ד' תשרי תשפ"א
הוצאת דיבה
חזקי גולדברג כ"ח אב תשע"ה    13:19 סוער בביתר: ראש העיר תובע את זיידה בבימ"ש

ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין הגיש תביעה משפטית נגד יו"ר האופוזיציה העירונית מנחם זיידה בנימוק כי הוא רודף אותו באופן אישי ומסית נגדו. זיידה בתגובה ל'לדעת': אתייעץ עם הרבנים כיצד להגיב.

ראש העיר עילית מאיר רובינשטיין הגיש היום לבית משפט השלום בירושלים, תביעת לשון הרע בסך מיליון שקלים - נגד חבר מועצת העיר מהאופוזיציה מנחם זיידה ושבעה נוספים שסייעו לו. כתב התביעה, שהוגשה בהיתר בית דין, באמצעות עו"ד ארז צ'צ'קס ממשרד צ'צ'קס סימון ושות' המתמחה בתביעות לשון הרע, מגולל מסכת ארוכה של רדיפה אישית חמורה:

"תביעה זו באה לעולם לאור מסע רצח-אופי, הכולל הכפשות ופרסום לשון הרע באופן אישי כנגד התובע, בהיותו ראש עיריית ביתר עילית, המבוצע ומנוהל על ידי הנתבעים, באצטלה של "ביקורת לגיטימית" כנגד התובע כמי שעומד בראשות עיריית ביתר עילית, בה "מתכסים" הנתבעים באופן מדומה וציני כבעלה תאנה".

על פי כתב התביעה, השתמשו הנתבעים בשלל אמצעים – בלוג אינטרנט, פייסבוק, פשקווילים ועוד, בכדי לפרסם את הדברים הללו באנונימיות, תוך ביצוע "מסע אובססיבי, מאורגן וחסר תקדים, הכולל דמוניזציה מרושעת, ויצירת דה-לגיטימציה לתובע ברמה האישית והציבורית, תוך הטחת רפש, העלבה, השפלה, יצירת שטנה כלפיו, פגיעה בו ובמשפחתו, כל זאת באמצעות שורת פרסומים פוגעניים, הכוללים כותרות משתלחות ומבזות וקריקטורות משפילות".

יצויין כי מנחם זיידה הוא חבר מועצת העיר ביתר ומהווה את האופוזיציה העירונית, ולטענת מקורבים לרובינשטיין, מאז הבחירות האחרונות, מנהל זיידה מאבק אישי חסר תקדים כנגד ראש העיר רובינשטיין, מאבק הכולל פרסומים אישיים קשים ביותר.

המאבק הזה, הביא בשבועות האחרונים למכתבי אזהרה חריפים ביותר של רבני העיר ובד"צ ביתר כנגד זיידה. "קמו בעירנו אנשים חסרי לב, אשר עקב אינטרסים אישיים, פועלים נגד כלל מוסדות החינוך בעירנו, וכן נגד אנשי ציבור בעירנו, בדרכים נלוזות, ע"י עלילות שקרים, הפרחת עלילות דם, דמיון שווא ומדוחים, כגרועים שבאומות", כתבו הרבנים.

בשבועות האחרונים, לאור קריאות רבנים ואישי ציבור לעצור את מסע דרדור העיר, החליט רובינשטיין להגיש את תביעת הדיבה, בה מגוללים עשרות מקרים שונים של הוצאה דיבה, הכוללים "כינויים בוטים ומעליבים, קריקטורות משפילות והאשמות שאינן אמת".

בכתב התביעה מצויין, "אמנם תפקידה של אופוזיציה עירונית לבקר את ראש העיר, אך אין כל קשר בין ביקורת לבין מסע השטנה משולח הרסן שנעשה, החוצה את כל הקווים האדומים. אני תמה מדוע נבחרי ציבור כגון הנתבעים, שאמורים לשמש דוגמה לבוחריהם, בחרו דווקא בשיח ובפרסומים ברמה ובסגנון כה ירודים".

יש לציין, כי לדברי גורמים בביתר, תביעה זו הינה רק ראשונה בסדרה, וכי בשבועות הקרובים יוגשו לבית המשפט כמה תביעות נוספות בידי אנשים אחרים שנרדפו אישית ע"י זיידה ומקורביו. רובינשטיין הודיע כי כספי הזכייה בבית משפט ישמשו להחזקת כולל מיוחד שיעסוק בלימוד וחיזוק הלכות לשון הרע ובין אדם לחברו, וכן לפעילות הסברה בדבר חובת הציות לרבנים ולהקמת בית הוראה נוסף בגבעה ב' בביתר.

בעוד רובינשטיין מספר מה הוא יעשה בכסף של הזכיה בתביעה, מנחם זיידה בחר בתגובתו ל'לדעת' דווקא לזלזל בסיכויו ואמר כי נראה שלרובינשטיין יש הרבה כסף לשלם לעורכי דין ואגרות בית משפט, שכן המחיר הוא 2.5% ממליון שקל.

בתגובה לפניית כתב לדעת העדיף זיידה שלא להגיב לשאלה מה יש לו לומר להגנתו באשר לעצם הטענות העולות מכתב התביעה. לגבי המשך הצעדים אומר לנו זיידה כי הוא יתייעץ אם הרבנים האם מותר לו לפנות לערכאות.

בויז'ניץ מתנערים מהתנהלותו של מנחם זיידה ה' אלול תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מה הוא רוצה זיידה הזה
13/08/2015
מרדכי
מה הסיפור האמיתי?
הגב לתגובה
2. רובינשטיין מושחת!!!
13/08/2015
kj
מאיפה לקח 150.000 ש"ח לתביעה נגד נציג התושבים?
הגב לתגובה
3. זיידה תוריד את התחפושת החרדית ותחשוף את עצמך!!!
13/08/2015
מושי
די כבר עם הזיוף! אנחנו בקשר אתך ואנו מכירים "היטב היטב" את השקפת עולמך החילונית..... וה...... תפסיק להתחפש, תוריד את הלבוש החרדי והצטרף אלינו ב"יש עתיד" [שם מקומך הנכון]. אולי שם יכבדו אותך.
הגב לתגובה
4. דמו של זיידה נשפך כמים על עזרתו לתושב
13/08/2015
תושב
אינו זז בלי מורה הוראה והוא ירא שמים ואיש חסד אמתי החי בעניות ומפקיר את עצמו לציבור. אמת מארץ תצמח ובסוף משמים יגלו לכולם מי המושחת ומי הצדיק.
הגב לתגובה
5. נרדוף את רובינשטיין עד חורמה
13/08/2015
משה גלסנר
כל מי שיעמוד לרובינשטיין בדרך ידרס בכל האמצעים
הגב לתגובה
6. רבני ביתר שלחו מכתב התנצלות לזיידה
13/08/2015
מיבין
טוענים שרובינשטיין הנוכל שיקר אותם
הגב לתגובה
7. גנב
13/08/2015
תושב חוסאן
רובינשטיין באמת גנב
הגב לתגובה
8. רובינשטיין רד מזיידה ותפסיק לגנוב לנו את הכסף
13/08/2015
הרשלר
זה לא סוטד כמה התושבים סובלים מהמושחת הזה, רק לאחרונה הטיל הגנב הזה מס חדש על כלל התושבים של ביטוח לילדים בבתי הספר, ולא עוד אלש ששלח לכל ההורים מכתב לתשלום גם על שנת הלימודים הקודמת אין עוד שום עיר שמשלמים דבר כזה, רק כאן בערי שכל המנהלים החברים של ראש העיר נוהגים ברכבים בשווי מאות אלפי ש"ח....
הגב לתגובה
9. מאיר היקר
13/08/2015
ביתר שלנו
אל תירא ואל תחת וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך...
הגב לתגובה
10. גלסנר ושפיצ הולכים להפיל חזק
14/08/2015
מני
את רובינשטיין, ואם זיידה לא יעשה את העבודה, אז אנו סומכים על היועצים האלה
הגב לתגובה
11. יש כאן רק שני מגיבים שכל פעם כותבים בשם אחר
07/10/2015
צדיק
אז אף אחד לא אמור לשמוע את דעתכם, ואנחנו לא צריכים לשון הרע!!
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי