י' חשון תשפ"א
חיים ברקוביץ א' אלול תשע"ב    18:04 עשרות אלפי תושבים ונופשים השתתפו בפעילויות הקיץ בחיפה

עשרות אלפי תושבים ונופשים השתתפו בפעילויות הקיץ בחיפה, הושקה מערכת ממוחשבת למכירת כרטיסים מוקדמת באמצעות מענה קולי, הערכות לאירועים סביב מעגל השנה וכבר לקראת ימי הסוכות הבעל"ט.

עם סיומם של ימי בין הזמנים יכולים באגף התרבות של עיריית חיפה לקחת פסק זמן ואנחת רווחה, לאחר שלושה שבועות עמוסים בפעילויות בהם עשרות אלפי ילדים והוריהם וכן נופשים רבים שהגיעו במיוחד לחיפה השתתפו בעשרות פעילויות מעניינות ואיכותיות שהופקו הרב משה אדלר מנהל פרויקטים באגף התרבות של עיריית חיפה, הודות לפעילותו הברוכה של חבר מועצת העיר מרדכי מיכאל אלפר עם חבר המועצה אריה בליטנטל.

 

במהלך ימי בין הזמנים נרשמה תנועה ערה במוקדי מכירת הכרטיסים, מאות ילדים והוריהם הקדימו לרכוש כרטיסים למופעים ולפעילויות השונות, המכירה מוקדמת התאפשרה הודות למערכת מכירת כרטיסים ממוחשבת באמצעות מוקד קולי וכן לעמדת מכירה ממוחשבת בחנות הגביע, כאשר בכניסה לפעילויות עצמם נמכרים אלפי כרטיסים נוספים.

 

מידי יום יצאו עשרות אוטובוסים במחיר כרטיסיה עירונית בלבד לפארק הכט על מתקניו הייחודיים ולפארק נשר עם גשרי החבלים המתוחים בו מעל הגאיות והנוף עוצר הנשימה.

 

החוף הנפרד למהדרין - החוף השקט אף הוא שקק חיים מידי יום, אוטובוסים מתוגברים ייצאו עמוסים עד אפס מקום לכיוון החוף שהפך לקבוע בחזקת הציבור החרדי מבלי להזדקק לטובות מבעלי החוף זאת הודות להסכם ארוך טווח שנחתם עימו, בזכות פעילותו הנמרצת ופגישות שיזם מיכאל אלפר יחד עם אריה בליטנטל במהלך השנה עם גורמי העירייה הרלוונטים.

 

בתחילת בין הזמנים התקיימה הצגה 'חברה לעט' של הגב' מנוחה פוקס וכן מצגת 'אני בעבודה' לנשים ולנערות, בימים רביעי וחמישי השתתפו מאות ילדים בהקרנה המרתקת ל"ט מלאכות, בהרצאות כשרות ומזון לגברים ונערים וכן בהקרנה לילדים 'שלווה בחווה', וכן התקיימה הרצאת הניגון היהודי והכל ללא עלות או במחיר אפסי של 5 ₪ בלבד.

                               

גם יום שלישי היה עמוס בפעילות דוגמת טיול קיץ לפארק בגין בתל אביב או הקרנת סיום הש"ס בשידור ישיר, בהקרנה שהתקיימה בששה מוקדים השתתפו אלפים מתושבי חיפה ששהו במקום עד השעות המאוחרות של הלילה, יצוין כי בניגוד למקומות אחרים ברחבי הארץ בה היה צורך לשלם על כרטיס כניסה לשידורים, בחיפה הוחלט כי הכניסה להקרנות תהיה חופשית לכל המעוניין הודות למדיניות אותה מוביל הרב אלפר לסבסוד מקסימאלי של הפעילויות השונות.

 

בליל שישי התקיימה עד השעות הקטנות של הלילה ההרצאה המרתקת והייחודית של הרב אלימלך בידרמן להרצאה הגיעו קרוב לאלף איש שמילאו עד אפס מקום את אולם ביהמ"ד הגדול של סערט ויזניץ והקשיבו שעות ארוכות להרצאה המרתקת.

 

גם השבוע השני והשלישי של בין הזמנים רחשו פעילות דוגמת סרטים לנשים ונערות ולילדים, מופעים והקרנות פעילות השף הצעיר לילדות,  הצגת 'בין קוצי השושן', סדנת עיצובים לנשים ונערות, 'מאחורי הקלעים של העיתונות' מאת העיתונאי ר' אריה זיסמן, וביום חמישי הסרט 'פתאום' לנשים.

 

ביום ראשון של השבוע השלישי נסגר וגודר מתחם ענק במעונות גאולה במרומי שכונת הדר, בה הוצב פארק מתנפחים ענק עם מתקנים והפעלות להנאת הילדים הרבים, לפארק הגיעו אלפי ילדים מכל רחבי חיפה שבאו לחגוג ללא הגבלת זמן ובתשלום סימלי לרווחת ההורים, למקום הגיעו קייטנות מאורגנות שהעדיפו להגיע לפארק מגוון ומשוכלל מאשר לשכור לבד ציוד שכזה.

 

נעילת פעילויות בין הזמנים התקיים בפעילות רוחנית באתרא קדישא מירון עת יצאו מאות תושבי חיפה לתפילת ער"ח אלול בתפילה למען הכלל והפרט.


הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה י"ד תמוז תשע"ח
קרונות הכרמלית החדשה בדרך לחיפה כ' סיון תשע"ח
לקראת תרגיל: ספינות מלחמה של נאט"ו הגיעו לחיפה י"א סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי