ט' תשרי תשפ"א
לא מוותרים
אבי אפלבוים י"ג אב תשע"ה    22:53 ביש"ע מתכננים הנחת אבן הפינה לבתי דריינוף

לאחר שצה"ל השלים את הרס הבתים, מתכננים מעמד הנחת אבן הפינה לבנייתה מחדש של מתחם דריינוף בבית אל. בתוך כך, גינויים בעולם להצהרת נתניהו על בנייה מחודשת ביישוב ותכנון בניה בירושלים.

מדובר צה"ל נמסר כי היום השלימו כוחות הביטחון, בהתאם לפסיקת בית-המשפט הגבוה לצדק, את פינוי והריסת שלדי מבני "דריינהוף" בבית-אל. צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחון תושבי מדינת ישראל ואכיפת החוק והסדר באזור יהודה ושומרון.

הבתים פונו ונהרסו? במועצת יש"ע מסרבים להתרגש ומצהירים על מעמד הנחת אבן הפינה שתתקיים מחר במקום כאשר באירוע צפויים להשתתף שרים וחברי כנסת ממפלגות הימין. "למרות ההרס ממשיכים לבנות", נכתב בהודעה.

שי אלון, ראש מועצת בית אל, מסר: "מחר ניפגש בשעה 17:00 בפארק הסמוך להריסות בתי דריינוף ושם תונח אבן הפינה של הבתים החדשים, במעמד חברי כנסת, שרים ותושבי בית אל היקרים. בית אל תהיה מעכשיו עסוקה בלבנות ולא להרוס. מברכים על כך שנוכל לצאת לפרוייקט המיוחל של 300 יחידות דיור".

יצויין כי ישנה בעיה משפטית בבניית המקום מחדש וזאת לאור עתירה שהגישה ארגון השמאל הקיצוני "יש דין" יחד עם הערבים הטוענים לבעלות על המקום. הם טוענים כי האישור החפוז למקום מעידה על כך שיש משהו לא חוקי בבנייה במקום.

לטענתם, שני המבנים נבנו בשנת 2010 על קרקעות בבעלותו הפרטית של עבד אל רחמן אחמד עבד אל רחמן קאסם, תושב הכפר הפלסטיני דורא אל קרע, אשר נתפסו בשנת 1979 בצו תפיסה צבאי. כבר באוקטובר 2010 הוצאו צווי הריסה לשני המבנים שנבנו ללא היתרי בנייה ולצרכי מגורים אזרחיים, אך הללו לא בוצעו. 

בעל הקרקע, עתר לבג"ץ בדרישה לאכוף את הצווים. בעקבות העתירה הוציא בג"ץ צו ביניים האוסר על המשך עבודות הבנייה ואכלוס המבנים. בשלב מאוחר יותר הוגשה עתירה נוספת המבקשת במפורש את ביטולו של צו התפיסה, לאור השימוש האזרחי שנעשה בפועל בשטח.

עו"ד שלומי זכריה מהצוות המשפטי של "יש דין" מסר כי: "העובדה שהרשויות המוסמכות בחרו להתנהל כאחוזות טירוף לנסות ולהשלים את הליכי התכנון לפני מועד ההריסה, מלמדת על מידת הרצינות אותה הם מייחסים להליכים אלה, כמו גם על מידת הזלזול בתושבים הפלסטינים וקניינם והתעלמותם הבוטה מהוראות המשפט הבינלאומי. פריסת החסות של המינהל האזרחי ומשרד הביטחון על גזל אדמות פרטיות ומעשה עברייני מובהק, תחת תואנת שווא של צרכי ביטחון, במקום לאכוף את הדין מביאה את מדינת ישראל לתהום מוסרית חדשה."

כאמור, בהתייעצות שהתקיימה היום בלשכת ראש הממשלה אושרה בנייתן המיידית של שלוש מאות יחידות הדיור בבית-אל, שבנייתן הובטחה לפני כשלוש שנים על ידי ממשלת ישראל בעקבות העתקת המבנים מגבעת האולפנה.

בנוסף אושר לקדם בנייה ותכנון בירושלים: שיווק של 91 יחידות דיור בפסגת זאב, ותכנון של 24 יחידות דיור בפסגת זאב, 300 יחידות דיור ברמות, 70 יחידות דיור בגילה, ו-19 יחידות דיור בהר-חומה.

הודעות הגינוי בעולם מיהרו להגיע. האיחוד האירופי הודיע הערב כי החלטתו של נתניהו "מציבה סימן שאלה על מחויבותה של ממשלת ישראל לפתרון שתי המדינות" וקרא לבטל את המהלך. "אנחנו קוראים לממשלת ישראל לחזור בה באופן דחוף מההחלטות הללו ולשם קץ להרחבת ההתנחלויות".

 

צפו: התקשורת הפלסטינית תיעדה את המסתערבים כ"ד תשרי תשע"ו
קריאה להעמיד לדין את ח"כ יוגב באשמת 'המרדה' י"ג אב תשע"ה
החלה הריסת המבנים בבית אל - מהומות במקום י"ג אב תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה