י"ד סיון תש"פ
צילום: דוברות ההסתדרות
הסכם קיבוצי
אשר הלפרין ח' חשון תשע"ו    16:45 לראשונה: נחתם הסכם קיבוצי של ההסתדרות במגזר החרדי - צפו

לאחר מו"מ ממושך, ההסתדרות והנהלת רשת החינוך "מגן הלב" חתמו על הסכם קיבוצי. ההסכם קובע כי ההסתדרות והעמותה יפעלו יחד מול משרד החינוך כדי לשפר את שכר עובדות העמותה וכי בתוך חצי שנה ייחתם בעמותה הסכם קיבוצי מקיף.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר חטיבת המועצות הדתיותושירותי הדת בהסתדרות רפאל מלאכי לצד רכזת החטיבה אודליה מעודה, יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד חיים שייב, הנהלת עמותת "מגן הלב" וסמנכ"ל הכספים של העמותה יוסי בר, חתמו על הסכם קיבוצי ראשון של ההסתדרות במגזר החרדי. ההסכם מסדיר את ביצועה של תכנית הבראה בעמותה, הנדרשת עקב תקצוב חסר מצד רשויות המדינה. ההסכם כולל הסכמה לפעולה מתואמת לתיקון העיוותים בתקצוב ממשרד החינוך, וקובע כי כל תיקון בתקצוב יופנה במלואו לשיפור זכויות העובדים. עוד קובע ההסכם כי הצדדים ינהלו מו"מ להסכם קיבוצי מקיף שייחתם תוך שישה חודשים.

עובדי העמותה התאגדו בהסתדרות בחודש יולי 2015. העמותה, שמרכזה באשדוד, עוסקת בחינוך מיוחד ומועסקים בה כ-600 עובדים, אשר מרביתם הן מורות וגננות מהמגזר החרדי.

במסגרת ההסכם, שהמשא ומתן לגביו התנהל במשך מספר חודשים בהובלת האגף החרדי בהסתדרות, הוחלט כי בשיתוף פעולה בין אנשי "מגן הלב" להסתדרות, הצדדים יפעלו במטרה לתקן עיוותים בתקצוב הממלכתי לעמותה, מאחר שהתקצוב הנוכחי אינו משקף את העלויות האמיתיות של מתן שירות ראוי לילדים המטופלים במוסדות העמותה. ההסכם נחתם על רקע צורך דחוף בשיפור מצב העמותה, והוא תקף לתקופה של 12-18 חודשים. עוד סוכם כי הצדדים ייכנסו למו"מ במטרה לחתום על הסכם קיבוצי מקיף בעמותה בתוך שישה חודשים.

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, אמר: "ההסתדרות כתנועה חברתי תשמה לה למטרה לצמצם פערים ולהגביר את רמת השוויון בחברה על כל מגזריה. אני מברך את אנשי האגף החרדי והאגף לכלכלה בהסתדרות וכן את הנהלת העמותה על הובלת משא ומתן ענייני תוך הקפדה על ביטחונן התעסוקתי של המורות, וקורא לשיתוף פעולה במאמץ להגדלת תקצוב העמותה מהמדינה".

רפאל מלאכי, יו"ר חטיבת המועצות הדתיות ושירותי הדת בהסתדרות: "מדובר בבשורה של ממש לעובדים במגזר החרדי שיודעים היום שההסתדרות עומדת גם לצדם. האגף החרדי בהסתדרות פעל ויפעל לאורם ובהדרכתם של הרבנים מכלל העדות והחוגים. הדאגה לזכויות העובדים היא ערך יהודי שתורת ישראל מייחסת לו חשיבות רבה ואנו מקווים ששיתוף הפעולה בין ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת 'מגן הלב' יוביל הן את המוסדות והן את העובדים לדרך חדשה ולהצלחה משותפת".


הסכם קיבוצי עם רשת גני ילדים ומעונות באלעד ט"ז חשון תשע"ח
הסכם קיבוצי פורץ דרך במגזר החרדי נחתם בביה"ח לניאדו בנתניה י"ז כסלו תשע"ו
ההסתדרות והנהלת קונקס חתמו על הסכם קיבוצי י"ב תמוז תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מה עם עובדי רשת החינוך
25/10/2015
ירון
יש לציין שעובדי רשת החינוך הם בני ערובה של המערכת שם. ואין להם למי לפנות הכל שם מושחת ומסואב. אם היה למורים את ההסתדרות הכל היה נראה אחרת. מה שמסכים איתי יאשר ומי שלא גם יכתוב נגד. בבקשה.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה