ט' תשרי תשפ"א
גיבוי חיצוני
שלומי סגל י"ב אב תשע"ה    19:03 באופוזיציה דורשים מנתניהו לגבות את שר הבטחון

בעוד בבית היהודי תוקפים בחריפות את שר הבטחון משה יעלון על רקע פינוי הבתים בבית אל, הרי שדווקא באופוזיציה דורשים מראש הממשלה להעניק לו גיבוי מלא ואף לפטר את השרים שמלבים את האש.

(בוידאו: בנט בבית אל מתבטא נגד יעלון)

לאחר ששרי הבית היהודי תקפו במהלך היום את שר הבטחון משה יעלון על רקע פינוי המתיישבים היהודים מבתיהם בבית אל, יוצאים דווקא באופוזיציה להגנתו ואף קוראים לראש הממשלה לפטר את השרים המדברים נגדו.

מוקדם יותר היום אמר השר בנט בביקור בבית אל כי "הלילה נעשה מעשה פזיז, קיצוני ומתסיס על ידי גורם בכיר בממשלה", האשים בנט. "המעשה הזה סותר את יסודות הממשלה ואת ערכיה, וסותר גם התנהגות אחראית וממלכתית שאני מצפה מהממשלה הזאת.לא ניתן לכך יד".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג קרא בתגובה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "השרים בממשלה שלך תומכים במי שפוגע בלוחמי צה"ל וזו אחריותך- אם תיפול שערה מראשו של אחד מלוחמי צה"ל שם בשטח גם זו אחריותך.

לדבריו, "אתה חייב להגיד בקול רם וברור שאסור לאף אחד להרים עליהם יד ולאיים על שלומם, החיילים האלה הם גם הילדים שלך והם הילדים של כולנו. צא עכשיו בקריאה ברורה של תמיכה בהם, תגבה את שר הביטחון ותפטר כל שר שנוהג אחרת ומלבה האש הזרה והמסוכנת הזו".

חברתו להנהגת המחנה הציוני, ח"כ ציפי לבני אמרה כי "אם היה ראש ממשלה חזק בישראל הוא לא היה נותן לחרפה של שרים שתומכים ומעודדים הפרות החוק בשא-נור ובית אל להתרחש. עידוד השרים להפר חוקים יסתיים באנרכיה. צריך להיות ברורים בעניין הזה:

בצד הוויכוח האידיאלוגי העמוק שיש בינינו חייב להיות ברור שלא ניתן שיכפו עלינו מדיניות דרך הפרת החוק. יהודה ושומרון זה לא המזרח הפרוע של מועצת יש"ע. יש דין ויש דיין. הבעיה הכי גדולה היא שבראש ממשלת ישראל לא עומד מנהיג המגבה גיבוי מלא בעת הזאת את כוחות הביטחון ואכיפת החוק - אלא קורץ לשותפים הקואליציוניים.

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד אמר כי "לא ייתכן שכוחות הבטחון של מדינת ישראל יאבקו במפגינים וראש הממשלה ושריו וייתנו גיבוי למפגינים במקום לשוטרים ולחיילי צה"ל".

שרת המשפטים איילת שקד תקפה אף היא את יעלון ואמרה כי "ביום העשור לגירוש יהודים מגוש קטיף החליט שר הביטחון לשלוח את הכוחות, בחשיכת הליל, לבית אל. כל זאת, על אף מה שהובטח לי, ואשר אמרתי בשמו לתושבי המקום. חד צדדיות, הטעייה והפרת סיכומים יענו באותו מטבע. תשובת המדינה לבג"ץ תהא נחרצת ואחת: למנוע את ההרס".

לעומת זאת, שר הבטחון הבהיר כי לא יסכים להרס המבנים, אך לא התחייב כי לא יפנה את תושביהם לפני קבלת החלטה בבג"צ. "עמדתי בעניין בית אל היא ברורה", כתב יעלון. "נגד ההריסה, ואני פועל כדי למנוע אותה ולחזק את ההתיישבות בבית אל בפרט וביהודה ושומרון בכלל.

"בשבועות האחרונים ביצעתי מספר מהלכים כדי להניח תשתית חוקית אשר תמנע את ההריסה בבית אל, ועתה אני ממתין להחלטת בג"צ בעניין. גם אתמול הבהרתי לשרים מהבית היהודי עימם שוחחתי, כי לא תהיה הריסה לפני הדיון בבג"צ. בכל מקרה נפעל בעניין אך ורק על פי החוק ועל פי החלטות בג"צ".

ח"כ יחימוביץ' תתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות ט' שבט תשע"ז
המשטרה ממליצה לסגור את התיק נגד בוז'י הרצוג כ"ח אב תשע"ו
הרצוג במסיבת עיתונאים תקף את נתניהו ויחימוביץ י' אייר תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה