י' ניסן תש"פ
רק בריאות
יעקב עזרא י"ז טבת תשע"ו    19:08 ליצמן נגד יו"ר הסתדרות הרפואית: שיפסיק לעסוק בפוליטיקה

בכנס מקצועי של מד"א שעסקה בעדכונים בהחייאה ורפואת חירום, שיבח ליצמן את מד"א: אני מקנא בכם שאתם מצילים חיים. מנגד תקף את יו"ר ההסתדרות הרפואית ליאוניד אידלמן שאינו ואג לרווחת הרופאים.

בכנס מד״א בנושאי החייאה ורפואת חירום, שהתקיים במלון הילטון בתל אביב, פנה שר הבריאות, יעקב ליצמן לנוכחים ואמר: "אנחנו עדים יום יום איך אנשי מד"א מקריבים את עצמם כדי להציל אנשים".

השר אף התבדח על מצב הקואליציה וביקש מהרופאים והפרמדיקים בקהל: ״אולי תוכלו להקדיש מושב מיוחד על איך עושים החייאה לקואליציה״.

בהמשך דבריו, השר ליצמן תקף את יו״ר ההסתדרות הרפואית ד״ר ליאוניד אידלמן.״הוא צריך לעסוק בנושאי רווחת הרופאים ולא לעסוק בפוליטיקה״, אמר ליצמן.

השר התייחס לדברים שהשמיע ד"ר אידלמן לפני מספר שבועות בנושא מתן עדיפות לטיפול בפצועי פיגועים. ״זה נושא של הצלת חיים שנמצא בשיקול דעת מקצועי בלבד של צוותי מד״א ואסור לו להתערב בדברים לא לו״, אמר ליצמן.

השר ליצמן הקדיש חלק גדול מדבריו לפעילות עובדי ומתנדבי מד"א. הוא סיפר באריכות על מקרה לו היה עד, שבו פאראמדיק מד"א עמל במשך זמן ממושך להציל את חייו של פצוע מאחד מפיגועי הדקירה בירושלים. "הפאראמדיק של מד"א רכן על האלונקה וביצע פעולות החייאה בפצוע בניסיון להציל את חייו בנחישות ובמסירות מדהימה.אחרי שהוא הבין שהפצוע נפטר, הוא עמד בפינת החדר ובכה. זו מסירות אין קץ. כך פועלים אנשי מד"א ואלו הערכים שלהם".

השר פנה למנכ"ל מד"א, אלי בין, ואמר: "אני מקנא בך. אתם מצילים אנשים וזה דבר מדהים. אלי בין מצעיד את מד״א להישגים מרשימים וחסרי תקדים ברמה בינלאומית. אני שמח שזכיתי להיות שותף למפעל הזה״.

מנכ"ל מד"א הודה לשר ואמר: "החשיבות והמעורבות שלך ראוי להערכה רבה. לא היה עד כה שר בריאות שפועל כמוך למען הצלת חיים ולמען מד"א". 

אלי בין הדגיש את חשיבות הכנס המקצועי בנושאי החייאה ורפואת חירום וסיפר על אלפי אזרחים שקיבלו הדרכה מהמוקדנים של מד"א במקרי חירום ובזכות הדרכה טלפונית זו הצליחו להציל חיים. אלי בין אמר שבקרוב ייכנסו לכל הניידות טיפולנ מרץ של מד"א מעסי לב אוטומטיים שמשפרים משמעותית את סיכויי ההישרדות של החולה.

פרופ' פנחס הלפרין יו"ר ועדת הרפואה של מד"א התייחס על התרומות האדירות שחלו בשנים האחרונות בתחומי ההחייאה ורפואת החירום.

בכנס הוצגו חלק מהאמצעים הטכנולוגיים החדשים והמתקדמים ביותר בעולם. החידוש המשמעותי ביותר הוא שילוב של צילומי וידאו במהלך קבלת שיחת חירום במוקד הארצי. בשעה שמגיעה שיחת חירום למערכת, אפליקציה מיוחדת יודעת לשדר תמונות וידאו מהשטח. 


במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א ו' תמוז תשע"ח
150 מנות דם נתרמו במבצע לב מלכה בירושלים כ"ח סיון תשע"ח
ר"ע בית שמש אבוטבול סייר במטה הארצי של מד"א כ"ז סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות