י' ניסן תש"פ
יש תקווה
חזקי גולדברג י' אלול תשע"ה    13:25 במחנה 'חיים לילד': בריאות במעטפת של כיף וחוויה

שלושה שבועות בפארפן במחנה הרפואי של ארגון "חיים לילד", מעניקים לחולי ה-סי.אף. תוספת בריאות משמעותית, גם בעזרת ריגושים וחוויות חיוביות הנותנים כוחות לעתיד.

הנופש הרפואי של "חיים לילד", מתקיים זו השנה ה-18 ברציפות, למבריאים עם מחלת סיסטיק פיברוזיס ונמשך כשלושה שבועות.

מחלת ה-סי.אף. פוגעת במערכות בגוף, ביניהן בעיקר, מערכת הנשימה והעיכול. חולי סי.אף. נראים רגילים, לומדים, עובדים, ומתנהגים חיצונית ככל אדם בריא, גם תוחלת החיים עלתה בהתאמה. אבל, לא הרבה יודעים שמתחת למעטפת היפה, מתחבאות מערכות גוף שהחולה נלחם עליהן שימלאו את תפקידן. לצורך כך, עוברים חולי סי.אף. טיפולים רבים ביום.

בשוויץ נושמים החולים לרווחה, תרתי משמע. האוויר הצח והצלול במקום, רוויה חמצן, מיטיב מאד עם ריאותיהם. ההליכות הרבות, הריצות והתחרויות, משפרים את סיבולת לב-ריאה. האוכל המזין, והחשוב מכולם: ההווי, השיתוף, ה"ביחד", מקלים מאד על התחושה. כמו שאמר היו"ר הרב ראובן סקלר.

חולי סי.אף. חייבים לאכול כמויות של אוכל, וכל ק"ג במשקל אצלם שווה חיים. בראשית המחנה עלה כל מבריא על המשקל, כשהמטרה היא ברורה: לעלות!

השף המקצועי ארי ברנד רוקח תבשילים, ומכין מטעמים ומגדנות כיד המלך. בכל יום לפני היציאה למסלול ולטיול, צייד הרב משה קוריאט כל מבריא בשקית ממתקים גדושה. אחרי ארוחת הבוקר הדשנה, מכינים פנקייק, שהוא פצצת קלוריות.

על שינוע המטען הגדול למחנה אחראי מר יוסי לנדאו ובאדיבותה של חברת אל על. הרב יוחנן חיות, רב החברה, מסייע בכל הנצרך, נפתחים דלפקים מיוחדים עבור נוסעי"חיים לילד". סמנכ"ל החברה הגב' יהודית גרסירו אירחה את הקבוצה באולם האחמי"ם ונפרדה מהם בדברי פרידה חמים ובברכה אישית לכל חולה. בדרך חזור, נשלח הרב חיות לשווייץ מטעם החברה, כדי לסייע בשינוע חזור של הקבוצה.

המחנה אמנם מונה עשרות משתתפים, אבל זה לא מונע מהאמא של המחנה, לתת לכל משתתף יחס כאל בן יחיד, האמא, הגב' מ. קוריאט וצוות המתנדבים המסור, מעניקים לכל אחד את התחושה שבשבילו הוקם המחנה כולו.

דואגים במחנה גם לבריאות הנפש והרוחניות. בית כנסת הוקם במקום, עם מניינים ושיעורי תורה מפי הגאון הרב שמואל אליעזר שטרן שליט"א רב הארגון.

ההליכות בין ההרים, מעניקות מטענים של בריאות. עצם היכולת ללכת במסלולים כה ארוכים, היא לעתים הפתעה. רופא המחנה, הוא הרופא המטפל של אחד המבריאים. כשראה את  המטופל שלו רץ במעלה ההר, לחש: "רק בשביל לראות את המראה הזה, היה שווה לבוא עד לכאן!".

שמים תכולים מבהיקים, הרים ירוקים ואגמי מים מרהיבים, בתים ציוריים ובקיצור: העיירה פארפן. נאמר ש"כל העולם נברא בשביל ישראל", ניתן לומר: כדאי הוא הכפר הציורי פארפן שייברא בשביל משתתפי מחנה "חיים לילד" - סיכם יו"ר העמותה,הרב ראובן סקלר.

מתנה לראש העיר פארפן

ביתר עילית: ר"ע רובינשטיין קיים מפגש הוקרה לארגון 'חיים לילד' כ"ז חשון תשע"ח
שגריר שווייץ: אעשה הכול לסייע לכם בפעילות 'חיים לילד' כ"ד תמוז תשע"ז
סגר"ע ב"ב מנחם שפירא נרתם לסייע למחנה 'חיים לילד' בשוויץ י"ז אב תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ארגון מיוחד שפועל ללא לאות למען החולים
26/08/2015
שימק'ה

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות