י"ח אדר תשפ"א
נציגי דגל התורה בביקור אצל הגר"א לוי בביתו צילום: אילוסטרציה
דוד בריסק כ"ב כסלו תשע"ו    14:08 "מה אתה רוצה? אתה מנהיג הדור?" ● טור דעה

מחשבות שעלו לאחר שבוע ההטרדות שעבר על ראשי הישיבות אשר כתבו מכתב תודה לחברי הכנסת החרדים בעקבות אישורו של תיקון חוק הגיוס, לאחר פרסום שיחת הטלפון של צעיר המשתייך לפלג אל ראש ישיבת הנגב - הגאון רבי אריה לוי שליט"א, כנראה שלפעמים צריך מישהו מהצד שפחות נמצא פה במרכז ופחות חי את מה שהולך פה, בשביל שיראה לנו את הראש הישר, האמיתי, שהיה לכולנו עד לא מזמן. ההקלטה לפניכם.

שמעתי את שיחת הטלפון שהקליטו נערי הפלג הירושלמי את הגר"א לוי שליט"א ראש ישיבת הנגב - שכר שכיר, איך שמתקשר אליו נער צעיר לשאול אותו על החוק, כמו שהתקשרו לכל ראשי הישיבות.

רק שהפעם שמענו מנגינה אחרת לא את הדברים הרגילים (והנכונים!!!) של יש מנהיג לבירה וכו', אלא שמענו צחוק וגיחוך של אדם מבוגר, תלמיד חכם, שראה כבר הכל בחייו. ופתאום מקבל שיחת טלפון מאיזה זאטוט ששואל שאלות על החלטות הרות גורל של גדול הדור.

והרב שליט"א מנסה להבין תוך כדי הצחוק מה זה הדבר הזה למען ד' שילד מתקשר לשאול על מה הראש ישיבה חתם, והאם הוא יודע מה הוא עושה.

ראש הישיבה צוחק ושואל אותו: "מה אתה רוצה, תגיד לי אבל. מה אתה רוצה? תגיד לי אתה מנהיג הדור? מי אתה? אתה צריך פסיכיאטר נסדר לך..." אותו נער נעלב ונפגע, אז אני רוצה להרגיע אותו, הוא לא בא לפגוע בך, הוא הסביר לך את זה. רק שמבחינתו זה בדיוק כמו שתבוא לשר הביטחון ותשאל אותו למה אתה מכניס את הצבא לעזה מהצד הזה כנסו מהצד השני.

בעצם זה מלחיץ אותך צבא וזה... אז אני יביא דוגמא אחרת בשפה שלך, זה כמו שתבוא למנתח ראש שניתח את מרן הגרי"ש זצוק"ל ותשאל אותו למה ניתחת אותו מהצד הזה ולא מהצד השני.

מי אתה? מה אתה? אתה מנהיג הדור? אתה צריך פסיכיאטר!

וכן, אנחנו שסובלים אתכם בשקט, קצת התרגלנו שאתם מעיזים לשאול שאלות, בתחילה גם אנחנו צחקנו, אבל כנראה שמשהו אצלנו השתבש, התרגלנו לזה.

אבל הוא ראש ישיבה מהדרום, ששם ב"ה לא הספקתם להרוס ולהשחית שם כנראה לא נמצאים מספיק "מבינים בעם", הוא נשאר עם הישרות האמיתית שלא מבינה את זה. שצוחקת: מי אתה? מה אתה? מה זה נוגע אליך? אתה מנהיג הדור? נסדר לך פסיכיאטר!

אבל בשביל שהוא לא יתרגל לזה, אנחנו צריכים לעצור ולשאול את עצמנו, עד היכן הם יגיעו?ילד בשנות העשרה מתקשר לראשי ישיבות ת"ח מבוגרים שהם במקום לשבת ללמוד צריכים לסגור את הגמרא לענות לטלפון ולהסביר במשך דקות ארוכות למה הם חתמו על מכתב, והאם נראה להם שמרן גדול הדור יודע מה החוק.

ואנחנו שותקים?!

ילד מתקשר לאדם מבוגר ומדבר איתו כאילו הוא איזה חבר שלו מהשולחן בחדר אוכל בישיבה שצריך להרצות לו השקפה? השתגענו לגמרי? זה הרס הישיבות, זלזול בסמכותם של מנהיגי הישיבות בצורה המלוכלכת ביותר!!!

אז בואו נצעק על זה לא בשביל לשנות אותם.. אלא בשביל להגן עלינו ועל ילדינו(, שלא נסתכל על זה כדבר מובן מאליו, שלא נקהה חושים.
 
נ.ב. עם סיום כתיבת השורות נודע שהזאטוט לא בשנות העשרה לחייו אלא בשנות העשרים... אז סליחה.


ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
התמליל המלא בין חכם שלום כהן והגרי"ג אדלשטיין ז' תמוז תשע"ח
האם יש דיל בין הערבים והחרדים – גיוס תמורת מואזין? ו' תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חחחחההה לאשפז את כל העציצים!!!
04/12/2015
חחח
ויפה שעה אחת קודם!!!
הגב לתגובה
2. מסכנים העציצים... על מה הם ילחצו כעת????
04/12/2015
חחחחהההההההה

הגב לתגובה
3. לבכות זה ראש ישיבה ? רק מזלזל ומבזה
04/12/2015
אבי

הגב לתגובה
4. כל מילה בסלע!!!
04/12/2015
יפה מאואד
חן חן לכותב הנכבד, עלה והצלח!
הגב לתגובה
5. יותר גרועים מדאעש
05/12/2015
חיים

הגב לתגובה
6. השואל שואל לענין ומקבל בדיחות במקום תשובות
05/12/2015
דוד
כנראה שאין תשובות חוץ מבדיחות וזה עצוב
הגב לתגובה
7. יש לי הצעה
05/12/2015
עברי
נערי הפלג הירושלמי מקליטים ראשי ישיבות - ומסתתרים מאחורי מרן הגר"ש, נערי הפלג הבני ברקי נורווגי השולטים כיום גם בדגל התורה ובאתרים החרדיים משתלטים על הציבור כולו ומשנים אותו וגם רודפים ציבור אחר ומאיימים על ראשי ישיבות ומסתתרים מאחורי מרן הגראי"ל - כולנו יודעים שהגדולים הנ"ל לא עומדים מאחורי כל הדברים האלה - בואו נפסיק לתת לנערים למשול בנו ונכנס באמת לגדולי הדור לשמוע מה בפיהם ונדאג שיתנו לראשי הישיבות להכנס לשמוע מה דעתם האמיתית אם יש להם דעה בנושא זה או בנושא אחר. הערת אגב, זה אכן ביזוי כבוד התורה שאברך מקליט ראש ישיבה, וזה גם ביזוי כבוד התורה שראש ישיבה אלמוני מישיבה חדשה מדבר דברים שנשמע מהם ביזוי במי שכבר לפני שלושים שנה נחשב מגדולי הדור.
הגב לתגובה
8. ילד פונה לראש ישיבה ו-כן, הוא עונה לו יפה!!
05/12/2015
איציק
איפה פגשנו כזו התנהגות של ראש ישיבה??
הגב לתגובה
9. כנסו
05/12/2015
קצלנבוגן
כתבה מדהימה יישר כח עצום צריך עוד הרבה אנשים עם שכל ישר כמוך בשביל להחזיר את המצב ההזוי הזה לשפיות מעשיהם החמורים גרועים יותר מהצבא
הגב לתגובה
10. שפיר קאמרת, אנשי הפלג רעים וחטאים!
05/12/2015
אברהמי
איזו חוצפה ואיזו עזות? להטריד ראשי ישיבות? בושה וחרפה, מה הם חושבים לעצמם? הם יודעים יותר טוב מכל הראשי ישיבות? יותר מגדולי ישראל? עד להיכן ידרדרו אותנו קורח ועדתו של ימינו?
הגב לתגובה
11. אם אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני...
05/12/2015
יוסי
לאיזה מקומות שפלים ונמוכים אנשי הפלג ההזוי עוד יגיעו? זה מתחיל בעלילות דם שפלות על גדול הדור הרב שטיינמן וממשיך בחברי מועצת גדולי התורה, וכעת צחוק ומבחני אינטליגנציה לראשי ישיבות, מזעזע!
הגב לתגובה
12. לעברי, ישיבת הנגב הוקמה שנים רבות לפני שהוקמה
05/12/2015
נח
מעלות התורה, אתה יכול לנסות ולהמשיך בזלזול המתמשך והמתנשא שלכם כנגד כל הרבנים, תפקידכם הוא לעשות מהם צחוק ולספר לכולם שרק אתם מבינים יותר מכל אחד אחר מה טוב לדור, ועובדים על כל הרבנים 'חסרי האינטלגנציה' ורק אתם יודעים מהו גיוס, מה צריך לעשות היום ומה צריך מחר, אכן זו בדיוק הכת המסוכנת עליה זועקים כאן. בושו והיכלמו כת הפלס!
הגב לתגובה
13. איזה חצוף! 'הראש ישיבה יודע את זה יותר טוב ממני'
05/12/2015
בן אדם
על שמות שהוא חשב שהם פסיכיאטרים...
הגב לתגובה
14. איזו עזות... זה מתחיל ברמיסת גדול הדור
05/12/2015
מוטי
ממשיך בפתיחת עלון שנועד במוצהר להכפיש את גדולי ישראל ובמיוחד את מרן הגראי"ל תוך זריעה שקרים ועיוותים על איש קדוש וטהור שמנהיג ומוביל יחד עם רוב מנין ובנין של גדולי ישראל, והם הם אנשי קורח, לא מתאים להם, הם לא הבינו שם איזה סעיף, אז מטרידים ראשי ישיבות בנבזותם ושפלותם, פשוט אין להם גבולות...
הגב לתגובה
15. לנח, ישיבת הנגב של רבי יששכר מאיר?
06/12/2015
נא להרגע
על מה אתה מדבר? מה זה קשור לכאן? בכל אופן תקרא שוב ותראה שאין זלזול בשום ת"ח רק ביקורת על המאפיה שהשתלטה כאן ומשתמשת בגדולי ישראל, וקריאה לציבור להתחיל לבדוק את הדברים ולא להאמין לכל מה שמוכרים לו. תשווה את תגובתך לתגובה של עברי ותראה. יראה הציבור וישפוט מי מתלהם מי מנכס לדעותיו את "כל הרבנים" מי מנסה לסתום פיות ככה זה לאורך כל הדרך...
הגב לתגובה
16. ברור שמדובר בישיבה של הרב יששכר מאיר זצוק"ל
06/12/2015
איציק
כיום ראש הישיבה שם זה הרב לוי. מר 'נא להרגע' העצניק, על איזה מאפיה אתה מדבר? משתלטים על גדולי ישראל? עפרא לפומייכו! זה מה שאתם כל היום מוכרים לציבור בפלס הנוראי שלכם? ואתה בעצם מעין לומר שנהיה דור שישפוט את שופטים? אני מזועזע ממכם! 'קריאה לציבור להתחיל לבדוק ולא להאמין למה שמוכרים לו', ממש קורח כפשוטו.
הגב לתגובה
17. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחייייייייייייייייייייייייי
06/12/2015
צדיק
חיחיחיחיחיחיחיחיחחחחחחחחחחחחחחחחחייייייייייייייייחחחחחחחחחחחחחחחחיייייייייייייחחחחחחחחחחחחחחחחיחיחיחיחיחיחיחיחיחחי
הגב לתגובה
18. על מי נאמר פני הדור כפני הכלב ?
06/12/2015
בעקבתא דמשיחא
המפרשים מסבירים את הדמיון. שהכלב הולך כל פעם בראש ומידי פעם מסתכל אחורה אם הבעה''ב אכן הולך אחריו. אף ראש ישיבה לא יודע מה כתוב בחוק כולל הרב שטיינמן, אבל מה לעשות החברי כנסת והעסקנים המה הבע''ב האמיתיים.
הגב לתגובה
19. למגיב לפני, זה מה שיש לך לכתוב על רוב מנין ובנין
06/12/2015
יהודה
של גדולי ישראל? כלבים?! לא פלא שזאת הגישה שלכם, עובדים עליהם, הם חסרי האינטליגנציה (כפי שכתבו כאן) לא מעניין אותם וגם לא מבינים יותר מידי, יש רק כמה משוגעים מנויי הפלס שהם יודעים מה עם ישראל צריך. אפיקורסים גמורים! ממש פסולי חיתון.
הגב לתגובה
20. BS"D (Discussion with Moishela (with his family .
06/12/2015
Moishela .
BS"D (Discussion with Moishela (with his family A Handicapped child (22 Kislev 5776 (Dec 4, ‘15 "The Kallah Is About To Appear" I told you last week there will be a lot of revelations and there were. The forecast that I can foresee for this week is very bad and very difficult. Difficult for the whole world. The unimaginable will become reality IY”H. People will start thinking, start waking up from their stupor and start thinking. Things will happen in quick succession, one after another. People will be very surprised but of course most of the people of the world will still be asleep. But the more intelligent ones will be very afraid they will suddenly realize what a mess we are all in. But those that really and truly believe in Hashem amid their fears there will be joy, because they will see it all as a definite sign that soon this terribly long Golus is finally coming to an end and the Geula Sheleimah is about to begin.
הגב לתגובה
21. חחח הוציא אותו אפס!!
06/12/2015
שלום

הגב לתגובה
22. אלו המשומדים עמליקים ערב רב מושחסים
06/12/2015
בני בניו של המן למדו בבני ברק

הגב לתגובה
23. למגיב 18 והלא זה בדיוק ההפך !
06/12/2015
עלמא דשיקרא
פני הדור כפני הכלב היינו שהכלב (העצני"ק הולך כל פעם בראש ומידי פעם מסתכל אחורה אם הבעה''ב (הוא גדול הדור) אכן הולך אחריו.... במקום להקשיב ולציית להוראותיו אתם בודקים אם דעתו "תואמת" את דעותיכם הכלביות. ואכמ"ל
הגב לתגובה
24. העציצים קמים כל בוקר לבדוק
06/12/2015
רחמנא ליצלן
עד כמה גדולי ישראל טועים....
הגב לתגובה
25. תובנה ב"על הניסים"
06/12/2015
יהודי
כשאני רואה את כל הליטאים חסרי הדעת נלחמים זה בזה כל הזמן - אני מבין למה רק בנוסח אשכנז כתוב "ועל המלחמות".
הגב לתגובה
26. אחרי 120 הם יהיו שכיניו של סריד בגיהינים!!!!
06/12/2015
אין דבר כמו חייל חרידי. אבל יש ...!
אין דבר כמו חייל חרידי. אבל יש חייל חרד"ק משומד בכלל לא מזרע יהודי כמו יוסי סריד ימ"ש וזכרו בכלל לא מיהודים. אחרי 120 הם יהיו שכיניו של סריד בגיהינים!!!!
הגב לתגובה
27. שימו לב.
08/12/2015
הגות
איך שהרב לוי סבלן כהלל ולא מנתק לו את הטלפון, מצד שני כאשר הדבר נוגע לנושאי השקפה הרב לוי לא מתפשר, הוא מבין מיד שמדובר בשיחה שנועדה להקליט אותו בחשאי ולהוציא ממנו דברים, ואכן הוא שולח אותו לפסיכיאטר, כמה מתאים.
הגב לתגובה
28. הכדל בין כתב לאברך
13/12/2015
רחמנא ליצלן
שמעתי את הדברים וקראתי את הכתבה ויותר מזה שמעתי מחבר שלומד בשכר שכיר שגם שם היו שני צדדים ביחס להקלטה ויהודי שצוחק בלי קשר זה נשע גרוע לגופם של דברים הרי היו הקלטות של ראשי ישיבות שהתנערו מהמכתב ואותו אברך רצה לדעת מה דעתו של הרב לוי שליט"א חוצמזה הדימוים למנתח שרי ביטחון וכו אינם נכונים כי יש שני צדדים
הגב לתגובה
29. מרן ראש הישיבה הרב לוי שליט"א.......
14/12/2015
גאון הגאונים
מרן ראש הישיבה הרב לוי בחכמתו המפורסמת ובריאתו למרחק זיהה מה רוצים להוציא ממנו ונשמע כאחד ששמע לא פעם ולא פעמים את קו במערכה.....
הגב לתגובה
30. כזו טיפשות???!!!
19/12/2015
מתמוגג
אחרי ששומעים את הטיפשות והצדקנות של העצניקם שכל דבר מכוער הופכים ללשם שמים מתחילים להבין את פרשת קורח ועדתו - נורא למ-ת-ב-ו-נ-ן! ראש הסנדרין ו250 ראשי סנהדראות מורדים במשה רבינו מה הפשט? ע"פ העקוממיות של העצניקס הכל אפשר להפוך, קדוש לטמא, דעת בעלי בתים לדעת תורה, וכו' והכל בעקממויות שאלא שיערום אבותינו מימות קורח עדתו. ה' יצילינו מהם ומהמונם..
הגב לתגובה
31. תחשוב לפני שאתה תוקף
19/12/2015
לדעת קצה הסטוריה
למה שהלחצתם את האדמו"ר מסלונים וויזניץ לא פרסמתם כאלה טורים שעיני ראו איך מלחיצים אותם שיורה שצריכים להתייצב ומי מדבר בעוד מערכות וכו וכו'
הגב לתגובה
32. זה הרמה של הראשי ישבות? תרגיעו אותי
20/12/2015
האיש החכם
זה הרמה הכללית או שהרב הגאון והמבריק הרב לוי הוא ספציפית כזה חכם מתקשר בנאדם שואל שאלה ציבורית שאלה שאמורה להשאל והתשובה..... אקמול... פסכיאטר....
הגב לתגובה
33. חרדקים נחיתיים תרצו או לו תרצו אבל התורה תנצח
24/12/2015
חיים

הגב לתגובה
34. זה ידוע יש לו מנוי לפסיכיאטרים
24/12/2015
חיים
או לעצמו א לבחורים בישיבה. מההקלטה נראה שזה לעצמו
הגב לתגובה
35. היכנסו
31/12/2015
האוחז בעט בתעתועי העת
קל מאד לשער מה היו אומרים במקרה הפוך אם ילדון נורבגי היה מתקשר לר צבי שנקר שואל אותו אם הוא ראה את החוק והיה מקבל תשובה מהסוג הזה באיזה צהלות שמחה היו מפיצים את ההקלטה שהנה תלמידי האבי עזרי אינם מכירים את החוק ועונים בהיסטריה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות