ו' שבט תשפ"א
לאור הביקוש
מערכת אתר לדעת כ"ח תמוז תשע"ה    19:01 קורס מקצועי נוסף של סיעות לרפואת שינים ביד שרה

לאור ההצלחה והביקוש הקורס המקצועי לסייעות לרפואת שיניים בבית יד שרה בירושלים הייחודי בהתאמתו עבור בנות המגזר החרדי פותח קורס נוסף. עלויות הקורס מסובסדות ע"י עמותת "תמך" ו"כיוון".

ביד שרה, העשייה למען החברה פורצת דרכים חדשות ויצירתיות. אגף המחקר והפיתוח של יד שרה שוקד על יצירת שיתופי פעולה עם קרנות, מוסדות ועמותות בכדי להגיע ליזמות חברתיות שיסייעו לכל שכבות האוכלוסייה.

אחת מאותם יזמות פורצות דרך, היא קורס סיעות השיניים אשר זכה בס"ד, בקורס הקודם, להצלחה מרובה ול100 אחוז השמה במקצועות רפואת השיניים.  גם מסיימות הקורס הבא יזכו בעז"ה ברישיון משרד הבריאות ולצוות מקצועי שילווה אותם בסידור במקום עבודה מכובד ומתאים לצרכיהם.

הקורס המדובר קרם עור וגידים לפני כשנה וחצי , כאשר נשיא ומייסד יד שרה הרב אורי לופוליאנסקי, הנחה את מרפאת השיניים הגריאטרית ביד שרה, מרפאה יחידה מסוגה בישראל המעניקה טיפולי שיניים מקצועיים וייחודיים לקשישים, לשלב בפעילותה גם מסגרת הוראה לנשים חרדיות המעוניינות למצוא פרנסה בתחום זה.

בניגוד למקצועות חופשיים אחרים, הוראת לימודי רפואת השן לא יכולים להינתן במוסדות לימוד חוץ רפואיים. מחצית מאלף שעות הלימוד הנדרשות להכשרת סייעות השיניים, הינן שעות מעשיות הצריכות להינתן 'בשטח', במרפאה עצמה. מכיוון שכך, הוראת המקצוע הזה הייתה חסומה עד כה בפני נשים חרדיות שנמנעו מללמוד בבתי חולים אוניברסיטאיים וכדומה.

מרפאות השיניים הגריאטריות של יד שרה, מהווים מזה שנים מקומות לימוד יחידניים לרופאי שיניים המעוניינים להתמקצע בתחום ייחודי זה. הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית, מכשירה את רופאיה בתחום הגריאטרי במרפאות השיניים של יד שרה. וכאמור, במסגרת מרפאות אלו התבצע הקורס הראשון ובהצלחה רבה.

כעת, לאור ההזדמנות שניתנה לנשים מהמגזר החרדי לעסוק במרפאות השיניים המשרתות קהל לקוחות המגזר, פנו מרפאות שונות ובעיקר מרפאות קופות החולים בבקשה ליד שרה לפתיחת קורס נוסף לסייעות ברפואת שיניים, כשהמרפאות מבטיחות השמה חלקית עוד במהלך הקורס.

למיזם הייחודי חברו עמותת "כיוון" שע"י משרד הכלכלה ועמותת "תמך", שמעניקים לתלמידות, מלגות לסבסוד הקורס עד כ80% מעלויות הקורס!.

מומחים מן השורה הראשונה מנהלים את הלימודים בקורס, כשאת האחריות לפן המקצועי קיבל פרופ' יהונתן מן מנהל המחלקה לרפואת שינים קהילתית שע"י בית הספר לרפואת שינים של האוניברסיטה העברית וביה"ח הדסה, ועל הניהול הרפואי הופקדה ד"ר תמר קרטין-גבאי מנהלת מרפאות השן הגריאטריות ביד שרה. התכנים כולם הועמדו לביקורת בפני ועדה רוחנית, כך שהלימודים נעשים במקצועיות יוצאת דופן תוך הקפדה מדוקדקת על כל גדרי ההלכה והצניעות.

רכזת הקורס, גב' עדנה ציוני, מסבירה כי הייחודיות של הקורס מתבטאת גם בהבנה לצרכים הייחודיים של המשתתפות בו: "במקום שאינו מכיר היטב את צרכי הקהילה החרדית, זה לא יהיה מובן מאליו שמשתתפת שיוצאת לחופשת לידה תוכל לסיים את הקורס יחד עם כל חברותיה. נאלץ להתאמץ יותר, ללוות את המשתתפות במסירות תוך גילוי תושיה בכדי לברך על התוצאה המרשימה – ב"ה בקורס הקודם  כל אחת מעשרות המשתתפות כבר 'נחטפה' לעבודה בקליניקה לרפואת שיניים, במסגרת קופות החולים ובמרפאות פרטיות".

"במסגרת בית החולים הדסה, ניסו בעבר כמה פעמים לקיים קורסים דומים, אבל לא הצליחו ליצור את התנאים המיוחדים  שיש לנו כאן" סיפר במהלך טקס סיום הקורס הקודם, פרופסור יהונתן מן, "הקורס ביד שרה התאפיין במקצועיות ועמידה על כל הסטנדרטים הרפואיים לצד התנאים הרגישים של הציבור החרדי".

באגף המחקר ופיתוח של יד שרה, מתרגשים לקראת המחזור השני. "לא אחת נשאלנו מה הקשר של יד שרה להכשרה מקצועית, אנשים רגילים לחשוב שיד שרה זה השאלת ציוד רפואי, הסעת נכים או מוקד מצוקה, זה נכון, אבל לא רק. יד שרה מהווה פלטפורמה לעזרה, בכל תחום בו ניתן להושיט יד. כאן שילבנו את הטוב – שירות רפואת השיניים של יד שרה, עם המועיל – השגת אמצעי פרנסה לנשים חרדיות.


הטעיית קשישים באמצעות "לחצן מצוקה של יד שרה" י"ג שבט תשע"ח
מכשירים להקלת צירי לידה ב'יד שרה' כ"ה תמוז תשע"ו
הרגעת לחץ נפשי תוך חילול שבת י"ט תמוז תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות