכה בסיעתא דישמייא. כך למשל בפרשת המן נאמר "המרבה לא העדיף והממעיט לא החסיר". כל אחד ליקט ואסף כמה שהוא חשב שהוא ומשפחתו צריכים אבל בסופו של דבר מה שהיה צריך להיות לכל אחד זה מה שהוא קיבל מהשמים".

הרב שמעון פרנקל הוסיף: "יש לי מניות בקמפוס לוסטיג, נכדה שלי בין הבוגרות ועוד נכדות נוספות יבואו. ראיתי כאן חינוך לערכים שאני מכיר דרך נכדותי. אני רואה כאן מימיני ומשמאלי את זכור ושמור – הותיקים הם זכור, ושמור אלה בנותינו ונכדותינו, ההמשך שלנו. החיבור של זכור ושמור זה האושר הגדול שיש לנו, כאשר אנחנו רואים את נכדותינו ממשיכות בדרך אבות ואימהות ומאחלים להן שימשיכו ללכת במסלול הזה ולהיות נושאות הדגל, להאיר ולהדריך ולחנך בבית ולהצליח בעבודה".

פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב בירך את התלמידות ונתן להן עצה להמשך הדרך: "רבותינו מספרים על חושים בן דן שהיה כבד שמיעה, וכיוון שכך הוא לא שמע את כל הדיונים במשא ומתן מול עשו בהלוויה של יעקב אבינו, לא הבין איך סבא יכול להיות מוטל כך ולהמתין לסוף המשא ומתן. הוא פשוט קם והרג את עשו כי הוא לא היה מוכן לתת לזה להתקיים. גם בעולם העסקים בשוק ובבית, הבעיה בהרבה דברים בעולם זה שאנחנו מתרגלים. אסור לנו לקבל דברים ולהגיד זה בסדר ככה ונזרום. אנחנו חייבים לעמוד על המשמר. איפה שצריך לשנות חייבים לשנות, חייבם לעמוד על עקרונות ולהגיד את האמת ולהקפיד עליה".

נציגת התלמידות הודתה ל'מרכז האקדמי לב' ואמרה: "יחד עם נאמנות להלכה רכשנו גם מקצוע בעולם הפיננסי. על כך אמר שלמה המלך "אשרי אדם מצא חכמה יקרה היא מפנינים וכל חפציך לא ישוו בה" עבורנו קמפוס לוסטיג הוא הרבה יותר ממוסד אקדמי. הוא סמל לבית ולשורשים. כאן קיבלנו מהצוות החינוכי חינוך להקמת בית על אדני התורה והיראה, וכן למדנו על שיטות ומחקרים. אבל לא פחות מכך, למדנו על התמדה, נחישות ודבקות במטרה, מחויבויות לתהליכים וערכים שיתנו לנו בעזרת ה' היכולת לתת דוגמה אישית בהמשך. למדתי על דרך ארץ, הבנה סבלנות וסובלנות. כיצד להתמודד עם אתגרים, לנהל את הזמן בין הבית לעבודה ועוד".

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בלי אייפונים ואינטרנט פרוץ!
23/01/2016
חברה יקרה
אחרת יצא שכרו בהפסדו...
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה