ט' חשון תשפ"א
סקווירא בבית שמש
חיים ברקוביץ ט' שבט תשע"ו    19:29 ראש עיריית ניו-סקוויר הגיע לביקור בבית שמש

ראש עיריית ניו-סקוויר ישראל משה שפיצר הגיע היום לביקור בבית שמש וסיפר כי "רוב רובם של תושבי ניו-סקוויר המבקשים לעלות לארץ ישראל באים לבית שמש".

"שמענו הרבה על בית שמש, אבל אינה דומה שמיעה לראיה, זו עיר גדולה ומתפתחת, ויש לנו הרבה מה ללמוד ממנה", כך אמר הרב ישראל משה שפיצר ראש עיריית ניו-סקוויר בביקור שערך היום בבית שמש  כאורחו של ראש העיר הרב משה אבוטבול.

ראש עיריית בית שמש ערך קבלת פנים באולם מליאת מועצת העיר, בה השתתפו בכירי העירייה, לכבודם של ראש עיריית ניו סקוויר ופמלייתו. בפתח דבריו הציג רה"ע את הנעשה בבית שמש, בתחומי החינוך והרווחה, ועל תנופת הבינוי הנרחבת שעוברת על בית שמש כעיר המובילה בהתפתחותה המואצת.

"לכבוד הוא לבית שמש לארח משלחת מכובדת מניו סקוויר, ביקרתי בה מספר פעמים וראיתי עיירה על תילה בנויה, יש בה הכל למען תושבי העיר, אפילו בית חולים קטן, כך שזו עיר שיש הרבה מה ללמוד ממנה, ובפרט מכך שאלו שמנהלים אותה ובהצלחה רבה הם אנשים חרדים, שהעשייה שלהם מעוררת השתאות", אמר ראש עיריית בית שמש.

"לכבוד הוא לנו כי קהילת סקווירא המעטירה בחרה את בית שמש כעיר העתיד של הזוגות הצעירים מקרב בני החסידות, כאשר בברכת האדמו"ר מסקווירא שליט"א הקימו בבית שמש שיכון סקווירא עם כ-100 יחידות דיור יחד עם מוסדות חינוך וקהילה, ואנו מבקשים מכם להיות שליחים שלנו ולבשר לתושבי ניו סקוויר על כך שבית שמש היא עיר קולטת עליה ונשמח שמשפחות נוספות יקבעו כאן את ביתם", הוסיף ראש העיר.

ראש עיריית ניו סקוויר הרב ישראל משה שפיצר אמר בפתח דבריו כי הוא לא קורא עיתונים ולא מתעסק בפוליטיקה, אבל דבר אחד חרג מכל אלו, והיא מערכת הבחירות הסוערת שנערכה בבית שמש, גם הראשונות וגם השניות, על אלו הוא עקב בדביקות, אם כי הוא האמין שראש העיר משה אבוטבול יצליח בבחירות מאחר והוא איש של שלום ואמת, ואנשים שכאלו יש להם סייעתא דשמייא.

הרב שפיצר הוסיף כי בית שמש היא עיר מרכזית ביותר בקרב חסידות סקווירא, וגם בנויו-סקוויר כולם יודעים כי מי שמבקש לעלות לארץ ישראל, המקום הכי מתאים עבורו זה בית שמש, ומדובר לא רק בצעירים אלא גם במבוגרים, כמו יהודי שכבר 55 שנה בניו-סקוויר ומתעתד לעבור עם משפחתו לבית שמש, או יהודי ש-45 שנה התגורר בניו-סקוויר ואביו שימש בה אפילו בתפקיד ציבורי והוא קנה דירה למגורים בבית שמש.

"לבית שמש יש את הקסם משלה, ואין לי ספק שהרבה קשור לכך שיש בהה ראש עיר עם לב כה רחב כמו ר' משה אבוטבול, יהודי שמקרב את כולם ונותן לכל אחד את ההרגשה הטובה, וממילא כולם מרגישים כאן בבית שמש", חתם ראש עיריית ניו סקוויר את דבריו.

מחזיק תיק החינוך בעירייה וחבר מועצת העיר הרב ישעיהו ארנרייך סקר בפני האורחים את מערכת החינוך הענפה שיש בבית שמש לכל המגזרים, ואף סיפר שבבית שמש יש קרוב ל-170 מוסדות חינוך, וביניהם כמובן הת"ת של חסידות סקווירא שהוקם בשנים האחרונות, כך שמערכת חינוכית שכזו מותאמת לכל משפחה ומשפחה.

עם תום קבלת הפנים העניק ראש העיר הרב משה אבוטבול מדליה של העיר בית שמש לעמיתו ראש עיריית ניו סקוייר, תוך אמירה על המשך שמירת ערוץ פתוח בין הרשויות, שיש בהם הרבה מן המאחד.

בקבלת הפנים השתתפו עוד: יו"ר המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה, מנכ"ל העירייה עו"ד מתי חותה, היועץ המשפטי עו"ד מיקי גסטווירט, גזבר העירייה רו"ח אריה ברדוגו, סמנכ"ל העירייה דוד סטבון, דובר העירייה ר' מתתיהו רזונצוויג, מנהל לשכת ראש העיר ר' גולן שליט, מבקר העירייה יעקב דהן, שאול מרקסון נציג פניות הציבור בשפה האנגלית, ועוד.

בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. רוב רובם של תושבי ניו-סקוויר המבקשים
24/01/2016
שייע אונגרסקי
למה מבקשים לעזוב את השיכון הקדושה?
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי