כ"ג אב תש"פ
אגף מחודש
אשר הלפרין ב' שבט תשע"ו    11:11 נחנך האגף המחודש לקמפוס החרדי של "מכללת אשקלון"

בקמפוס החרדי בגן יבנה נחנך האגף המערבי המחודש בקמפוס, במסגרת השיפוצים הורחב וחודש האגף המערבי במבנה. במקביל, נחנך במקום באירוע נפרד בית מדרש שלימד המכללה שהוקם על-שם שלמה ויעקב פיצ'וטו הי"ו.

לרגל הרחבת מעגל המצטרפים ללימודי הקמפוס החרדי בגן יבנה ולנוכח הביקוש הרב שנרשם למגמות הלימודים המתקיימות במקום, נחנך בימים האחרונים לאחר שיפוצים נרחבים שנערכו בחלקי המבנה, האגף המערבי המחודש בקמפוס.

במסגרת השיפוצים הורחב וחודש האגף המערבי במבנה. במקביל, נחנך במקום באירוע נפרד בית מדרש שלימד המכללה שהוקם על-שם שלמה ויעקב פיצ'וטו הי"ו.

אירוע חנוכת הבית שנערך בשבוע החולף התקיימו במעמד הגרי"ד גרוסמן - רבה של מגדל העמק, נשיא מוסדות מגדל אור וחתן פרס ישראל וד"ר ועו"ד פינחס חליוה, מנכ"ל המכללה האקדמית אשקלון ובהשתתפות עשרות רבות מתלמידי הקמפוס.
 
בדבריו אמר הגרי"ד גרוסמן כי "ברוך ה' זכינו להגיע ליום הזה בו אנו חונכים עוד אגף בבניין המכללה, עוד כיתות לימוד ובעיקר עוד פרנסה להמוני אברכים בני תורה שצובאים על דלתותינו וזקוקים להשתלמות במקצוע שיכניס להם פרנסה, אבל יחד עם זאת לא מוכנים להתפשר כהוא זה על עקרונות ההלכה והיראה".

לאחריו נשא דברים ד"ר ועו"ד פינחס חליוה, מנכ"ל מכללת אשקלון, שאמר כי "טובת התלמידים תמיד לנגד עינינו. אנחנו מעתיקים את המודל של המכללה באשקלון עבור הקמפוס לציבור החרדי בגן יבנה. אנו לא מוותרים לא על איכות הלימודים ולא על המורים והמרצים. ציבור התלמידים חש בכך ומצביע ברגליו למקום הלימודים הראוי הזה".

באירוע המקביל של חנוכת בית המדרש בנוכחותם של האחים הנדיבים שלמה ויעקב פיצ'וטו, נשא דברים הרב יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק וחבר מועצת הרבנות הראשית. בדבריו ציין כי "חנוכת בית המדרש הוא דבר מבורך וקידוש ד'. כשמשלבים תורה ודרך ארץ, אמרו חכמינו ז"ל, יגיעת שניהם משכחת עוון. אני נרגש לראות אברכים המשקיעים את זמנם ומרצם ללמוד מקצוע לצורך פרנסה, תוך שמירה והקפדה בלתי מתפשרת על הרמה הרוחנית של אישיותם, כמובן בשילוב לימוד התורה שהוא עיקר יגיעתם".

נציג משפחת פיצ'וטו נשא אף הוא דברים נרגשים ואמר: "זה רגע מרגש עבורנו להנציח את עטרת ראשנו על ישיבה המשלבת בדרכי נועם תורה ועבודה. דומה כי פרויקט זה הוא ייחודי וראשוני במדינת ישראל ולוואי וישיבה זו תהווה מודל לחיקוי לשאר המסגרות הקיימות בישראל".

עשרות המשתתפים הוזמנו להסב לסעודה חגיגית לרגל ולציון חגיגת חנוכת הבית, שהוכנה והוגשה על ידי תלמידי פרויקט "מבשלים עתיד", מבית קרית חינוך מגדל-אור.

עם סיום האירוע הוענקו תעודות הוקרה למר אברי ידין - אדריכל המכללה, למר אלי אדלר - מנהל ומפקח עבודות הבניה ולאחים יושאי - קבלני הביצוע, על תרומתם בסיוע ובאחריות להצלחת עבודות שיפוץ מבנה הקמפוס תוך עמידה ביעדי לוחות הזמנים.

קמפוס שטראוס מציג: מצויינות בביוטכנולוגיה, ניהול ותקשורת ג' ניסן תשע"ח
"הלימודים בקמפוס שטראוס עומדים בכל קריטריון אקדמי" ט"ז כסלו תשע"ח
קמפוס שטראוס: הדרך שלך ללמוד ולהתפרנס בכבוד ו' חשון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה