ב' חשון תשפ"א
ירוק יותר
אשר הלפרין ב' אלול תשע"ה    16:08 רבני העיר בית שמש: פחים להפרדת פסולת - קידוש השם

פחים מיוחדים להפרדת פסולת יוצבו בעיר. היות ומכלי האריזות אינם מתכלים עם הזמן כמו שאר הפסולת ונדרשים מאות שנים שיתכלו אם בכלל ובינתיים הם תופסים מקום יקר ומזהמים את הקרקע, את מי התהום ואת האוויר.

הנהלת חברת 'תמיר' הגיעה בשבוע האחרון יחד עם חבר מועצת העיר וממונה תיק שפ"ע שמעון גולדברג לרבני העיר בית שמש בכדי לקבל את ברכתם לרגל המהפכה הכתומה אשר הגיעה לבית שמש, במסגרתה הוצבו ברחבי העיר פחים מיוחדים בצבע כתום המיועדים למחזור פסולת אריזות המופרדת מהאשפה הביתית הרגילה.

בין היתר הגיעו למעונם של רב הקריה החרדית הגר"נ קופשיץ שליט"א, רב שכונת 'משכנות יעקב' הגר"ש גולדשטיין שליט"א, ורב בית המדרש 'ויזניץ' ומו"ץ ב'העדה החרדית'הגר"ק וייס שליט"א, דמו"ץ דחסידי 'בעלזא הגר"א פינק שליט"א, ורב שכונת 'חפציבה' הגר"ב קליינמן שליט"א.

מנכ"ל חברת 'תמיר' קובי דר סקר בפני הרבנים את פעילותה של חברת 'תמיר'-  תאגיד למחזור אריזות בכל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ, וציין את היעוד של הפח החדש בצבע הכתום לטובת מחזור כל אריזות שאינם זכוכית או נייר דוגמת קופסאות שימורים, קופסאות העוגות והסלטים וכן מארזי תחליפי החלב השונים וכל הדומים להם.

הסיבה לפחים החדשים להפרדת האריזות משאר האשפה, היא שמכלי האריזות אינם מתכלים עם הזמן כמו שאר הפסולת ונדרשים מאות שנים שיתכלו אם בכלל ובינתיים הם תופסים מקום יקר ומזהמים את הקרקע, את מי התהום ואת האוויר. כלזה בנוסף לעלויות הכבדות שעולות הטמנת הפסולת כעיר כמו בבית שמש כעיר עם אוכלוסייה חרדית גבוהה וגדלה.

רבני העיר בית שמש שיבחו את היוזמה הברוכה של חברת 'תמיר' שנרקמה יחד שמעון גולדברג, וקראו לציבור הרחב להקפיד על מחזור אריזות. "יש במעשי הפרדת הפסולת בתרומה למחזור ובמודעות לאיכות הסביבה-  מימד גדול של קידוש ד' כשהציבור החרדי מאמץ רעיונות אלו ומקדשים את החיים בשמירת הגוף והנפש", ציינו הרבנים.

חבר המועצה גולדברג הביא לידיעת הרבנים שככל שהתושבים יפנימו את הרעיון ויפרידו פסולת בין מכלי האשפה הכתומים לירוקים, הם רק ירוויחו מזה. נוכל להעביר את התקציבים שהיו מיועדים לפינוי אשפה לטובת שיפור פני העיר, שיפור הניקיון ושיפוץ ובנייה של גינות חדשות ונוספות בעיר. יש לציין, כיבימים אלו יוצאים באגף שפ"ע בקמפיין פרסומי-חינוכי יחד עם חברת 'תמיר', במהלכו יהיו מודעות, חוברות ואף ידיעות, וזאת בכדי להכניס את הרעיון של הפרדת פסולת לתודעת הציבור.

הרב פינק
הרב קליינמן
הרב גולדשטיין

ח"כ אייכלר: ארגון 'פרי חיים' בנשיאות מקדשת שם שמים י"ז כסלו תשע"ח
קידוש השם: ראש ישיבה חרדי יקבל את אות נשיא המדינה י"ט סיון תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. אם הרב קפשיץ קבלם למה אין תמונה ....
30/08/2015
יוסף

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי