י' סיון תש"פ
מאבקי שליטה
חזקי גולדברג כ' אב תשע"ה    15:30 סוער בערד: ראש העיר מאיים לעצור תקצוב לחרדים?

ראש עיריית ערד טען היום כי סגן השר ליצמן איים עליו כי ימנע העברת תקציבים ממשלתיים לעיר. בלשכת ליצמן מכחישים וטוענים כי מדובר באנטישמיות. ומי כן ביקש מנתניהו לעצור את התקצוב לעיר?

(צילום מתוך פייסבוק)

ראש עיריית ערד, ניסים בן חמו טען היום בראיון כי סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן איים עליו כי ימנע תקציב ממשלתי מהעיר. בראיון שהעניק לרדיו דרום הסית בן חמו כי "חסידות גור מסרבת לקבל את העובדה שהציבור בערד אמר את דברו. אני פועל כדי ליישם את החוק ואכיפה שווה לכולם. הציבור מחסידות גור התרגל לאורך השנים שמעלימים עין וכל פעם שצצה איזושהי בעיה אז האיום האולטימטיבי של 'נפרק את הקואליציה' ולהלך אימים על ראש העיר, תמיד צץ ואז הכל מסתדר.

הוא הזכיר ש"אני בבחירות האלה אמרתי דבר אחד פשוט לתושבי ערד ודרך אגב, הפסדתי את הבחירות הקודמות על אותן אמירות: אני אהיה ראש עיר שלא יהיה נתון לסחטנות, לא אהיה נתון לבריונות, אף אחד לא יכתיב לראש עיריית ערד איך לנהל את העיר ובוודאי לא בניגוד לחוק.

לדבריו, "אני עדיין ראש העיר של כולם וזכיתי לתמיכה רחבה של הציונות הדתית, של קהילת חב"ד, של כל הזרמים הדתיים האחרים פרט לחסידות גור. להגיד עכשיו שיש אפליה מכוונת נגד הציבור הדתי – זה רחוק מכך. הרב צבי ביאליסטוצקי עושה נזק עצום לקהילת ערד בעיר. זה לא יסתיים רק במכתב לרמי לוי, אלא מכתבים לכל שרי הממשלה למנוע תקציבים לעיריית ערד. פוגע במישרין בעיריית ערד ובעצם, יורה ברגל של חסידות גור פה בערד.

לטענתו, "יש יד מכוונת לצערי הרב מתוך ממשלת ישראל. אני זומנתי לשיחת הבהרה אצל סגן שר הבריאות, הרב ליצמן המכובד, שישב ואמר לי בצורה ברורה: 'ידידי היקר, זה שנבחרת לראש עיר זה לא אומר שום דבר. או שתתן לחסידות גור מה שהם מבקשים בערד או שאני באופן אישי אמנע ממך תקציבים בממשלה. זה שר במדינת ישראל אומר לראש עירייה".

בן חמו טען כי "כך נאמר לי בפגישה בכנסת ישראל, שציבור המאזינים יבין איך זה התנהל. והרב צבי ביאליסטוצקי בעצם עושה דברו של ליצמן בערד, הוא לא מבין עד כמה הוא עושה נזק לקהילה המכובדת שלו פה שחיה בהרמוניה עם כל תושבי ערד במשך מספר עשורים. אני גדלתי בעיר הזאת, אני יודע איך זה התנהל".

מלשכתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן נמסר בתגובה כי "אלו שקרים שיש לדחותם על הסף. מדובר בראש עיר, שללא בושה הודיע כי לא יעניק כיתות לימוד לילדי העיר החרדיים, אלא בתנאי שיתחייבו שחרדים יפסיקו לבוא לגור בערד.

"זו התנהגות מבישה שאין לעבור עליה לסדר היום. מחובתו של ראש העיר לספק שירותי חינוך כמו גם כל שירותים עירוניים, ללא התנייה וללא אפלייה. ראש העיר הציב תנאי זה בפגישתו עם סגן שר הבריאות, שמחה בפניו על כך והודיע כי יילחם בהחלטה אנטישמית ופוגענית זו בכל דרך חוקית שהיא.

ליצמן הוסיף ואמר כי לו היה מודיע ראש עיר על החלטה דומה נגד ערבים, למשל, היתה פורצת סערה ציבורית, ואילו נגד חרדים מרשה לעצמו ראש עיר לנהוג בבוטות ובגזענות.

יצויין כי הסערה פרצה בעקבות מכתב ששיגר הרב צבי ביאלוסטוצקי, ראש ישיבת גור בערד לראש הממשלה בנימין נתניהו בה ביקש ממנו "לא להעביר תקציב לעיריית ערד, לא עבור חינוך, לא עבור תרבות ולא עבור כל דבר אחר טרם שראש העיר יבטל את החרם והקיפוח שהכריז על תושביה החרדים של העיר ערד, ויעביר להם את התקציבים המגיעים להם על פי כל דין".

לטענתו, "ראש העיר, מצהיר בכל במה אפשרית, כי מטרתו למנוע מחרדים להתיישב בעיר ערד ומתנה העברת תקציבים למוסדות בהתחייבות שלא יבואו יותר חרדים לערד". יצויין כי בתקופת הבחירות עורר בן חמו בערה כאשר שיגר הודעת S.M.S. לתומכיו עם הקריאה: "חסידי גור נוהרים בהמוניהם לקלפיות".

אחרי העיר ערד – בגור מתכננים להגיע ל... דימונה ה' אייר תשע"ח
ערד: מאות חסידי גור יצאו להפגין יחד עם הערבים כ"ג שבט תשע"ח
זייף מטבעות וכשנעצר אמר לשוטרים: חיכיתי לכם שנתיים י"ז טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ערד עיר דפוקה
05/08/2015
ראש העיר
כבר כמה פעמים שאין להם ראש עיר שיודע לעבוד וגם בן חמו נשמע כשונא חרדים מתייפיף, ולא בוחל בשום דבר ומסית כמו כל אנשי יש עתיד. למזלו כנראה שמצאו בחסידי גור מענה טוב עבורו את הצמד ליצמן וביליסקוטצקי. אם זה נכון שאמר את הדברים המופיעים בכתבה, הוא מתאים לדרום אפריקה והאפרטהייד...
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה