י"ז אב תש"פ
צילום: קובי גדעון - לע"מ
נקנית בייסורים
ירוחם שמואלביץ ט' אלול תשע"ה    14:13 הנשיא: מעולם לא הרמתי ידיים על ארץ ישראל

נשיא המדינה ארח היום במשכנו את ראשי מועצת יהודה ושומרון וראשי הרשויות של יישובי יהודה ושומרון. הנשיא חיזק את ראשי הרשויות. יו"ר מועצת יהודה ושומרון אבי רואה בירך את הנשיא בשם ראשי הרשויות.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ארח הבוקר, את ראשי מועצת יהודה ושומרון וראשי הרשויות של יישובי יהודה ושומרון.

נשיא המדינה ברך את ראשי הרשויות וציין את התמודדות ההתיישבות עם גל הטרור האחרון: "ברוכים הבאים, לבית הזה שהוא ביתכם, ביתם של כל אזרחי ישראל. בחודשים האחרונים, ובמיוחד בימים האחרונים, ההתיישבות מתמודדת עם פיגועי טרור קשים. וכך, במיוחד בימים האלה, המפגש ביננו הוא חיוני ביותר. כמו תמיד, ה'חלוצים ההולכים לפני המחנה', הם אלה שנתקלים, בהתנגדות הקשה ביותר, ומשלמים, יחד עם חיילי צה"ל, את המחיר הכבד. ההתיישבות, מצויה בחזית המאבק, והמחיר שהמתיישבים משלמים, הוא מחיר כואב".

בהמשך דבריו אמר הנשיא כי ההתיישבות בארץ ישראל היא זכותנו, וחיזק את ראשי הרשויות: "אני אוהב ארץ ישראל בכל ליבי," אמר הנשיא, "מעולם לא הרמתי ידיים על ארץ ישראל ולא ארים. עבורי, זכותנו על הארץ, איננה ענין למחלוקת פוליטית. זו עובדת יסוד, של הציונות המתחדשת. אסור לתת לאף אחד את התחושה, כאילו אנחנו מטילים ספק, בזכותנו על ארצנו. עבורי ההתיישבות בארץ ישראל היא ביטוי של אותה זכות, זכות אבות, זכות לאומית, היא נובעת מאהבה לארץ ישראל, מהכרה של השורשים שלנו, שמתלכדים כאן. אין לי ספק שברור לכולנו, שכדי להגשים את מטרת-העל של בניין ארץ ישראל עלינו להקפיד לעשות זאת אך ורק בכלים החוקיים העומדים לרשותנו".

לאחר דבריו של הנשיא ברך יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה ואמר: "בשם ראשי הרשויות וכל תושבי יש"ע אנו שמחים על ההזמנה לבוא לכאן ועל כך שאתה יושב בבית זה. אנו בטוחים בעמדות הבסיסיות שלך למען ארץ ישראל ובעד מדינה יהודית מתוך אמונה ונאמנות למדינת ישראל, יחד עם הצורך לדאוג לכל האזרחים. נושא ההתיישבות הוא נושא אתגרי למדינת ישראל גם בגולן בנגב בגליל וגם ביהודה ושומרון".

רואה פרס לפני הנשיא את המצב העגום ביש"ע: "באנו לכאן גם כדי להציג בפניך מצב קשה בו אנו נמצאים. ביהודה ושומרון גרים מעל 400 אלף אזרחי מדינת ישראל כשההתפתחות והצמיחה היא עיקר העיסוק היום יומי שלנו. ההקפאה בבניה ועצירת התכנון העתידי בישובים שלנו פוגעים בקיום הפיזי ובעתיד ילדנו. הקפאה של התפתחות ועצירת בניה של תשתיות ציבור כמו גני ילדים ובתי ספר יוצרת פגיעה חמורה באזרחים ובילדים. מההיכרות שלנו כבר שנים אני סמוך ובטוח שתפעל גם בנושא זה." בתום דבריו אמר היו"ר רואה: "לקראת השנה החדשה, יחד איתך, אנו רוצים להוציא מכאן בשורה משותפת לאחדות בעם ישראל על גווניו וכלרבדיו."

צילום: קובי גדעון - לע"מ
צילום: קובי גדעון - לע"מ

לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? ט' אייר תשע"ח
מגשי אירוח חלבי - מי בעד ומי נגד י"ח אב תשע"ה
טרה תרמה את מוצרי החלב לאירוח 1000 מתושבי הדרום בעיר אלעד י"ז אב תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה