י' חשון תשפ"א
תגובת החסידות
ירוחם שמואלביץ י"א אלול תשע"ה    10:41 בסלונים מגיבים: "גורמים אינטרסנטים שעינם צרה"

בחסידות סלונים ממהרים להגיב לטענות נגד בית הספר לבנות שמתכננים לפתוח שבוע הבא בביתר: " מדובר בגורמים אינטרסנטים שעינם צרה. נפתח ארבע כיתות, ובבית ספר שבו למדו הבנות לא תיסגר שום כיתה". לדבריהם האדמו"ר החליט על המהלך כחלק מתוכנית כוללת.

בעקבות הרעש בביתר עילית על פתיחתו של בית ספר לבנות חסידות סלונים, מגיבים בסלונים ואומרים לאתר לדעת: מדובר בגורמים אינטרסנטים שעינם צרה.

לדברי גורם בכיר בחסידות, החסידות מונה כיום כ-400 משפחות, ובשנה האחרונה החליט כ"ק מרן האדמו"ר מסלונים שליט"א לטפח ולהשקיע בנושא  שהיה קצת מוזנח והוא "נשות סלונים" וחינוך הבנות בסלונים.

אותו גורם בכיר אומר לאתר לדעת, הדבר נעשה מתוך דעה כי בעבר היה הצורך העיקרי להחדיר את אור ונועם  החסידות בעיקר בגברים, וכיום בדורנו חייבים להאיר נושא זה גם בקרב ציבור הנשים.
"לצורך כך נעשו בחסידות מספר מהלכים יחסית חדשים שבעבר לא היו, ובהם כינוס ארצי ל-1500 מנשות סלונים שנערך לפני שבועיים בבני ברק, שם הובאו בהרחבה דברי האדמו"ר לציבור הנשים שבתוך הדברים דובר על הצורך בקשר היומי של ההורים עם ילדיהם. כן, הובאה בקשתו של האדמו"ר על כך כי בכל ערב בזמן השכבת הילדים ישבו האמהות לידם ויספרו להם סיפורים כמו למשל מסדרת הספרים "כה עשו חכמינו"".

"כן ביקש האדמו"ר לחזק את עניין התפילה אצל הילדים בזמן המסוגל בהדלקת הנרות ולתת חמשה שקלים לקופת "שקל הקודש" אותה יסד האדמו"ר לטובת עניי ארץ ישראל", אלו פעולות שנעשו מול נשות החסידות, ובנוסף נערכה גם שבת גיבוש ל-500 בנות הסמינר מהחסידות, שבהם לקחו חלק בכירי נשות החינוך מחסידות סלונים".

אותתו גורם מוסיך ואומר לאתר לדעת: "כחלק ניכר מההשקעה בבנות סלונים ראה האדמו"ר שליט"א צורך חיוני לפתוח בית חינוך לבנות החסידות שימשיך בהמשך לסמינר בע"ה, בשלב ראשוני בביתר ששם יהיה דגש על הנקודות אותם רואה הרבי כחיוניות לחינוך בנות החסידות, אולם משום מה ישנם גורמים אינטרסנטים שעינם צרה בכך שבנות סלונים עוברות ללמוד בבית ספר שלהם, ולצורך כך החליטו להמציא כל מיני שקרים וספינים שבינם לעובדות אין כל קשר"

אותו גורם מונה דוגמאות ואומר: כך למשל טוענים כי כתות בבית ספר בביתר נסגרות . אמנם נכון שיש בית ספר בביתר שהיו שם 1400 בנות ועכשיו נשארו 1200, אבל חשוב להדגיש שבמקום 42 בנות בכיתה, כעת יהיו רק 30, כך שלא רק שלא נסגרו כיתות אלא שיש פחות בכיתה והדבר מביא תועלת גם לבנות האחרות.

אותו גורם בחסידות כובל על כך שנטפלים לחסידות, והוא שואל: "מה שונה חסידות סלונים מחסידי גור ,ויזניץ, בעלזא, צאנז, בויאן, קרלין וכל השאר שיש להם מוסדות חינוך משלהם?

"אנחנו בע"ה בשבוע הבא נפתח את בית הספר, ובו יחלו כמאתיים בנות מהחסידות את לימודיהן בבית ספר "בית יעקב" סלונים תחת החינוך העצמאי, שבשלב זה מדובר רק על ארבעת הכתות הראשונות.

האדמו"ר מסלונים שלח את בנו עם אגרת תנחומים כ"ז כסלו תשע"ח
גלריה: האדמו"ר מבעלזא מברך ומתברך אצל האדמורי"ם ו' תשרי תשע"ח
האדמו"ר מבעלזא אצל האדמורי"ם מגור, סלונים ותוא"י ו' תשרי תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. די להיתתמות
26/08/2015
יהודי פשוט
בא נקרא לילד בשמו דאגה לפרנסה לנשות החסידות גם מורות בחינוך העצמאי וגם בבית ספר סלונים
הגב לתגובה
2. להכניס מורות גוריות במקום הסלומניות
30/08/2015
משה

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה