ט' חשון תשפ"א
פי ארבע
מערכת אתר לדעת ו' אב תשע"ה    22:58 סגר"ע בית שמש גייס כסף ואירועי הקיץ נפתחו

סגן ראש העיר, שמוליק גרינברג ואגף ח-ן חרדי הצליחו עם תקציב ראשוני של 60.000 שקלים לגייס ממקורות נוספים ולהפיק את אירועי הקיץ הכוללת פעילויות חדשות ומאתגרות בעלות של 240.000 שקלים.

המסורת ארוכת השנים של אירועי הקיץ של אגף ח-ן חרדי בעיריית בית שמש הביאה אותם השנה לידי נקודת משבר, וזאת בעקבות החלטת הנהגת העירייה להכניס את כל אגפי העירייה לתוכנית התייעלות, מה שאומר במילים אחרות פחות כסף לפעילות, פחות תקציבים להפעלת אירועי הקיץ שכבר הפכו למסורת בבית שמש ואף מחוצה לה.

התקציב שאושר מטעם העירייה עבור אירועי הקיץ עמוד על 60.000 שקלים בלבד, תקציב שבאגף לא יכולים אפילו לשחזר את פעילות הקיץ של שנה שעברה, בוודאי שלא להרחיב ולהוסיף יוזמות חדשות.

סגן ראש העיר,שמואל גרינברג הממונה על אגף ח-ן חרדי נכנס לעובי הקורה, ובחודשיים האחרונים ישב עשרות פגישות מרתניות עם כל המי ומי, ניסה לגייס שותפויות מגופים אלו ואחרים, עד שבסופו של יום, עתה עם פתיחת אירועי הקיץ, יכול הוא לברך על המגמר, לאחר שהצליח להכפיל את התקציב פי 4, עד ל-240.000 שקלים.

גרינברג הצליח לרתום למימון אירועי הקיץ את החברה למת"נסים בבית שמש, את תוכנית עיר ללא אלימות, את המועצה הלאומית לבטיחות בדרכים, מתנ"ס 'גוונים' ברמת בית שמש, ויחד הגיעו לתקציב המכובד עמו יכלו לגשת לשולחן ולהפיק את חוברת האירועים המרהיבה של קיץ תשע"ה.

המיוחדות של חבורת אירועי הקיץ היא גם בכך שהשנה היא גדלה מ-32 עמודים ל-56, יותר אירועים וגם יותר עמודי תוכן לבית ולילדים. אבל זה לא רק זה, הסדר של החוברת שונה, והיא מסודרת לפי חטיבות הגיל.

האירועים הם רבים מגוונים, אך נתמקד בחידושים של השנה. בשנים האחרונות הפעיל האגף יום כיף בפארק המים חפץ חיים לבני הישיבות של העיר, השנה האגף שכר את המקום ליומיים. יום אחד עבור בני הישיבות, יום אחר עבור בנות הסמינרים.

זאת ועוד לבני הישיבות יש ישיבת בין הזמנים המרכזית שלה סניפים בכל עיר, וכמיטב המסורת את מעמד הפתיחה והסיום של הישיבה, יפארו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א המשבחים ביותר את הפעילות הזאת לרומם קרנה של תורה.

במסגרת החידושים של השנה, יהיה טיול סאפרי סביבות בית שמש, מדובר בטיולית פתוחה שתעשה סיורים לימודיים להכרת אזור בית שמש המלא וגדוש באתרים היסטוריים.

האגף כמובן עם חשיבה על כל בני המשפחה, ולכן ישנם עשרות אירועים לילדים. מופעים, הצגות ופעילויות, וכמיטב המסורת של האגף בכדי לא להכביד על כלכלת המשפחות, דואגים באגף שהכניסה לאירועים אלו יהיו בעלות סימלית של חמשה שקלים בלבד.

באגף גם מפעילים מוקד טלפוני שמספרו 9909788, למעשה המוקד הטלפוני הוקם בשנה שעברה בשל אירועי מבצע 'צוק איתן', מה שגרם לכך שאירועים שונים בוטלו בהוראת פיקוד העורף. השנה ב"ה המצב הבטחוני משופר ביותר, אך עם זאת המוקד יופעל גם השנה וכל אחד ואחד יכול להתקשר ולשמוע על אירועי השבוע באגף.

שמואל גרינברג כינס השבוע את צוות האגף והביע הוקרה ותודה לכל הגופים והארגונים שסייעו להפקה המשובחת של תוכנית אירועי הקיץ. הוא הודה בדבריו לראש העיר משה אבוטבול, למנהלת האגף גב' ר. קרויזר, למנהל לשכתו יוסי גולדהירש, ולכל הצוות המסור שעובדים מזה תקופה על הפקת האירועים וברמה גבוהה ואיכותית.

בשולי הדברים חשוב להדגיש כי תוכניות האירועים של אגף ח-ן חרדי זוכים לבקרת כשרות מטעם משמרת הקודש והחינוך בראשותו של איש החינוך מרדכי בלוי, שמופקד על כך שהאירועים יהיו מותאמים לרוח החינוכית.

בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. שמוליק גרינברג, איש מוכשר וראוי!
23/07/2015
דוד
עוד יוביל את בית שמש כראש עיר, עלה והצלח!
הגב לתגובה
2. יוזמה ברוכה, הלוואי ובירושלים היה לנו דבר כזה...
23/07/2015
אברהמי
ככה זה שאצלינו כל התקציבים הולכים להופעות ואירועי תרבות של ברקת החילוני נציג כת עץ/שע"ח.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי