ט' תשרי תשפ"א
משבר קואליציוני?
יעקב עזרא י"ב אב תשע"ה    11:37 בבית היהודי זועמים: יעלון הפר סיכומים ברורים

אחרי פינוי הבתים בבית אל טוענים בבית היהודי כי יעלון הבטיח שלא יהיה פינוי עד להחלטת בית המשפט. יעלון מבהיר כי דיבר על הריסת המבנים. נפתלי בנט שוחח עם נתניהו ודרש ממנו הבהרות נגד הריסה.

ראש מועצת בית אל קיבל בתחילת הלילה מסרון משרת המשפטים איילת שקד עם הודעה כי וידאה מול שר הבטחון משה יעלון כי המבנים לא יהרסו עד להחלטת בית המשפט. בשעה ארבע לפנות בוקר הוא עדכן אותה כי התחילו בפינוי המתיישבים.

בכירים בבית היהודי זועמים וטוענים כי מדובר בהפרה חד צדדית של הסיכומים בעניין וזה עלול לגרום הפרה חד צדדית חוזרת בנושאים החשובים לקואליציה. עם זאת, בכירים במפלגה הבהירו כי הדבר לא יביא לפירוק הקואליציה.

השרה שקד האשימה בתגובה את יעלון. לדבריה, "ביום העשור לגירוש יהודים מגוש קטיף החליט שר הביטחון לשלוח את הכוחות, בחשיכת הליל, לבית אל. כל זאת, על אף מה שהובטח לי, ואשר אמרתי בשמו לתושבי המקום. חד צדדיות, הטעייה והפרת סיכומים יענו באותו מטבע. תשובת המדינה לבג"ץ תהא נחרצת ואחת: למנוע את ההרס".

לעומת זאת, שר הבטחון הבהיר כי לא יסכים להרס המבנים, אך לא התחייב כי לא יפנה את תושביהם לפני קבלת החלטה בבג"צ. "עמדתי בעניין בית אל היא ברורה", כתב יעלון. "נגד ההריסה, ואני פועל כדי למנוע אותה ולחזק את ההתיישבות בבית אל בפרט וביהודה ושומרון בכלל.

"בשבועות האחרונים ביצעתי מספר מהלכים כדי להניח תשתית חוקית אשר תמנע את ההריסה בבית אל, ועתה אני ממתין להחלטת בג"צ בעניין. גם אתמול הבהרתי לשרים מהבית היהודי עימם שוחחתי, כי לא תהיה הריסה לפני הדיון בבג"צ. בכל מקרה נפעל בעניין אך ורק על פי החוק ועל פי החלטות בג"צ".

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט שוחח לפנות בוקר עם ראש הממשלה ודרש הבהרה כי אין כוונה להרוס את הבתים.  השר בנט אמר כי "עשר שנים להתנתקות, מישהו שכח שהפעם יש למחנה הלאומי כוח ציבורי ופוליטי.

גם בנט תקף בחריפות את יעלון. "שר הביטחון נגרר למחוזות קיצוניים ומתסיסים, במקום להרגיע את השטח. הגיע הזמן שממשלה לאומית תוביל את האידאולוגיה שלשמה היא נבחרה, ולא את דרך השמאל".

בתגובה לדברי בנט כתב ח"כ אביגדור ליברמן: "אני מסכים לגמרי עם דבריו של השר נפתלי בנט ש״הגיע הזמן שממשלה לאומית תוביל את האידיאולוגיה שלשמה היא נבחרה, ולא את דרך השמאל". זו בדיוק הסיבה שלא הצטרפנו לממשלה הזו, כשכבר במהלך המו״מ הקואליציוני לא הסכים רה״מ נתניהו לדרישתנו להתחייב על בנייה ביהודה ושומרון ובירושלים.

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי "לכן, אני קורא לשר בנט ולחבריו מ״הבית היהודי״ להצטרף אלי ול״ישראל ביתנו״ לאופוזיציה לאומית כדי שאחר-כך אפשר יהיה להקים ממשלה לאומית אמיתית, שתעסוק בבנייה ולא בהריסה".

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי הודיע: "אכנס דיון מיוחד בועדה בראשותי כדי לדון בלהיטות כוחות הבטחון לפנות את בתי דריינוף בבית אל". לדבריו, "עיתוי הפינוי נראה לי תמוה לאור העובדה כי יש מגעים להסדרת מעמד המבנים. להיטות היתר לפנות בימים אילו שאנו מציינים עשור לגירוש מגוש קטיף אינה ברורה לי. אני מציע למשטרת ישראל לפעול באותה יעילות כנגד הפולשים בנגב, בגליל ובמשולש".האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? כ"ו ניסן תשע"ח
העסק מתחמם; בנט ונתניהו ראש בראש על רקע הבחירות כ"ד אדר תשע"ח
בנט חתם על התקנות שמסדירות הפעלת מוסדות פטור ו' שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. איפה הברית עם לפיד?
28/07/2015
טומי ויאיר שר"י
מה ההתחנפות לשמאל?
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה