ה' ניסן תש"פ
צילום: מתוך ערוץ הכנסת
הנשיא החמישי
ירוחם שמואלביץ כ"ה חשון תשע"ו    20:57 הלך לעולמו הנשיא החמישי יצחק נבון ז"ל

השבת הלך לעולמו הנשיא החמישי של מדינת ישראל, יצחק נבון, והוא בן 94. היה גם מזכירו המדיני של דוד בן גוריון, חבר כנסת בשש כנסות, סגן ראש הממשלה ושר התרבות.

השבת הלך לעולמו הנשיא החמישי של מדינת ישראל, יצחק נבון, והוא בן 94. בין שלל תפקידיו היה מזכירו המדיני של דוד בן גוריון, חבר כנסת בשש כנסות, סגן ראש הממשלה ושר התרבות. בנוסף נבון חיבר מספר ספרים ואף מחזה בשם "בוסתן ספרדי", המתאר את הווי העדה הספרדית בתחילת המאה העשרים.

השרה מירי רגב המכהנת כיו"ר ועדת סמלים וטקסים תכנס הערב את הוועדה על מנת לסכם את סידורי ההלוויה על פי נוהל חבצלת ובתאום עם המשפחה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: אני מבקש להביע צער עמוק על לכתו של נשיא המדינה החמישי יצחק נבון ולשלוח תנחומיי לרעייתו, לילדיו ונכדיו. נבון, כמזכירו של דוד בן גוריון, כשר חינוך וכנשיא המדינה, היה שותף מלא לעיצובה של ישראל כמדינה חופשית, יהודית ודמוקרטית. תמיד התרשמתי מעומק השכלתו, מפתיחותו לבריות ומאהבתו העמוקה לעם ישראל ולמורשתו. כנשיא, סופר ומחזאי פעל לקירוב לבבות בין עדות ישראל, להנצחת יהדות ספרד ולהכרת תולדות ירושלים בה נולד והתגורר כל חייו. נבון ייזכר כאחד מאצילי האומה וכאחד מבכירי בניה. יהי זכרו ברוך.

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, הביע צער על לכתו של נשיאה החמישי של מדינת ישראל, יצחק נבון: ״נבון היה מלח הארץ, איש אשכולות, איש ירושלים ואיש תרבות שתרם רבות להעלאת קרנה של מורשת יהדות ספרד. בשנותיו הרבות כנבחר ציבור וכנשיא ייזכר נבון בעיקר כמי שהשקיע את כל מרצו בחינוך ובגישור בין הדתות, העדות והמגזרים בחברה. הכנסת וחבריה לדורותיהם מרכינים ראש לזכרו״.

ראש האופוזיציה ח"כ הרצוג משתתף בצער משפחת נבון והספיד בעמוד הפייסבוק שלו את הנשיא נבון שהלך לעולמו:" הנשיא החמישי של מדינת ישראל, יצחק נבון היה מדור המייסדים של ישראל, מהאנשים שבמו ידיהם הקימו את ביתנו הלאומי, מי שעמד  לצידו של דוד בן גוריון ברגעים המכריעים ביותר לגורלה של המדינה . נבון יליד ירושלים הקדיש את חייו למען מדינתו  והיה נשיא אהוב ונערץ על עמו וקול מוסרי וערכי אמיץ. רק לפני שבועות מספר זכיתי לחגוג עימו את צאת ספרו האוטוביוגרפי "כל הדרך" במעמד נשיאה העשירי של המדינה ראובן ריבלין, ראיתי כבוד גדול בכך שבחר לחתום את רשימת  המחנה הציוני בבחירות האחרונות לכנסת במקום ה-120 שכן היה איש תנועת העבודה כל ימיו. פועלו התרבותי, החינוכי והלאומי מהווה מורשת של חתירה לצדק חברתי, לשלום ולאחווה בין העמים. בו הנחיל את תרבות המזרח לכל בית בישראל. מפלגת העבודה וסיעת המחנה הציוני מרכינים ראש על מותו של יצחק נבון . משפחתי ואני משתתפים בצערה של משפחת נבון, של הילדים ארז ונעמה ,זוגתו מירי ומשפחתו כולה. יהי זכרו ברוך".

המונים בהלוויית הנשיא החמישי - יצחק נבון ז"ל כ"ו חשון תשע"ו
כשבן גוריון פגש את החזון איש -הנשיא נבון משחזר י"ט אב תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. נראה כחרד"ק הרי הם חשודים על כל עבורות שבתורה
07/11/2015
נראה כחרד"ק כל עבורות שבתורה

הגב לתגובה
2. כלום
07/11/2015
לא שומעים

הגב לתגובה
3. אתר חרדי תכתבו מזוית חרדי!
08/11/2015
ישראל
לפחות תביאו בהדגשה את זכותו להיות בפגישה עם ב"ג אצל החזון איש!!!!!! במקום ההשקפות החילוניות בהספדים החילוניים בכנסת ודפי פייסבוק!
הגב לתגובה
4. נבון או לא נבון?
08/11/2015
טוביה

הגב לתגובה
5. הנשיא פרס
08/11/2015
aron
כיון שאינני מצליח לשמוע, אני לא יכול להגיב על דבריו. בכל אופן מסופר על מוצא להורג, שכבקשה אחרונה לפני ההוצאה להורג, כמקובל, ביקש, לקוברו ליד שמעון פרס. אבל - אמרו לו, פרס עדיין לא מת...? - אז תחכו... - הוא ענה להם.
הגב לתגובה
6. פרס אל תדאג - יהיה בסדר!
08/11/2015
טוביה
מזרח תיכון חדש זה תחת לדלת שלנו - הערבים מתרבתים מיום ליום....
הגב לתגובה
7. נא להשתפר
08/11/2015
ישראל יונתן
אוי ראוי לכתוב קצת על פעליו למען דחיית גיוס הבחוים ובני ישיבות. ולא לכתוב כמו חילונים
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה