ט' חשון תשפ"א
אילוסטרציה.
מוזילים מחירים
אשר הלפרין ד' טבת תשע"ו    13:24 בהוראת ליצמן: סנדוויץ' ועוגה ב- 5 שקלים

משרד הבריאות הורה לצאת למכרזים שיכללו מכירת שתיה קרה וחמה, סנדוויץ' ועוגה ב- 5 שקלים, כיום המחירים בבתי החולים מגיעים לפי 4 ו-5 וחוצים את קו ה-20 שקל.

יוזמת שר הבריאות יעקב ליצמן להורדת מחירי המזון בבתי החולים עוברת לפסים מעשיים: משרד הבריאות יוציא הנחייה לבתי החולים הממשלתיים לדאוג לזמינות של מוצרי מזון ב-5 שקלים בתחומם.

המוצרים שיימכרו תמורת 5 שקלים יכללו לכל הפחות שתיה חמה, שתייה קרה, עוגה, וסדוויץ'. כל בית חולים יוכל לצאת במכרז נפרד בעצמו, אך המכרז יהיה חייב לכלול את סל המוצרים הללו תמורת 5 שקלים. בנוסף, יכין משרד הבריאות "מכרז מדף" שיעמוד לרשות בתי החולים.

המכרזים החדשים לא יחולו על בתי החולים הלא ממשלתיים, אך סביר להניח כי המהלך בבתי החולים הממשלתיים ישפיע על כלל בתי החולים - שלא יוכלו להמשיך למכור מוצרי מזון במחירים גבוהים בהרבה.

יוזמתו של ליצמן, עליה הכריז בשבוע שעבר, לפיה יש להוזיל את מוצרי המזון והשתיה בבתי החולים לרמה של מחירי רשת "קופיקס" ודומיה נתקלה בקשים משפטיים, שכן ועדת המכרזים של משרד הבריאות כבר החלה במהלך של מכרזים חדשים למזון בבתי חולים תוך קביעת מחירי מקסימום. אלא, שמכרזים אלה נכתבו עוד טרם "עידן קופיקס" והרשתות המתחרות שנפתחו ומציעות גם הן מוצרים רבים ב- 5 שקלים.

כך, למשל, לפי המכרז שהיה אמור לצאת לדרך, מחיר קפה הפוך היה אמור להיות 8.5 שקל, כריך ב- 8 שקלים, שתיה קלה ב- 8 שקלים וקוראסון ב- 6.5. במשרד הבריאות מתכוונים להוריד את מחירי כל המוצרים הללו ל- 5 שקלים. כיום אגב, המחירים מגיעים לפי 4 וגם פי 5 מכך: כריכים בבתי חולים חוצים בקלות את קו ה-20 שקל, וקפה נמכר ב- 12 עד 14 שקל. לאור זאת, מתעקש ליצמן לשנות את המכרזים כך שיכללו את סל המוצרים המוזל.

במשרד הבריאות חשים ביטחון בכך שיימצאו מתמודדים במכרזים אלה, למרות הירידה הדרסטית במחירים: קהל האורחים בבתי החולים הוא קהל שבוי, מה שמבטיח זרם יציב של לקוחות. בנוסף, בעלי רשת קופיקס, אבי כץ, כבר הבהיר כי בכוונתו לגשת למכרז שכזה. סביר להניח שגם מתחריו לא ירצו להשאר מחוץ להתמודדות הרווחית. במשרד הדגישו כי "אי עמידה במחירים המוסכמים תהווה הפרת הסכם והספק יהיה צפוי לסנקציות הקבועות בהסכם".

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי "אין שום סיבה להפקעת המחירים המיותרת על חשבון החולים ומשפחותיהם, החלטנו לעצור זאת ולקבוע מחירי מינימום".

בעיית מחירי המזון בבתי החולים, כמו גם בעיית עלויות החניה, מעסיקה את המבקרים בבתי החולים ואת הכנסת כבר שנים ארוכות וטרם נמצא לה פתרון משביע רצון. הקהל בבתי החולים הוא קהל שבוי שלעיתים "מבלה" במקום ימים שלמים ורצופים, ונאלץ להוציא סכומי כסף גבוהים על מזון ושתיה.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. יוזמה חשובה ומועילה
16/12/2015
רואה חשבון
יישר כח לליצמן.
הגב לתגובה
2. רק לדעת שעוגה עם קפה לא בריא
16/12/2015
טוביה
ושווה לשמור על הבריות
הגב לתגובה
3. ליצמן התותח !!! כל הכבוד לליצמן שר מצויין למדינה
16/12/2015
מלך
אשרינו שליצמן בבריאות
הגב לתגובה
4. הוזלות מחירים בבתי חולים
19/12/2015
איציק
אני חושב שגם מעיני הישועה צריכים להתחשב בענין הזה ודחוףףףףףףףף שלמה רוטשילד קדימה אין עליך נראה אותך עושה את זה גם במעיני
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות