ט' חשון תשפ"א
גל שיווק
ירוחם שמואלביץ י"ט טבת תשע"ו    19:33 פורסמו מכרזים לשיווק 4,300 יחידות דיור בבית שמש

גל שיווק של אלפי יחידות דיור בהיקף חסר תקדים בבית שמש. מדובר בסדר גודל של 4300 דירות שכולם במחיר למשתכן.

רשות מקרקעי ישראל פרסמה אתמול מכרזים לשיווק 4,268 יח"ד בשיטת מחיר למשתכן בשכונות רמת בית שמש. מדובר ברבעים ד' ו-ה', כאשר בכל אחד מהם ישווקו מעל 2,000 יח"ד בשלב זה. מדובר במהלך לשחרור בנייה בכמות מסיבית ובבת אחת, הנעשה במשותף על ידי עיריית בית שמש, משרד השיכון ומינהל התכנון במשרד האוצר. על פי הסיכומים שהושגו בין הגופים, במהלך השנה הקרובה ישוחררו מכרזים נוספים, עד להשלמת שיווק כ-6,000 יח"ד בשנת 2016 לבדה.

בשבוע שעבר נערכה פגישה במשרד האוצר, עם שר האוצר מר משה כחלון, שר השיכון מר יואב גלנט, ראש מינהל התכנון מר אביגדור יצחקי, ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, יו"ר הועדה לתכנון ובנייה הרב משה מונטג, ובכירים נוספים בעיריית בית שמש. בישיבה שהתקיימה לאחר סדרת פגישות בדרגים שונים, הוסכם על אופן ואופי השיווקים ברמת בית שמש, כאשר מצידה של עיריית בית שמש הוצבו התניות משמעותיות בפיתוח העיר בתחומי תשתיות, פארקים ומוסדות ציבור, והתקדמות לקראת חתימה על הסכמי גג ראשון. ראש העיר הרב אבוטבול, הודיע לשרי האוצר והשיכון, כי הרב מונטג מונה מטעמו לטפל בקידום וחתימה על הסכמי הגג.

כאמור, השיווקים כולם נעשים במסגרת שיטת מחיר למשתכן, והמשמעות היא כי הקבלנים הזוכים יוכלו למכור את הדירות רק למשפחות שאינן מחזיקות ברשותן דירת מגורים, ולא הייתה להם כזו ב-5 השנים האחרונות. על משתתפי המכרז להציע מחיר סופי למשתכן למ"ר בנוי, כאשר מציע המחיר הנמוך ביותר בכל מגרש הוא שיזכה בו. חשוב לציין, כי גם זוגות צעירים שרק נישאו, יוכלו לרכוש דירת מחיר למשתכן בשכונות אלו.

רמת בית שמש דרום כוללת את הרבעים הבאים: ג' - שיכלול כ-4,300 יח"ד, ונמצא בשלבי בנייה מתקדמים כאשר מעל 2,000 יח"ד אוכלסו בפועל. ד' – שיכלול כ-8,300 יח"ד ב-5 שכונות, כאשר השיווק הנוכחי הוא בשכונות ד'-1 (שתמנה 1,230 יח"ד) וכן ד'-2 (שתמנה 1,322 יח"ד). ה' – שיכלול כ-5,000 יח"ד ומחולק לשתי שכונות משנה, מתוכן משווקות בשלב זה 2,074 יח"ד בשכונה ה'-1. בסך הכול, בתום גל השיווקים הנוכחי, יוותרו בדרום בית שמש עוד כ-9,000 יח"ד מאושרות לבנייה ומוכנות לשיווק מיידי.

שלב הפיתוח במתחמים שיצאו לשיווק, החל כבר לפני כמעט שנה. משרד השיכון הוציא את עבודות החישוף לדרך, עוד לפני אישורן הסופי של התכניות, מתוך מטרה להגיע למצב, בו הקבלנים הזוכים במכרזים יוכלו לקבל את המגרשים לידיהם לתחילת עבודות ביצוע, בתוך כשנה ממועד פרסום תוצאות המכרז. בזמן זה, יגבשו תכניות בנייה ויוכלו להנפיק היתרי בנייה. היעד הסופי המוגדר של עיריית בית שמש הוא, להתחיל באכלוס השכונות החדשות, בעוד כ-3 וחצי עד 4 שנים.

הרבעים החדשים תוכננו על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, והותאמו לצרכי אוכלוסייה חרדית. על פי התכנון, השכונות יכללו מגוון רחב של טיפוסי בינוי, החל מבניינים גבוהים סביב הרחובות הראשיים, וכלה ברחובות שקטים בהם ייבנו מבנים נמוכים שהותאמו לתוואי ההררי. בשכונות פוזרו מתחמי המסחר בין הרחובות, בכדי לענות על הצורך במרכולים וחנויות שכונתיות זמינות וקרובות לכל בית. גם השטחים הירוקים והשטחים לבניית בתי כנסת ומבני ציבור, תוכננו בפיזור מדוד, מתוך התאמה לאוכלוסייה החרדית שמרביתה אינה מחזיקה בכלי רכב.

ראש עירית בית שמש הרב משה אבוטבול אמר עם פרסום המכרזים: "מדובר בבשורת ענק לבית שמש, שהופכת מעיר למטרופולין אזורי. הבנייה תיתן דחיפה גדולה להתפתחותה של בית שמש, הן בקליטת אלפי תושבים חדשים, והן בהתפתחות כלכלית, בזכות שטחי המסחר והתעסוקה המשולבים באזורים החדשים. מכרזים אלו התאפשרו בזכות העבודות המתבצעות להרחבת כביש 38, הצפויות להסתיים בתוך שנה. בעז"ה, התושבים שיגורו בשכונות החדשות, יגיעו לבית שמש באמצעות כביש מתוקן, נטול פקקים. אנחנו מודים לשרי התחבורה, האוצר והשיכון על שיתוף הפעולה החיובי איתנו".

יו"ר הועדה לתכנון ובנייה הרב משה מונטג, אמר: "פרסום המכרזים הוא אבן דרך נוספת במהלך הגדול שמתנהל מזה 7 שנים. צריך להבין שהמכרזים האלו יובילו לבנייה, והבנייה לאכלוס אלפי משפחות חדשות. כדי להבין את רבעים ד' ו-ה' לבד, כפולים בגודלם מהעיר ביתר עילית למשל. עד עכשיו עבדנו על קידום התכנון ואישור התכניות, ליווינו את התכנון ונאבקנו מאבק מר וקשה כדי לאפשר למכרזים האלו לראות אור. ההצלחה היא בזכות ברכתם של גדולי ישראל שליט"א. מכאן והלאה, המשימה שמוטלת עלינו היא שהדברים ייעשו בצורה נכונה ומאוזנת, ובכך אנחנו מתמקדים".

לדברי הרב מונטג, העירייה תחתום בקרוב עם משרד השיכון על "הסכמי גג ראשון", במסגרתם יועברו תקציבים לבניית מוסדות ציבור, כאשר המטרה היא השלמת מבני הציבור יחד עם בניית הגג הראשון בשכונה, ובמילים פשוטות: מוסדות חינוך, מקוואות ובתי כנסת מוכנים, שיעמדו לרשות התושבים מיומם הראשון בשכונה. "אנחנו עמלים מראש, כדי להבטיח שכונות מושלמות במידת האפשר, עם החתימה על טופס האכלוס הראשון. בזכות שיתוף פעולה מצד גורמים רבים, אני מאמין שבעזרת השם נעמוד במשימה".

בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מילים ריקות
06/01/2016
החבר המוכה
די מספיק עם זה מתי תטפח את השכונות החרדיות כאילו הם לא שייכים לעיריה הכל אבק תסתכל לפניך ותפסיק עם האשליות כל הזמן בנייה ובנייה תוריד את הארנונה נראה אותך וכ'
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי