י' חשון תשפ"א
משבר הממשלה והבירה
חיים ברקוביץ ט"ז טבת תשע"ו    10:15 החינוך החרדי יפסיד ממשבר ברקת - כחלון

בעקבות העדר הסיוע של משרד האוצר לירושלים, הנחה ראש עיריית ירושלים ניר ברקת את הדרג המקצועי בעירייה להיערך לפיטורי מאות עובדים, וקיצוץ בחינוך וברווחה, בין הקיצוצים יבוטלו שכירויות של מבני חינוך במגזר החרדי.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עדכן את חברי הנהלת העיר והדרג המקצועי בעירייה כי לא חלה כל התקדמות אל מול משרד האוצר בהעברת התקציבים הנדרשים לבירת ישראל והנחה להיערך באופן מידי לפיטורי מאות עובדים הנתונים שירותים לתושבים, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך וקיצוץ מאסיבי בתקציבי הרווחה, החינוך והתרבות – וזאת לאור העדר תקציבי הסיוע של משרד האוצר, תקציבים אשר הגיעו בכל שנה מהממשלה והשנה נעצרו. ברקת קיבל לצעדים אלו גיבוי מקצה לקצה מחברי הנהלת העיר מכל המגזרים והסיעות.

בעקבות הקיצוצים, יפוטרו 200 עובדים - כחצי ממנקי הרחובות בשכונות ובמרכז העיר, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך, ביטול כרטיסיות ההסעות לבתי הספר, קיצוץ התמיכה בנוער מחוסר בית, קיצוץ חריף בתכנית חילוץ מעוני שתפגע ב-400 משפחות, ביטול תכניות תמיכה בקשישים וסיוע למוסדות רווחה, ייעצרו פיתוח ותחזוקת גינות וכבישים וייובשו חצי מהגינות בעיר, תחול עליה בתשלומי ההורים בתיכונים, יקוצץ יום לימודים ארוך, יבוטלו שכירויות של מבני חינוך במגזר החרדי והערבי, יחול קיצוץ של 30%  בתמיכה במוסדות התרבות ובאגודות הספורט, יבוטלו אירועי תרבות המייצרים תנועה לעסקים, למסעדות ולמלונות ויקטנו התמיכות למינהלים הקהילתיים ולמתנ"סים בכל שכונות העיר, לתנועות הנוער, לתמיכה בעסקים ועוד.

בכל שנה מעביר משרד האוצר לעיריית ירושלים תקציב המשלים את הפער התקציבי בין הכנסות העירייה לבין צרכי העיר הממשיכה לגדול ולהתפתח. העירייה מגדילה בכל שנה את הכנסותיה ואף שומרת על תקציב מאוזן בכל 7 שנות כהונתו של ברקת.

בעיריית ירושלים מציינים, כי בשנה זו, בניגוד לשנים קודמות בהן הועברו התקציבים לחיזוקה ולקיומה של ירושלים, לראשונה מסרב האוצר להעביר את הסיוע הדרוש לניהולה השוטף של העיר.

בעירייה טוענים כי דרישת העירייה לתקציב תוספתי של 400 מיליון ₪ בתקציב 2016 נועדה לאפשר את המשך מגמות הצמיחה בהם החלה ירושלים ואת חיזוק העסקים בה, כפי שממשלת ישראל תמכה בעבר וחיזקה את בירתה, ללא העברת התמיכה הממשלתית לירושלים, לא יהיה מנוס מהפעלת הגזירות אשר יביאו לפגיעה נוספת וקשה בבירת ישראל ומעמדה, זאת במטרה להגיש תקציב מאוזן וללא גירעונות כמתחייב בחוק.

השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
ירושלים: הונחה אבן הפינה לקריית החינוך מוסדות 'כאייל תערוג' ט"ו סיון תשע"ח
חברי המשלחת האמריקאית הגיעו אל ראש העיר כ"ט אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אנחנו ערבים זה לזה.
28/12/2015
מרן רב שך זצ"ל אמר...
מרן רב שך זצ"ל אמר וכתב על מרן ר' שמואל שליטא "איו להרהר אחריו" זה הוא האמת ועכשיו מתחיל לצאת לאור האמת על מרן מירושלם. וכדאי לעשות שלום בעם ישראל, ויש לדעת שכהיום כבר יש "2 מרן" יש מרן בבני ברק, ויש מרן בירושלם אולי בקרוב יהיה עוד... אבל כעת רק שנים. יהודים יקרים ד' שולח רמזים שנתאחד דיי למחלוקות באו נחזור בתשובה שלימה ולבטל חוק הגיוס החדש אנחנו ערבים זה לזה.
הגב לתגובה
2. עושה שלו' במרומיו הוא יעשה שלו' עלינו אמן.
28/12/2015
הציונים לסגור את הישיבות והכוללים.
עושה שלו' במרומיו הוא יעשה שלו' עלינו אמן. מרן רב שך זצ"ל אמר וכתב על מרן ר' שמואל שליטא ש"איו להרהר אחריו" זה הוא האמת ועכשיו מתחיל לצאת לאור האמת על מרן מירושלם. וכדי לעשות שלום בעם ישראל, יש לדעת ולקבל בלב שלם שהיום כבר יש לנו "2 מרן" יש מרן בבני ברק, ויש מרן בירושלם. יהודים יקרים ד' שולח רמזים שנתאחד דיי למחלוקות באו נחזור בתשובה שלימה ולבטל חוק הגיוס המחודש, אנחנו ערבים זה לזה. גם צריך לגזור תענית ציבור אנשים נשים וטף, על גזירת הגיוס, שאנשים שמוכרים שהם ה"שלוחי דרבנן" נותנו יד לפושעים הציונים לסגור את הישיבות והכוללים.
הגב לתגובה
3. על החייל שגורש
28/12/2015
נפתלי עמר
בושה וחרפה
הגב לתגובה
4. מרן
28/12/2015
מגיב
תגובה ל1 חבובי... מרן די בשמיא..... וכל השאר??????
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי