י"ד חשון תש"פ
רחלי לוין ח' אלול תשע"ב    21:08 כך נסייע לילד העולה לכיתה א' ● טיפים

אם ילדכם עולה לכיתה א' ואתם מתחבטים בשאלות ובדאגות של 'מה', 'כיצד' ו-'איך' ישתלב במסגרת השונה, תוכלו להיעזר בטיפים שימושיים שמביאה גילי דדון רווה, פסיכולוגית קלינית לילדים ונוער במאוחדת מחוז מרכז.

אם ילדכם עולה לכיתה א' ואתם מתחבטים בשאלות ובדאגות של 'מה', 'כיצד' ו-'איך' ישתלב במסגרת השונה, תוכלו להיעזר בטיפים שימושיים שמביאה גילי דדון רווה, פסיכולוגית קלינית לילדים ונוער במאוחדת מחוז מרכז.

 

·   בימים אלה במיוחד זקוק הילד לתחושת ביטחון ולאמונה אמיתית של ההורים, לכן חשוב לשדר לילד שהוא 'ילד טוב'. שאתם מרשים לו להיות מי שהוא, הבליטו את התכונות החיוביות שלו הדגישו שאתם גאים בו ולא חלילה להפך. היו  זהירים ואל תצפו שהילד יהפוך לילד אחר ממה שהוא, אל תשוו אותו לילדים אחרים בתוך או מחוץ למשפחה.

 

·   הימנעו ממשפטים כמו: "אין יותר משחקים", "עכשיו מתחילים החיים האמתיים", "זה כבר לא מה שהיה פעם", משפטים אלו עלולים לגרום לתחושות שליליות כלפי בית הספר ולהגברת החשש מפני הבאות.

 

·   תוכלו להקל על הילד אם תסייעו לו לראות מה מהדברים שלמד בגן או בבית יוכל להמשיך לסייע לו בכיתה א'. בכך תאפשרו לו להפנים כי כיתה א' זה לא סיפור אחר, זה רק הפרק הבא של אותו הסיפור.

 

·   עזרו לילדים לחזור או להיכנס לשגרה שתתאים לביה"ס. אל תעשו זאת בלחץ ואל תאיימו ש"לא תצליח בבי"ס אם לא תלך לישון בזמן". מומלץ להכין תכנית מדורגת בשיתוף עם הילד.

 

·   ילדים שכבר יודעים קרוא וכתוב, עלולים לפתח בעיות התנהגות בכיתה א' ועלולים להשתעמם. ילדים אחרים לא אוהבים את העובדה ש"הם יודעים הכל" ודברים עלולים להסתבך. במצב כזה כדאי להתייעץ עם המורה, לשוחח עם הילד ולוודא שהוא מבין שעליו למלא את המטלות בכיתה ("גם את המשעממות ביותר"), כדאי להכין לו מראש חוברות עבודה או פעילויות כדי שלא יסתובב בחוסר מעש ויפריע.

 

גילי משמיעה צפירת הרגעה להורים החדשים - רוב הילדים מגיבים בחיוב ומסתגלים לשינוי בקלות. "כיום", מסבירה גילי דדון רווה, "רוב בתיה"ס מודעים מאוד לקשיים במעבר ומשתדלים ליצור לילדים סוג של רצף המשך בין ביה"ס והגן".


רקטה התפוצצה בצמוד לגן ילדים שעות לפני שהילדים הגיעו ז' תמוז תשע"ח
ירושלים: סיטיפס העניקה משלוחי מנות לילדים חולים י"ח אדר תשע"ח
בר מצוה משותפת ל-10 ילדים נערכה בקרית הילד בירושלים כ' שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה